Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Charlie Hebdo" znowu publikuje karykatury Mahometa. Komentarz Macrona

60
Podziel się:

Francuska gazeta "Charlie Hebdo", na której siedzibę w 2015 r. przeprowadzono zamach terrorystyczny, ponownie opublikowała karykatury Mahometa. Głos w tej sprawie zabrał prezydent Emmanuel Macron.

"Charlie Hebdo" znowu publikuje karykatury Mahometa. Komentarz Macrona
(Getty Images, Marco Cantile)

W 2015 roku doszło do zamachu terrorystycznego na redakcję gazety "Charlie Hebdo". Zamachowcy, którym nie spodobały się karykatury Mahometa publikowane przez gazetę, zabili 12 osób. W środę rusza proces terrorystów odpowiedzialnych za to, co się stało.

Przy tej okazji pismo opublikowało 12 karykatur Mahometa. Na jednym z rysunków płaczący prorok stwierdza, że "trudno jest być kochanym przez idiotów". Dyrektor tygodnika Laurent "Riss" Sourisseau w komentarzu redakcyjnym napisał:

Nie przestaniemy, nigdy się nie podamy.

Karykatury w "Charlie Hebdo". Komentarz Macrona

Głos w tej sprawie zabrał już francuski prezydent Emmanuel Macron. Prezydent zaznaczył, że nie może oceniać wyborów dziennikarzy. Komentatorzy podkreślają, że to jasny sygnał, że Macron opowiada się za wolnością słowa.

Prezydent Republiki nigdy nie ocenia wyboru redakcji dziennikarza lub redakcji, nigdy. Ponieważ mamy wolność prasy - oświadczył Macron, cytowany przez "Deutsche Welle".

Po czym dodał:

Wszyscy będziemy myślami z kobietami i mężczyznami, którzy zostali tchórzliwie zastrzeleni z powodu swojej twózczości.
Zobacz także: Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Warszawiak
2 lata temu
Tak wlasnie obrazanie uczuc tolerancja a co robi LGBT
mama
2 lata temu
Obrazanie uczuc religijnych kogokolwiek i gdziekolwiek to nie jest zadna tworczosc i sztuka.
Testep
2 lata temu
Toż te publikacje to był (jest!) drastyczny przykład "mowy nienawiści"! Agresywne, maniackie zadawanie bólu osobom, które wyśmiewane sprawy mają za święte, a które przecież "dowcipnisiom" niczym nie zawiniły. Mówię o "szeregowych" muzułmanach, którzy na ogół swoją religię i jej prawdy postrzegają właśnie jako świętość. A swoją drogą gdyby swojego czasu ci źli ludzie, mówię o redakcji gazety "Charlie Hebdo" musieli się liczyć z tym, że za swoje postępki (na które z pewnością są jakieś paragrafy we francuskim kodeksie karnym, jak na każdą krzywdzącą ludzi agresję) zostaną surowo ukarani, albo jakąś rujnującą grzywną albo i zamknięciem pisma to tamtych 12 do dziś by żyło. Jeżeli teraz znowu zginą ludzie to winne za to będą władze Francji z prezydentem Macronem na czele.
Gun
2 lata temu
Pewnie mają przygotowany duży zapas kolorowych kredek.
cjcjcj
2 lata temu
Charlie Hebdo znowu publikuje karykatury Mahometa. Chciałoby się powiedzieć głupi sam się ze skóry złupi, bo kiedy już znajdzie się kolejny krwawy mściciel tych prowokacji, a pewnie się znajdzie, to będzie to nie tyle pogromca profanów uczuć religijnych, co głupoty w najczystszej postaci. A że naród znad Sekwany głupim jest świadczy nie tylko obrona tego rodzaju "wolności prasy" przez prezydenta Macrona, ale i poparcie większości społeczeństwa dla tych publikacji. Tylko głupcom z łatwością przychodzi opluwanie tego, co dla innych jest sensem życia - zwłaszcza zaś tym, którzy sami u siebie nie mają już żadnych wartości, które można by jeszcze zszargać. „Nigdy nie przestaniemy. Nigdy się nie poddamy” – napisał dyrektor tygodnika Laurent „Riss” Sourisseau. Nie przestaniemy co? Zapewne miał na myśli obronę tej na nowo zdefiniowanej, przepoczwarzonej "wolności słowa", której zostanie zadośćuczynione dopiero, gdy ktoś inny zostanie obrażony. Popieram natomiast sprzedaż koszulek "Je suis Charlie". Jeśli już ktoś musi ginąć, to niech to będą oznaczeni, najzagorzalsi obrońcy tego zdziczałego neopogaństwa.
obserwator
2 lata temu
Charlie Hebdo to gazetka żydowska. I wszystko jasne. Mają ochronę francuskiej policji przez całą dobę.
marsylianka
2 lata temu
Spoko. Tam już remontują Notre Dame pod kątem przerobienia na meczet.
czytam
2 lata temu
i staram się zrozumieć o co chodzi...czy nie lepiej od razu wywalić "niepotrzebnych" ? w co wy tak właściwie gracie..?
tak ?
2 lata temu
czyżby europa się budziła z letargu ?
franz
2 lata temu
Szacunek dla Macrona !
Igoria
2 lata temu
niedługo Francuzi zaczną walczyć o wolność wypowiedzi
Gujan
2 lata temu
Tak się kończy szydzenie z religii.
stary
2 lata temu
...nie naśmiewam się z niczyjego wyznania,mam jednak sugestię dla tego/tej Margot...ucharakteryzuj się na Mahometa i pospaceruj po ulicy w towarzystwie swoich wielbicieli,ciekawe ilu z Was przeżyje i w jakim czasie nastąpi wasze przeniesienie się do krainy wiecznej szczęśliwości?
Waldemar
2 lata temu
W takim na przykład Kuwejcie nie wolno oficjalnie pokazywać krzyża. Są chyba dwa katolickie kościoły, byłem niegdyś w jednym, krzyż był tylko w środku. Kościół nie był oznaczony krzyżem na zewnątrz, poza dwoma: pionowym i poziomym - wgłębieniami w ścianie, co sprawiało, że przez około godzinę przed zachodem Słońca na ścianie widać było krzyż powstały z cienia.. Arabowie żądają szacunku i tolerancji dla swoich symboli, a jednocześnie zakazują wszelkich innych symboli religijnych. Islam, marksizm leninizm, nazizm, stalinizm, hitleryzm - to są totalitarne ideologie, pierwsza z nich dla niepoznaki nazywana jest religią.. W Każdej z nich prawa jednostki o innych niż oficjalnie dozwolone, poglądach są systematycznie negowane i łamane.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić