aktualizacja 

Rowerzysta poczuł się bezkarny. Nie wiedział, kto jechał za nim

156

Patrol inowrocławskiej grupy SPEED pokazał nagranie wideo, które udało się zarejestrować na jednej z ulic miasta. Pewien rowerzysta poczuł się bezkarny, nie wiedząc, że jedzie za nim radiowóz z włączoną kamerą. Mężczyzna szybko pożałował swoich błędów.

Rowerzysta poczuł się bezkarny. Nie wiedział, kto jechał za nim
Rowerzysta został zatrzymany przez policję (Policja)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane na jednej z ulic Inowrocławia. Policjanci zamieścili w mediach społecznościowych wideo, które zarejestrowali 1 października. Materiał może być przestrogą zarówno dla rowerzystów, kierowców, jak i pieszych.

Policjanci z inowrocławskiej grupy SPEED przez przypadek przyłapali na gorącym uczynku nieprawidłowo jadącego rowerzystę. Mężczyzna zapewne nie czuł się obserwowany, gdyż poruszał się w dość sporym odstępie od jadącego za nim nieoznakowanego radiowozu. Wewnątrz pojazdu zamontowana była kamera, która stworzyła niepodważalny dowód na winę jadącego jednośladem w postaci wideo.

Rowerzysta myślał, że nie poniesie konsekwencji za swój ryzykowny manewr. Mężczyzna zbliżał się do przejazdu kolejowego, kiedy na sygnalizacji zaczęło migać czerwone światło, a półrogatki opadały. Pomimo jasnego ostrzeżenia o nadjeżdżającym pociągu oraz zakazie przejazdu kierujący jednośladem ominął przeszkodę i przejechał w niedozwolonym momencie.

Otrzymał spory mandat

Cała sytuacja wydarzyła się na oczach jadących za rowerzystą policjantów. Mundurowi niezwłocznie włączyli w radiowozie syreny i ruszyli za mężczyzną. Po chwili udało im się zatrzymać go do kontroli. Winowajca za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych. Policjanci zwrócili uwagę, że takie zachowanie uczestników ruchu to lekkomyślność i zagrożenie wypadkiem. Niebezpieczny manewr nie spodobał się również internautom.

Tak właśnie jeździ całkiem spora liczba rowerzystów. Ten się doigrał - stwierdził internauta.
Za taką kwotę miałby nowy rower - stwierdził komentujący.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić