aktualizacja 

Cały świat się śmieje z Rosjan. Jest kolejne nagranie

W Rosji trwa mobilizacja. Tysiące mężczyzn dostało wezwania do wojska. Jednocześnie pojawia się coraz więcej informacji o pijaństwie, bójkach i kłótniach z przełożonymi. Na najnowszym filmie widzimy, jak w praktyce wygląda "druga najsilniejsza armia świata".

Cały świat się śmieje z Rosjan. Jest kolejne nagranie
Cały świat się śmieje z Rosjan. Jest kolejne nagranie (Twitter)

Rosyjscy żołnierze, którzy przybywają na Ukrainę w ramach mobilizacji i uzupełniają tam jednostki wroga, są zdemotywowani i zupełnie nie nadają się do walki; już po dwóch dniach ich obecności na froncie dochodzi do pijaństwa, bójek, kłótni z przełożonymi i lekceważenia dyscypliny.

Na najnowszym filmie, które pojawiło się na profilu Nexta na Twitterze, widzimy Rosjanina, który nie ma nawet... skarpetek do butów. Jego zastępczym pomysłem było rozerwanie szmaty i włożenie jej pod obuwie. To tak zwana onuca. "Czy to jest XXI wiek?" - pyta retorycznie żołnierz armii Władimira Putina.

To kolejny dowód na to, jak "nowoczesna" jest tzw. druga armia świata. Czy powinno dziwić, że świat drwi z braku profesjonalizmu Rosjan?

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rezerwiści są już w Ukrainie

W ostatnim czasie na Ukrainę dotarło 240 rezerwistów, którzy mają za zadanie uzupełnić straty poniesione przez 69. samodzielną brygadę osłony, stacjonującą na co dzień w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym na Dalekim Wschodzie Rosji.

Żołnierze dotychczas walczący w tej formacji skarżą się na postawę przybyszów. Według ich przekazów rezerwiści "wdają się w bójki między sobą i z innymi wojskowymi". "Z tych ludzi nie ma żadnego pożytku" - czytamy w mediach.

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił 21 września częściową mobilizację w Rosji. Co prawda "częściowo" znaczy tylko "słownie", bo już drugi tydzień nawet prorządowe kanały telegramowe i propagandziści krzyczą o tym, że wszyscy zostaną wywiezieni. Co ciekawe, Rosja chce wykorzystać białoruską infrastrukturę, by trzymać tam i potencjalnie szkolić swoje nowo mobilizowane wojska.

Zobacz także: Rosjanie wpadli w pułapkę. Ukraińcy bez litości dla wroga
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić