Policjant dał się nagrać. Jego zachowanie wyjaśniają przełożeni

292

Nagranie, które ujawnił kanał "Stop Cham" na YouTube, przez niektórych uznane zostało za dowód na to, że policjant na motocyklu dopuścił się niebezpiecznego manewru. Głos w sprawie zabrała Magdalena Mazurek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Policjant dał się nagrać. Jego zachowanie wyjaśniają przełożeni
Zachowanie policjanta dzieli internautów. Jego zachowanie wyjaśniają przełożeni (Youtube, Stop Cham)

Film nagrał anonimowy kierowca za pomocą kamerki zamontowanej na przedniej szybie swojego samochodu. Zdarzenie miało miejsce 20 września ok. 15.30 na drodze wojewódzkiej nr 411, na trasie Nysa - Głuchołazy.

Na krótkim filmie widać jazdę dwóch funkcjonariuszy na motocyklach. W pewnym momencie jeden z nich wyprzedza samochód i wciska się w ostatnim momencie tuż przed innym autem, gotowym do skrętu w lewo. Internauci w przytłaczającej większości uznali, że był to niebezpieczny manewr i coś takiego nie powinno przytrafić się policjantowi. Zdaniem użytkowników komentujących wideo, stróż prawa powinien świecić przykładem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Motocyklista złamał zasady bezpieczeństwa i naraził innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo. W tej sytuacji powinien zrezygnować z manewru wyprzedzania - podkreślał jeden z internautów.

Co ważne, na nagraniu nie widać, aby funkcjonariusz emitował sygnały dźwiękowe czy świetlne, sugerując, że jest uprzywilejowany. W kolejnym kadrze widać, jak ten sam mundurowy celowo jedzie "wężykiem".

Nagranie opublikowane zostało na YouTube przez profil "Stop Cham", piętnujący niedozwolone zachowania na drogach. Film obejrzało już pawie 150 tys. osób. Zostawiono pod nim ok. 500 komentarzy.

Policjant zaszalał na motocyklu. Grożą mu konsekwencje

Jak podkreśla portal nto.pl, komendant powiatowy policji z Nysy sprawdza, czy doszło do naruszenia art. 86 kodeksu wykroczeń (spowodowanie zagrożenia na drodze poprzez niezachowanie należytej ostrożności).

Jeżeli przeprowadzone czynności wyjaśniające potwierdzą, że funkcjonariusz kierujący motocyklem naruszył przepisy ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje - mówi asp. sztab. Magdalena Mazurek, rzecznik KPP w Nysie.

W 2021 roku w Polsce zarejestrowanych było prawie 1,8 mln motocykli różnego typu i pojemności. Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku motocykliści byli sprawcami prawie 900 wypadków drogowych.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić