Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Centymetry od tragedii. Zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili

15
Podziel się:

Wielką lekkomyślnością wykazała się na drodze pewna kierująca samochodem marki Tesla. Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator pokazywał pulsacyjnie czerwone światło. Zatrzyma auto zatrzymało się w niedozwolonym miejscu, uszkadzając samochód oraz rogatkę. Można jednak przyznać, że to najniższy możliwy wymiar kary. Gdyby kierująca pojechała do przodu jeszcze kilka centymetrów, mogłoby dojść do tragedii.

Centymetry od tragedii. Zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili
Nieodpowiedzialna kierująca wjechała na przejazd mimo czerwonego światła (Policja)

Policjanci w całym kraju przeprowadzili w środę 28 września akcję "NURD", skupiającą się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Konina (woj. Wielkopolskie) ujawnili tego dnia 63 wykroczenia.

15 pieszych zostało ukaranych za przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym, 7 rowerzystów za jazdę po przejściu dla pieszych oraz 7 kierowców za wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych i nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Szczególną uwagę mundurowych zwróciła jednak pewna kierująca samochodem marki Tesla.

O krok od tragedii. Pociąg minął auto na centymetry

Uczestniczka ruchu drogowego wjechała na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator pokazywał pulsacyjnie czerwone światło. Kobieta zatrzymała się dosłownie w ostatniej chwili. Gdyby wjechała trochę dalej na przejazd, o auto zahaczyłby nadjeżdżający pociąg.

W porównaniu do możliwych konsekwencji, cała sytuacja skończyła się relatywnie niskim wymiarem kary. W samochód uderzył bowiem zamykający się szlaban. – Nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do uszkodzenia rogatki – przekazali policjanci z Konina.

Policjanci nałożyli na kobietę grzywnę w kwocie 3 tysięcy złotych. Dodatkowo, do jej konta ewidencji kierowców przypisane zostało 15 punktów karnych, które ulegną zatarciu po dwóch latach od chwili zapłacenia wystawionego mandatu – poinformowali funkcjonariusze.

Zatrzymała się w ostatniej chwili. Policjanci wystosowali apel

Policjanci zwrócili się także z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W komunikacie podkreślono, że tego typu sytuacji można uniknąć.

Wystarczy, by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali obowiązujących przepisów – podkreślili funkcjonariusze.

Obejrzyj także: Tak wyglądał wypadek pod Nowogrodem Bobrzańskim. Zderzenia trzech samochodów na DK27

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
int
2 miesiące temu
Często zdarza się, że akurat szlaban opadnie na przednią szybę i jak tu się nie zdenerwować.
bodek
2 miesiące temu
z tego redaktora też pewnie i taki kierowca na 100%
ivo
2 miesiące temu
A redaktor tego artykułu powinien wrócić do szkoły i nauczyć się pisać poprawnie po polsku. Wstyd publikować takie błędy w tekście.
Jareczek
2 miesiące temu
Ona to zrobi jeszcze raz, jestem pewny
adam
2 miesiące temu
Najgłupsi muszą po prostu wyginąć. Przerabiał to każdy kraj w swoich początkach motoryzacji. Alarmy smogowe w miastach na zachodzie były w latach 60. Anglicy mieli w Londynie elektrownie, Batersea. Pod koniec XIX w w Londynie było widać tylko wieże kościołów, na filmach, nie od samochodów ale od węgla. Z moich 4 kolegów na motocyklach, 3 z nich nie dożyło 20 lat życia.
sondor
2 miesiące temu
Kary były pieniężne, uznano że są za małe więc podnieśli do niebotycznych kwot, ale co z tego za tymi karami nadal nie stoi "ZDROWY ROZSĄDEK", więc będzie jak było, tyle tylko że drożej. Nie wprowadzono np. konfiskaty samochodu za jazdę po pijanemu, a to od razu ukróciło by takie przypadki o jakieś 45%, a co za tym idzie i mniej by było tragedii ludzkich!!!
TESLA
2 miesiące temu
Przecież teslą jeżdżą kierowcy którzy nie znają przepisów ruch drogowego bo samochód jest bezpieczny i zawsze zatrzyma się w odpowiednim miejscu. Jedyny samochód w którym kierowca może jechać i zarazem spać a on go dowiezie bezpiecznie na miejsce spoczynku wiecznego.
Uwaga !!!!!!!...
2 miesiące temu
Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi elektryka !
Polak
2 miesiące temu
Takich sytuacji nie da się uniknąć jeżeli w kraju każdy kto chce może sobie wyrobić prawo jazdy. Przynajmniej 20% kierowców nigdy nie powinno dostać zgody na kierowanie jakimkolwiek pojazdem.
Aaa
2 miesiące temu
nie wierzę w żadne przeznaczenia, tylko w przypadki. Przez przypadek znalazła się w tym miejscu w tej minucie.
Alojz
2 miesiące temu
Nie pastwiłbym sie tak bardzo nad kierującą. Może zwykłe roztargnienie ? A tu bęc od razu 15 jakichś tam punktów, 1,5 tysia z kieszeni i jeszcze straszenie recydywą . Ludzie - opamiętajcie się z tym karaniem za byle co . Jakby wjechała pod pociąg - to ukarałaby się sama i o co takie halo ?.
Antek
2 miesiące temu
Nie można oszukać przeznaczenia , to co się stało właśnie było przeznaczenie, tak miało być jak się właśnie stało
Kreps
2 miesiące temu
Nie wiem jak tego można dokonać. Naprawdę nie wiem. Co za problem przejechać przez przejazd ze szlabanem? Miliony razy już przejeżdżałem, czerwone światło, hamulec, szlaban w dół, pociąg, szlaban w górę, czerwone światło gaśnie, ruszam, tyle. Umiejętność na poziomie małpy. Tzn. wiem jak to zrobiła, to jedna z tych co wciskają się na zasadzie "zmieścisz się". Wszystko dobrze dopóki się zmieści aż za którymś razem się nie uda.
dziadek
2 miesiące temu
zawsze jadę tyle ile pokazuje znak i mam problem bo jestem zawalidrogą, zawsze jeżdżę prawym pasem bo wtedy nigdy nie wyprzedzę na przejściu i przed. 20 m przed przejściem przenoszę nogę z gazu nad hamulec samochód trochę zwalnia ale wystarczyło to dwukrotnie ze nie potrąciłem na przejściu rowerzystów (mimo ze maja nakaz prowadzenia rowerów).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić