aktualizacja 

Cała Kościerzyna o tym huczy. Zaatakowała 14-letnią wolontariuszkę WOŚP

170

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kościerzynie rozegrały się dramatyczne sceny. 14-letnia wolontariuszka została zaatakowana przez agresywną kobietę. Teraz 44-latce grożą nawet 2 lata więzienia.

Cała Kościerzyna o tym huczy. Zaatakowała 14-letnią wolontariuszkę WOŚP
44-latka zaatakowała 14-letnią wolontariuszkę WOŚP. Zdj. ilustracyjne (PAP)

W niedzielę 29 stycznia na ulicach całego kraju można było spotkać osoby zbierające datki do kolorowych puszek. Miało to oczywiście związek z trwającym tego dnia 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestujący wolontariusze WOŚP najczęściej spotykają się z pozytywnym odbiorem, serdecznością i hojnością ze strony napotykanych osób. Zdarzają się jednak niehlubne wyjątki.

Kościerzyna. 44-latka zaatakowała wolontariuszki WOŚP

Tak było m.in. w Kościerzynie (woj. pomorskie). W niedzielę około godziny 15:00 na tamtejszą Komendę Powiatową Policji wpłynęło zgłoszenie o agresywnej kobiecie, która bez przyczyny miała zaatakować nastoletnie wolontariuszki. Na miejscu mundurowi potwierdzili te doniesienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dziennikarze Polski Press mieli dostać zakaz pisania o WOŚP. Szymon Majewski komentuje
Oficer natychmiast wysłał w to miejsce policjantów, którzy ustalili, że do zgłaszających podeszła nieznana im kobieta, która zaczęła być agresywna - przekazała w poniedziałek pomorska policja.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta najpierw zaczęła awanturować się z trzema wolontariuszkami, a wkrótce jej agresja eskalowała do rękoczynów. 44-latka popchnęła 14-letnią kwestującą na tyle mocno, że dziewczyna przewróciła się na ziemię.

Nastolatka na szczęście ta nie odniosła żadnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali agresywną 44-latkę. Bezpośrednia przyczyna jej gwałtownego zachowania nie jest znana, jednak policjanci uznali, że kobieta ma problemy zdrowotne.

Z uwagi na jej stan zdrowia policjanci doprowadzili ją do placówki medycznej - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kobieta niedługo zostanie przesłuchana. Może jej grozić kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić