o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Chcesz przyjąć komunię? Musisz przystrzyc wąsa

6
Podziel się

W parafii św. Szczepana w Dębicy księża podzielili się z wiernymi nietypowym komunikatem. Poprosili, by mężczyźni chcący przyjąć komunię, zadbali o przystrzyżonego wąsa.

Chcesz przyjąć komunię? Musisz przystrzyc wąsa
Ksiądz udzielający Komunii Świętej - zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bECeeekB

Na stronie internetowej parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy pojawił się nietypowy komunikat. Księża poprosili, by mężczyźni, którzy mają bujnego wąsa, przystrzygli swoje owłosienie, jeśli chcą przyjąć sakrament komunii.

W związku z pandemią, kierujemy nietypową prośbę do mężczyzn z bujnym zarostem, przystępujących do Komunii świętej, a mianowicie bardzo prosimy o znaczne skrócenie wąsów, ewentualnie o przyjmowanie Komunii świętej na rękę - czytamy na stronie parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.
bECeeekD

Komunikat pojawił się w związku z panującą epidemią koronawirusa. Biskupi i władze Kościoła z papieżem na czele zalecają, by sakrament komunii przyjmować na rękę. Podawanie opłatka doustnie jest ogromnym zagrożeniem epidemiologicznym. Choć mimo to, wielu zależy, by komunię podawać w tradycyjny sposób.

bECeeekJ

Zalecenie pojawiło się na stronie 26 grudnia. Nie jest jednak pewne, jakie konkretne zagrożenie idzie za posiadaniem bujnego wąsa. Wiadome jest jednak, że najbezpieczniejszym sposobem przyjęcia sakramentu będzie na zdezynfekowaną uprzednio rękę.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Tak wyglądały pierwsze szczepienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECeeele
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Dziadek
9 miesięcy temu
Chcesz przyjąć ciasto z masowo produkującej maszyny..więc Ja pytam CHCESZ PRZYJĄĆ PRACĘ ZA ŚREDNIĄ KRAJOWĄ ,,,TYLE ULIC DO ZAMIATANIA....można sukienką można na kolankach jak sobie rzeczy SUKIENKOWIEC ,,,zapracuje na CHLEB. BEZ GOLENIA.
Tomi
9 miesięcy temu
Nakaz noszenia brody, nadany przez Boga, wiązał się po to, aby wierzący w Jednego Boga- Żydzi odróżniali się od pogan zza sąsiednich granic, którzy w ramach praktyk swoich kultów golili brody i włosy. Ale zarost na twarzy mężczyzny był uznawany za dar Boży, coś co odróżnia mężczyznę od kobiety, a także za ozdobę, dodatkowo chronił drogi oddechowe przed infekcjami/przeziębieniami. To wszystko było na przynależność Bogu, i ten nakaz nie został nigdy przez Boga zdjęty. Pismo wyraźnie też mówi, że każdy kto wierzy w tego Boga, ma tego nakazu przestrzegać. Sami teraz popatrzcie jakiego bożka musi wyznawać kościół katolicki, skoro na przekór każą brodę golić.??... To wszystko jest wprowadzane powoli, powoli, aż wszyscy będą podporządkowani...
pawel
9 miesięcy temu
nie klękam przed Prince Polo ...
bECeeelf
dfd
9 miesięcy temu
po co chodzicie do kosciola?
Pompa🏪
9 miesięcy temu
Ta🤣może lepiej jak ksiadz umyje kubek i ręce przed każdorazowym oddaniem się rytuału komuni snietej😁
Rewelacja
9 miesięcy temu
No dobrze,co jeszcze ? A po ile co łaska na tacę bo nie wiem czy mnie stać na tą co łaskę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić