o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Były żołnierz sił specjalnych USA aresztowany. "Jestem synem Rosji"

43
Podziel się

Peter Debbins został zatrzymany przez prokuraturę. Postawiono mu zarzut szpiegostwa w latach 1996-2011, gdy był żołnierzem sił specjalnych, tzw. "zielonych beretów". Tajne informacje miał przekazywać rosyjskiemu wywiadowi.

Były żołnierz sił specjalnych USA aresztowany. "Jestem synem Rosji"
Były żołnierz sił specjalnych USA, aresztowany. "Jestem synem Rosji". (YouTube, Ukrainian-American Concordia University)
bDYOLoJh

Do sądu USA wpłynęło oskarżenie o szpiegostwo. Peter Debbins zdaniem prokuratury mógł być szpiegiem Rosji przez wiele lat służby w amerykańskich siłach specjalnych. 45-latek, mieszkaniec stanu Wirginia, został już aresztowany. Akt oskarżenia podparty jest silnymi dowodami.

Były żołnierz miał komunikować się z rosyjskim wywiadem i udzielać informacji m.in. o swojej jednostce, a także o obronie narodowej USA. Debbins propozycję bycia szpiegiem mógł otrzymać od Rosjan już w 1996 roku, gdy jeszcze był na studiach na Uniwersytecie Minnesoty.

bDYOLoJj

Peter Debbins za swoje usługi mógł otrzymywać wynagrodzenie, ale nie chciał go przyjmować. Według śledczych podkreślał, że czuje się "synem Rosji" i zdecydował się pomagać Moskwie, aby osłabić "nadmierną" potęgę USA. Peter Debbins poznał żonę w Czelabińsku, ma także matkę Rosjankę - informuje "The Guardian".

Zobacz także: BohaterON - włącz historię! Akcja promująca Powstańców Warszawskich i historię Polski XX w.

"Zdradził kolegów i swój kraj"

45-latek służył w siłach specjalnych USA, czyli w tzw. "zielonych beretach". Informacje, które prawdopodobnie przekazywał rosyjskiemu wywiadowi w trakcie wieloletniej służby, to zwyczajna "zdrada kolegów i kraju", ocenił Alan Kohler - starszy urzędnik kontrwywiadu FBI dlaThe Guardian. Debbins miał informować służby rosyjskie m.in. o misjach jego oddziału w Korei Południowej, Azerbejdżanie czy Gruzji.

bDYOLoJp

Już w poniedziałek rozpocznie się pierwsza rozprawa, a w jej trakcie zostaną przedstawione zarzuty 45-letniemu weteranowi. Do momentu zakończenia sprawy nie można być pewnym co do prawdziwości oskarżeń wobec Petera Debbinsa. Prokuratura ma jednak mocne dowody obciążające byłego żołnierza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYOLoJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
Kop
9 miesięcy temu
Oszalał z dobrobytu w USA
Kop
9 miesięcy temu
Nie powinno się brać śmieci do takich spraw
awer
9 miesięcy temu
Szacunek dla niego.
bDYOLoJL
Udd
9 miesięcy temu
Kare śmierci od razu
olka
9 miesięcy temu
teraz Putin zrobi z niego bohatera i mianuje generałem. Przykład weźmie z Polski.
Sumatra
9 miesięcy temu
Dlaczego to zrobił. Bo stracił wiarę. Nadzieja to puste słowo.
Eeeee
9 miesięcy temu
Co robiły siły specjalne jankesów w Gruzji i Azerbejdżanie?
Cvx
9 miesięcy temu
Zdrada to zdrada konsekwencje ponoszą OBYWATELE.
bogdan48
9 miesięcy temu
za zdradę państwa i Złamania przysięgi oraz kolegow kolegow KARA ŚMIERCI,bez prawa ŁASKI
UKK
9 miesięcy temu
Nie wpadam w zachwyt nad tego typu szpiegami. Byli, są i będą.Ale padło tu parę zdań pod adresem śp. Kuklińskiego. Mnie jako Polaka nie mógł zdradzić, bo PRL nie był moim krajem. Konkretnie system władzy. Przywieziony na sowieckich czołgach i wyłącznie na ich podstawie tu się trzymał. Nie podzielam wyboru Kuklińskiego w kwestii wstąpienia do zawodowego komunistycznego wojska, ale jego sprawa. Jeśli kogo zdradził to swoich towarzyszy. A co sobie robili nawzajem gangsterzy polityczni (plenipotenci Kremla w Polsce tzw. władza ludowa)to naprawdę mnie nie obchodzi. Natomiast jeśli faktycznie Kukliński dokopał Sowietom to powinien mieć pomnik w każdym polskim mieście.
Gaweł
9 miesięcy temu
A Antoni chodzi swobodnie,można można
Karina
9 miesięcy temu
Zdrada kogo?ameryki?Był Rosjaninem i szpiegował dla Rosji
Patriota
9 miesięcy temu
Proporcje twarzy wskazują na rosyjskie pochodzenie.
bDYOLoJD
olo
9 miesięcy temu
osądzą ,posadzą ,trochę posiedzi a pużniej wymienią na swojego ,ktorego zamknęli Rosjanie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić