WOŚP w "Wiadomościach" TVP. Materiał trwał 13 sekund

123

Telewizja Polska, która niegdyś wpierała WOŚP, dziś unika tego tematu. W niedzielę 29 stycznia w 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP jednie wspominano o całej akcji. Poświęcono jej dokładnie 13 sekund.

WOŚP w "Wiadomościach" TVP. Materiał trwał 13 sekund
Jerzy Owsiak (PAP, Albert Zawada)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat wzbudza kontrowersje. Kiedyś finał można było oglądać w Telewizji Publicznej, a do aukcji przyłączali się politycy z różnych partii. Dziś WOŚP jest wspierany przez TVN, a w TVP zazwyczaj ignoruje się istnienie tej akcji.

TVP o WOŚP

Podczas 28. Finału WOŚP pracownicy TVP zamazywali nawet serduszka WOŚP swoim rozmówcom. W tym w 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentowano kilkunastosekundowy materiał. W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP prowadząca powiedziała kilka słów o finale WOŚP.

Dziś 31. Finał Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla małych i dużych. To zbiórka pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zakażeń. Wszystko pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą!" - powiedziała Marta Kielczyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dziennikarze Polski Press mieli dostać zakaz pisania o WOŚP. Szymon Majewski komentuje

Poza tym TVP nie wyemitowało żadnych materiałów. Nie zdecydowano się na żadne nagranie czy chociażby zdjęcia z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na kilka dni przed finałem WOŚP media obiegła informacja na temat Polska Press. Dziennikarze mieli otrzymać zakaz pisania o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Onet ustalił, że pracownicy grupy Polska Press o WOŚP mają nie pisać w ogóle, a jeśli już to tylko krótkie teksty. Te informacje skomentował sam Jurek Owsiak, który zwrócił się bezpośrednio do dziennikarzy.

Taka moja prośba do Polski Press: to, że zakazaliście dziennikarzom pisania o WOŚP, to zakazała tego jedna osoba. A ja mam prośbę do dziennikarzy: jeżeli czujecie się profesjonalistami, to pamiętajcie, że praca dziennikarza polega na tym, że musi odnotować fakty. Gdyby tonął Titanic i ta osoba wam zakazała o tym pisać, to co? To byście nie napisali? To właśnie pokazuje, czy jesteście profesjonalistami, czy nie - powiedział Jurek Owsiak.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić