Horror w Izraelu. Trzydziestu mężczyzn zgwałciło 16-latkę

719

Kilkudziesięciu mężczyzn zgwałciło 16-latkę w izraelskim kurorcie Ejlat. Zatrzymano dwóch podejrzanych w tej sprawie. Jeden z nich przyznał, że dziewczyna mogła być zgwałcona nawet przez 30 mężczyzn.

Horror w Izraelu. Trzydziestu mężczyzn zgwałciło 16-latkę
Widok na izraelskie miasto Ejlat (Getty Images, Artur Widak)

16-latka została zgwałcona przez kilkudziesięciu mężczyzn. Do zdarzenia doszło 12 sierpnia w izraelskim kurorcie nadmorskim Ejlat. Policja zatrzymała dwóch 27-latków, którzy mieli wziąć udział w przestępstwie. Jeden z nich przyznał, że 16-latkę mogło zgwałcić nawet 30 mężczyzn.

Śledczy zabezpieczyli materiały, które pomogą dotrzeć im do reszty podejrzanych. Są to między innymi telefony i zdjęcia. Pokrzywdzona była na mieście ze znajomymi. Weszła do jednego z hoteli, aby skorzystać z toalety. Tam została zaciągnięta przez gwałcicieli do pokoju, gdzie doszło do gwałtu. Znajomi próbowali pomóc 16-latce, ale bezskutecznie.

Izrael poruszony

Sprawa odbiła się głośnym echem w Izraelu. Zdanie na temat strasznego zdarzenia zabrali najważniejsi politycy w kraju. Premier Binjamin Netanjahu napisał na Twitterze, że atak ten nie był tylko przestępstwem przeciwko pokrzywdzonej, ale także przeciwko człowieczeństwu. Dodał, że zasługuje na totalne potępienie, a sprawców musi dosięgnąć sprawiedliwość. Minister obrony narodowej zamieścił serię tweetów. W jednym z nich zwrócił się do 16-latki.

Moje serce jest z tobą, nie jesteś sama - napisał minister.
Zobacz także: Gwałty w średniowieczu. Zobacz, jak było naprawdę

Czytaj też:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić