o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Horror na Podkarpaciu. Wilki zaatakowały ludzi

54
Podziel się

Chwile grozy przeżyli mężczyźni w lesie nieopodal miejscowości Brzozowa (podkarpackie). W trakcie wycinki drzew pilarzy zaatakowały niebezpieczne wilki.

Horror na Podkarpaciu. Wilki zaatakowały ludzi
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bDTTmYdh

Mrożące krew w żyłach chwile przeżyli pilarze na Podkarpaciu. Dwóch mężczyzn wycinało drzewa w lesie nieopodal miejscowości Brzozowa. Podczas wykonywania ich pracy stało się coś, czego się nie spodziewali. Nagle zaatakowały ich niebezpieczne wilki.

Na podstawie relacji jednego z mężczyzn opis zdarzenia przedstawił w rozmowie z PAP prokurator Marcin Bobola. Dwa drapieżniki miały zaatakować pilarza od przodu, a trzeci od tyłu. Na pomoc zaatakowanemu niezwłocznie ruszył jego kolega. Przerażeni mężczyźni postanowili włączyć piły spalinowe, aby przegonić wilki. Warczące zwierzęta nie dawały za wygraną. Całe starcie trwało kilkanaście minut.

bDTTmYdj
Zwierzęta, jak opowiadał jeden z mężczyzn, cały czas warczały, a całe zajście było naprawdę niebezpieczne - powiedział Bobola.

Sprawa wzbudziła niepokój. Prokurator przyznał, że ataki wilków na ludzi są sytuacją niemalże bezprecedensową. O wilczej watasze wiadomo było z relacji okolicznych mieszkańców, jednak nigdy nie doszło do podobnego starcia. Dodał jednak, że drapieżniki atakowały już gospodarstwa, zabijając inne zwierzęta.

Jest wiele informacji o tym, że wilki w okolicach Brzozowa zagryzają zwierzęta domowe, szczególnie psy. Sytuacja wygląda na dość dramatyczną i wymaga szybkiej reakcji. Rozmawiałem już na ten temat z miejscowym nadleśniczym - przyznał prokurator.
bDTTmYdp

Co dalej z wilkami?

O zajściu pilarzy z wilkami została poinformowana Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Głos w sprawie zabrał rzecznik instytucji Łukasz Lis, który przyznał, że na razie nie ma wystarczającej wiedzy o ataku, by podjąć konkretne kroki. Rozwiązanie problemu poprzez odstrzał zwierząt byłby możliwy dopiero po decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Dopiero jak dostaniemy informację, będziemy mogli zacząć działać. Jeśli chodzi o kroki, które możemy podjąć, to są m.in. działania pośrednie, które wyeliminują zagrożenie. Chodzi np. o odstraszanie wilków, żeby bały się ludzi - powiedział rzecznik.
bDTTmYdq
Zobacz także: Podatki w Polsce. Balcerowicz: kolejne daniny ukrywa się pod hasłem opłat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTmYdK
Źródło:
KOMENTARZE
(54)
Szimpon
2 miesiące temu
tak jest zawsze, cudowne zwierzeta ktore sa niezbedne do regulowania populacji saren, tymczasem jeleni jest w chooy, zjedzone wszystkie krzaczki do korzeni, wilki natomiastv wola zrec psy a i w krotce ludzi, z prostej przyczyny.. bo nie biegaja tak szybko
Ratel
2 miesiące temu
Nie lubię hejtu, ale już nie wytrzymałem. Fakt, ciekawa nowinka, dobrze wiedzieć. Miło nawet że ktoś się z nami tym podzielił. Jednak... Ten wpis dodawało dziecko z podstawówki? Zarówno nagłówek, jak i temat a także wstęp to te same informacje tylko zapisane innymi (bardziej dla picu - wyszukanymi) słowami. Tak dzieciaki piszą prace na odlew. Większość tekstu sprowadza się do tej samej informacji: "dwoje mężczyzn zostało zaatakowanych przez stado wilków" podczas gdy pozostała część tekstu to bezwartościowe, śmieciowe słowa nikomu do niczego niepotrzebne. Chyba że ktoś lubi wielokrotnie czytać o tym samym. Może nie jestem poliglotą, ale ludzie: takie coś wku*wia... Wogóle na tym o2 jakiś syf panuje, dzieciarnia pisze teksty za 5 w dzienniku; redaktorzy, którzy tych 5 nie mieli wezmą nawet ptasie łajno jeśli tylko dostaną je pod nos na tacy, nawet w tekst nie zerkną... o2 ma spoko poczte. I na tym powinni byli się zatrzymać, ponieważ nie stać ich na konkrety (nie mówię tu o pieniądzach), za które się biorą. Drodzy czytelnicy: na pewno nie raz widzieliście błędy gramatyczne oraz składniowe nawet w samych nagłówkach. Miło się wam czyta takie coś? Trzy razy to samo, oddzielone pięcioma reklamami i w dodatku bez korekty?
wolność
2 miesiące temu
Po cholerę te sztucznie odtwarzane wilki. Kiedyś można było robić piękne wędrówki po lasach, biwaki z dziećmi. A teraz takie gówno nam zrobiło kilku pierdolniętych profesorków. Należy ich bezpośrednio skarżyć przed sądami po nazwisku za wszelkie szkody, ataki lub za morderstwo człowieka jak do takiego dojdzie. Odechce się profesorką głupich eksperymentów w naszych lasach. Kto idzie do lasu musi mieć pistolet gazowy, żeby w razie ataku przywalić wilkowi po nosie i poprawić.
bDTTmYdL
Przerażony
2 miesiące temu
Mignął mi tu Balcerowicz, szybko zmiueniał portal
Panie, Wilcy
2 miesiące temu
na Podkarpciu!
Najnowsze komentarze (54)
gość 44
4 dni temu
I się zaczyna. Ktoś chce sobie po prostu postrzelać do wilków więc opłaca dwóch typów żeby poopowiadali trochę pierdół o ataku wilka na człowieka. Ładuje się g...go newsa do netu i jedziemy z tym koksem. Paru głupoli podłapie temat a za jakieś pół roku ten pierwszy co chętnie postrzelałby sobie do wilka, legalnie zasadzi się w ukryciu i pociągnie za spust.
Tomek
2 miesiące temu
To nie prawda, że wilki nie zagryzają ludzi, prokuratorek nieuk nie wie co bredzi razem z tymi lewackimi bojówkami kłamią jak Stalin.
ona
2 miesiące temu
powinni takich bajkopisarza podpinac pod radiograf aby wykluczyć bujdy opłacone przez wójtów i innych...
ona
2 miesiące temu
myślę, że wójt zaatakował kasą leśników, żeby ładnie łgały do kamerki. Tak wilk atakował a oni wlewali na zmianę paliwo. gorszych głupot nie mogli wymyślec, chociaż mogli powiedzieć że wdrapywali się na drzewo a wilki też.
Ula
2 miesiące temu
Dobrze być obrońcą wilków siedząc wygodnie na dupie w dużym mieście ale mieszkańcy wsi bLisko lasu już tak dobrze nie mają.Boją się wychodzić z domu po zmroku.Teraz to nie ludzie ale wilki wchodzą na terytorium ludzi.My albo one.Jak niektórzy z was tak je kochają to proszę do kasy i dajcie się pożreć
Kddn
2 miesiące temu
Nie się nie stało, jako kogoś zjedzą to się odstrzeli narazie to nic wielkie nico. Dzikie głupie zwierze co niczego nie rozumie jest ważniejsze do ludzi, ciekawe
gmbgob
2 miesiące temu
to robota PIS
Kit Wciskacz
2 miesiące temu
Brzozowa to była woda w socjaliźmie. Na podkarpaciu jest Brzozów.
bDTTmYdD
Elżbietka
2 miesiące temu
Mogły to być dzikie psy. Wilki raczej nie warczą podczas ataku
Pit
2 miesiące temu
Ilu musi być ofiar by zaczęto robić porządek z wilkami
Anna z Ostrow...
2 miesiące temu
Wcześniej podobno 100 % populacji polskich żubrów miało gruźlicę - a więc ministerialne rozporządzenie odstrzału , potem nagle wszystkie wilki zaczęły atakować ludzi , a teraz wszystkie dziki są chore , a więc kolejna rzeź. Jak myślicie - co za tym stoi ? A sam minister środowiska , ś.p.pan Szyszko strzelał sobie do 2000 sztuk bażantów podrzucanych mu do góry po wypuszczeniu z klatek - same nie są w stanie wzbić się w górę po miesiącach niewoli w klatkach. Boże , a ja tak chciałam popierać PIS ...
Anna z Ostrow...
2 miesiące temu
Wcześniej podobno 100 % populacji polskich żubrów miało gruźlicę - a więc ministerialne rozporządzenie odstrzału , potem nagle wszystkie wilki zaczęły atakować ludzi , a teraz wszystkie dziki są chore , a więc kolejna rzeź. Jak myślicie - co za tym stoi ? A sam minister środowiska , ś.p.pan Szyszko strzelał sobie do 2000 sztuk bażantów podrzucanych mu do góry po wypuszczeniu z klatek - same nie są w stanie wzbić się w górę po miesiącach niewoli w klatkach. Boże , a ja tak chciałam popierać PIS ...
Ania z Zielon...
2 miesiące temu
Czy ktoś zauważył, że jak wilki zagryzą sarnę albo dzika to ekolodzy siedzą cicho, ale jak myśliwy zastrzeli sarnę albo dzika, to wtedy ta hołota i lewactwo z greenpeacu podnoszą dziki wrzask - myśliwi to mordercy, mordują zwierzęta, ludzie zajmują terytoria zwierząt i one biedne nie mają gdzie żyć. Od siebie dodam, wilki w lasach w całej Polsce nie wzięły się znikąd, one są hodowane i rozmnażane w kilku miejscach w Polsce, i to pod naukowymi patronatami różnych instytucji i ośrodków naukowych, a potem wilki są rozpuszczane po lasach w ramach ochrony przyrody, a w rzeczywistości jest to robione po to, żebyśmy się bali do lasu wchodzić i szukać w nim schronienia.
Wilczyca
2 miesiące temu
Dalej budujcie sobie piękne wille, zajmujcie tereny zwierzętom (coraz więcej lisów w miastach), utrudniajcie życie rolnikom (bo hałasują w czasie prac polowych) i potem jęczcie jacy jesteście biedni na wszystkich portalach.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić