Centymetry od tragedii. Zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili

20

Wielką lekkomyślnością wykazała się na drodze pewna kierująca samochodem marki Tesla. Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator pokazywał pulsacyjnie czerwone światło. Zatrzyma auto zatrzymało się w niedozwolonym miejscu, uszkadzając samochód oraz rogatkę. Można jednak przyznać, że to najniższy możliwy wymiar kary. Gdyby kierująca pojechała do przodu jeszcze kilka centymetrów, mogłoby dojść do tragedii.

Centymetry od tragedii. Zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili
Nieodpowiedzialna kierująca wjechała na przejazd mimo czerwonego światła (Policja)

Policjanci w całym kraju przeprowadzili w środę 28 września akcję "NURD", skupiającą się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Konina (woj. Wielkopolskie) ujawnili tego dnia 63 wykroczenia.

15 pieszych zostało ukaranych za przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym, 7 rowerzystów za jazdę po przejściu dla pieszych oraz 7 kierowców za wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych i nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Szczególną uwagę mundurowych zwróciła jednak pewna kierująca samochodem marki Tesla.

O krok od tragedii. Pociąg minął auto na centymetry

Uczestniczka ruchu drogowego wjechała na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator pokazywał pulsacyjnie czerwone światło. Kobieta zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili. Gdyby wjechała trochę dalej na przejazd, o auto zahaczyłby nadjeżdżający pociąg.

W porównaniu do możliwych konsekwencji, cała sytuacja skończyła się relatywnie niskim wymiarem kary. W samochód uderzył bowiem zamykający się szlaban. – Nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do uszkodzenia rogatki – przekazali policjanci z Konina.

Policjanci nałożyli na kobietę grzywnę w kwocie 3 tysięcy złotych. Dodatkowo, do jej konta ewidencji kierowców przypisane zostało 15 punktów karnych, które ulegną zatarciu po dwóch latach od chwili zapłacenia wystawionego mandatu – poinformowali funkcjonariusze.

Zatrzymała się w ostatniej chwili. Policjanci wystosowali apel

Policjanci zwrócili się także z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W komunikacie podkreślono, że tego typu sytuacji można uniknąć.

Wystarczy, by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali obowiązujących przepisów – podkreślili funkcjonariusze.

Obejrzyj także: Tak wyglądał wypadek pod Nowogrodem Bobrzańskim. Zderzenia trzech samochodów na DK27

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić