o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem. To decyzja Watykanu

33
Podziel się

Ksiądz Roman Kneblewski, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych tez - między innymi na temat koronawirusa - nie jest już proboszczem bydgoskiej parafii. Decyzja podjęta została przez Watykan. Powód to m.in. liczne zaniedbania.

Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem. To decyzja Watykanu
(Wówczas) proboszcz ks. Roman Kneblewski w trakcie Mszy Św. (Agencja Gazeta, Arkadiusz Wojtasiewicz)
bECsJLJx

Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. "Kapelan narodowców", jak zwą go niektóre środowiska, został już odwołany z funkcji proboszcza przez biskupa Jana Tyrwę. Nie zgodził się jednak z jego decyzją i się od niej odwołał.

Watykan odpowiedział na jego prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy. Najpierw zrobiła to Kongregacja ds. Kleru, która zaaprobowała decyzję bp Tyrwy. Ks. Kneblewski wysłał więc kolejne pismo - tym razem do Sygnatury Apostolskiej. Podjęto tam ostateczną decyzję o usunięciu go z funkcji.

bECsJLJz

Powodem były zaniedbania, których miał się dopuścić proboszcz wobec parafii. Nie współpracował z księżmi, nie wyremontował budynku, a tego wymagała świątynia, a w dodatku przy tym wszystkim zbyt często wyjeżdżał - podaje źródło Wirtualna Polska.

Odpowiedź wyraźnie zasmuciła byłego już proboszcza parafii bydgoskiej, który w opublikowanym na swoim koncie YouTube materiale żegnał się z parafianami. Nie wiadomo, gdzie zostanie przeniesiony proboszcz emeryt, ale wkrótce przełożony będzie musiał znaleźć dla niego miejsce.

bECsJLJF

Ks. Kneblewski zasłynął w internecie ze swoich kontrowersyjnych przemówień. Od tych skrajnie prawicowych, które szczególnie spodobały się środowisku narodowców, po te ostatnie, związane z epidemią koronawirusa. Zdaniem byłego proboszcza parafianie nie powinni bać się pandemii, która istnieje, ale nie jest wcale taka groźna, jak się powszechnie uważa. W opinii księdza tak potężne rozdmuchanie tematu przez media służy kontroli społeczeństwa.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Reporter WP w czerwonej strefie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsJLKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Konrad
2 miesiące temu
Knebel znaczy ciolek.Nazwisko mówi za siebie.
Ila
2 miesiące temu
Jazgotał na Papieża to się doczekał, na stare lata będzie gdzieś przeniesiony do Koziej Wólki, i po co to księdzu było. Bydgoszcz to piękne miasto😂
zwykły Polak
6 miesięcy temu
Ksiądz Kneblewski powinien zastanowić się, czy nie przebrał się w ornat i ogonem diabelskim na mszę dzwoni. Jeśli nie uznaje się Papieża, to nie uznaje się Chrystusa. To Chrystus wyznaczył swojego następcę św. Piotra, a po nim wybrani przez kardynałów Papieże. Ksiądz Kneblewski powinien sobie założyć swoją sektę i ogłosić się bogiem. Pewnie będzie miał wyznawców - zwłaszcza z ulicy Czerskiej w Warszawie!
bECsJLKb
duch
rok temu
Tutaj zgadzam się z księdzem w 100 %.Wirusy były są i będa. Chchodzi o kontrolę spoleczenstwa.
sadsad
rok temu
już nawet duchowieństwo wie że wirus to sciema do kontroli społeczeństwa !!!
Roman
rok temu
U mnie czorny też nic nie remontuje, jeździ cały czas : wakacje, pielgrzymki, czuwania itp. Jakoś nikt go nie wywala...
dolna grupa
rok temu
to jego miejsce
robocop56
rok temu
Ludzie przestancie z tymi watykanskimi kolonizatorami ! Jak juz wan potrzebny jest kosciol to zrobcie sobie narodowy kosciol polski ! I skonczy sie placenie bardzo duzego haraczu na Watykan!!!
Kacze Pióro
rok temu
"Powodem były zaniedbania, których miał się dopuścić proboszcz wobec parafii. Nie współpracował z księżmi, nie wyremontował budynku, a tego wymagała świątynia, a w dodatku przy tym wszystkim zbyt często wyjeżdżał " bez sensu. Powinien wylecieć z kościoła w ogóle, ale nie za "zaniedbania" tylko za sianie nienawiści, promowanie neonazistów, obrażanie ludzi itd. itp.
katolik
rok temu
Kościół Katolicki w Polsce zapomniał że jego podstawą jest dobroć czyniona wszystkim.A jak jest to każdy widzi.
Ssl
rok temu
Mowi prawde, wiec to sie nie podoba niektorym.. alw coz, takie czasy nadejda, za głoszenie prawdy bedziemy wszyscy odrzucani
konsultant
rok temu
to święty męczennik za wiarę
WieR
rok temu
W czasach powszechnego oszustwa, mówienie prawdy staje się aktem rewolucyjnym” - George Orwell, autor… „Cała prawda przechodzi przez trzy etapy. Po pierwsze: jest wyśmiewana, po drugie: jest gwałtownie przeciwstawiana i po trzecie: Przyjmuje się to jako oczywiste ”- Arthur Schopenhauer, Filozof
bECsJLJT
m&Y
rok temu
No tak powiedział kilka słów prawdy to go usunęli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić