Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem. To decyzja Watykanu

56

Ksiądz Roman Kneblewski, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych tez - między innymi na temat koronawirusa - nie jest już proboszczem bydgoskiej parafii. Decyzja podjęta została przez Watykan. Powód to m.in. liczne zaniedbania.

Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem. To decyzja Watykanu
(Wówczas) proboszcz ks. Roman Kneblewski w trakcie Mszy Św. (Agencja Gazeta, Arkadiusz Wojtasiewicz)

Ks. Roman Kneblewski nie jest już proboszczem parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. "Kapelan narodowców", jak zwą go niektóre środowiska, został już odwołany z funkcji proboszcza przez biskupa Jana Tyrwę. Nie zgodził się jednak z jego decyzją i się od niej odwołał.

Watykan odpowiedział na jego prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy. Najpierw zrobiła to Kongregacja ds. Kleru, która zaaprobowała decyzję bp Tyrwy. Ks. Kneblewski wysłał więc kolejne pismo - tym razem do Sygnatury Apostolskiej. Podjęto tam ostateczną decyzję o usunięciu go z funkcji.

Powodem były zaniedbania, których miał się dopuścić proboszcz wobec parafii. Nie współpracował z księżmi, nie wyremontował budynku, a tego wymagała świątynia, a w dodatku przy tym wszystkim zbyt często wyjeżdżał - podaje źródło Wirtualna Polska.

Odpowiedź wyraźnie zasmuciła byłego już proboszcza parafii bydgoskiej, który w opublikowanym na swoim koncie YouTube materiale żegnał się z parafianami. Nie wiadomo, gdzie zostanie przeniesiony proboszcz emeryt, ale wkrótce przełożony będzie musiał znaleźć dla niego miejsce.

Ks. Kneblewski zasłynął w internecie ze swoich kontrowersyjnych przemówień. Od tych skrajnie prawicowych, które szczególnie spodobały się środowisku narodowców, po te ostatnie, związane z epidemią koronawirusa. Zdaniem byłego proboszcza parafianie nie powinni bać się pandemii, która istnieje, ale nie jest wcale taka groźna, jak się powszechnie uważa. W opinii księdza tak potężne rozdmuchanie tematu przez media służy kontroli społeczeństwa.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Reporter WP w czerwonej strefie
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić