o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Chciał dokonać apostazji. Ksiądz zażądał pieniędzy, bo jego auto "nie jeździ na wodę"

106
Podziel się

W parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku proboszcz zażądał od mężczyzny pieniędzy za akt apostazji, czyli wystąpienia z Kościoła katolickiego. Wyjaśniał, że jego samochód "nie jeździ przecież na wodę".

Chciał dokonać apostazji. Ksiądz zażądał pieniędzy, bo jego auto "nie jeździ na wodę"
Chciał dokonać apostazji. Reakcja księdza wprawiła mężczyznę w osłupienie. (Pixabay)
bDTTgYBh

Sprawę, która dotknęła jednego z czytelników, opisuje "Gazeta Wyborcza". Czytelnik chciał dokonać apostazji, ale nie spodziewał się, że na jego drodze stanie proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku Jan Gołembiewski. Odpowiedź duchownego zbulwersowała mężczyznę.

Duchowny zażądał od mężczyzny zapłaty za akt apostazji. Według relacji pana Jana proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku stwierdził, że spełni jego prośbę po przelaniu ofiary na konto parafii. Zarabianie pieniędzy na apostazji jest niezgodne z prawem. Mężczyzna nie ukrywał swojego zdziwienia.

bDTTgYBj
Zdziwiłem się, bo pobieranie za to pieniędzy jest niezgodne z prawem. Na co proboszcz odpowiedział, że samochód, którym będzie musiał pojechać do kurii w tej sprawie, przecież nie jeździ na wodę - opowiedział "Gazecie Wyborczej" pan Jan.

Ksiądz tłumaczył się kosztami

O zachowaniu duchownego zostały poinformowane media i kuria. Teraz ksiądz poniesie konsekwencje za swoje zachowanie. Rzecznik archidiecezji warszawsko-praskiej Jakub Troszyński potępił jego zachowanie oraz poinformował, że proboszcz został w trybie dyscyplinarnym wezwany do kurii.

Taka praktyka wzbudziła zdziwienie władz diecezjalnych. Działanie proboszcza nie ma podstaw prawnych - powiedział "Gazecie Wyborczej" rzecznik.
bDTTgYBp
Zobacz także: Podatki w Polsce. Balcerowicz: kolejne daniny ukrywa się pod hasłem opłat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTgYBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Maciek
2 miesiące temu
Jezus w sandałach na pieszo chodziłi nauczal a posłańcy na ziemi to lenie i pazerniacy
Swojak
2 miesiące temu
Oj biedna ta czarna hiena jeszcze chce kasy bo brakło na benzynę. Jak ksiądz taki biedny to niech idzie do pracy ,a nie żeruje na innych
Po kolędzie
2 miesiące temu
Przewielebnego oczy , purpura gardło co po drodze spotka - wszystko by pożarło .
bDTTgYBL
Gość
2 miesiące temu
Niech się weźmie za normalną fizyczna pracę, i niech poczuje jak to jest zarobić na benzyne, a nie od ludzi wyciągać.
Gość
2 miesiące temu
Każdy ksiądz powinien wiedzieć, że na jego utrzymanie płacą zarówno wierzący i niewierzący. Państwo , czyli podatnicy wierzący i niewierzący każdego roku płacą na ich utrzymanie 12 mld złotych. Dzięki nim mają mieszkania i prace na miejscu. Księża nie płacą podatków prowadząc działalność gospodarczą. Zbierają kasę na tacę, od których nie płaca podatków. Zarabiają w szkołach, uczelniach, na pogrzebach, ślubach, mogą do woli handlować chłopską ziemią , przebierać się do woli za kogo chcą np.za kapelana wojskowego, policjanta, straży granicznej, więziennej, strażaka itp.. Będąc na etacie np. kapelana wojskowego zarabiają dodatkowo około 8000 - 10000 zł miesięcznie. Otrzymują mieszkania i przywileje, o których można tylko śnić. Ślubują posłuszeństwo obcemu państwu tj. watykanowi , a nie narodowi polskiemu. Nie podlegają polskiemu prawu karnemu. Jednym słowem zalegalizowana watykańska mafia w Polsce.
Najnowsze komentarze (106)
KOmentator
4 tyg. temu
Ide do Urzedu Miasta, Starostwa, wszedzie musze zaplacic za kazdy papierek. Jestem nie wierzacy, ale kosciol to urzad jak kazdy inny. Wiec czego psioczcie do cholery ???
USA
2 miesiące temu
Pieknie strzelaja sobie czarni w leb.niedlugo przegna pale I chodzenia do kosciola zacznie byc uwazane za obciach
Jam
2 miesiące temu
A po co wam ten akt ?! Jak się nie zapisywałem nigdzie to mogę przestać uprawiać ten sport i tyle :) A wy się wygłópiacie i wypisujcie z organizacji do której się nie zapisywaliście :)
Jezy
2 miesiące temu
O tych fachowcow musidbac miejscowe spoleczenstwo bo inaczej poumieraliby z głodu i ubóstwa
gość
2 miesiące temu
Na taczki i do lasu lub jakieś bajoro!
Abcdefghij
2 miesiące temu
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Nie sądzę, żeby tak prowokował sytuację.
Anna
2 miesiące temu
Po co apostazja. Nie wyrzekam się Boga tylko zakłamanych klechów i zgniłego kościoła. Od 15 lat nie byłam w kościele za to lubię się pomodlić w lesie lub na polanie z widokiem na góry - te miejsca stworzył Bóg w przeciwieństwie do budynkow kościołow zbudowanych przez ludzi. "Bóg nie mieszka w świątyniach ręka ludzka zbudowanych" .
Tomek
2 miesiące temu
A CO ZA DARMOCHĘ TERAZ PO GĘBIE NIE DOSTANIESZ! W ON WZOREM OJCA DYREKTORA ZA DARMO. RYBA PSUJE SIÈ ZAWSZE OD GŁOWY.
bDTTgYBD
H1120
2 miesiące temu
Byłam niedawno na pogrzebie znajomego ,przez 20 min ksiądz wyczytywał osoby które zamówiły msze w intencji zmarłwego naliczyłem ok. 100 opłata to min. 50 zł.
Miłość
2 miesiące temu
Trzeba się całym sercem zawierzyć Jedynemu Bogu JAHWE ELOHIM a On wyprowadzi nas z kłamstwa do prawdy a ona wyzwala i daje jedyne źródło życia wieczności wolności Pełni pozdrawiam.
Olo
2 miesiące temu
Pornograficzne O2 zberezniki
Łowca dusz
2 miesiące temu
Uuuu a to w kurii wysechł CPN a w cuda każą wierzyć no to morze na mszalnym winie pojedzie też alkohol wszak silniki na litanie pracują
aza
2 miesiące temu
" zmienia" wodę w wino to nie może w paliwo????
Babcia
2 miesiące temu
Komentarz Amen jest pierwsza liga!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić