o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Chciał wyczyścić 26-letniej kobiecie konto. Policja pokazała nagranie

75
Podziel się

Policjanci z Piaseczna opublikowali nagranie rozmowy z oszustem. Mężczyzna, który podszywał się pod pracownika banku, próbował oszukać 26-letnią kobietę.

Chciał wyczyścić 26-letniej kobiecie konto. Policja pokazała nagranie
policja radiowóz (money.pl, Rafał Parczewski)
bEKmrSGJ

Złodzieje coraz częściej podszywają się pod pracowników banku i nakłaniają klientów do przekazywania środków i instalacji nieznanego oprogramowania. Najnowsze zdarzenie rozegrało się w Piasecznie pod Warszawą.

Policjanci opublikowali w czwartek nagranie rozmowy z oszustem, który próbował okraść 26-letnią kobietę. Wymuszał na jej komputerze zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu.

bEKmrSGL
Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku, zaniepokojony wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na jej koncie - tłumaczy nadkomisarz Jarosław Sawicki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Kobieta zachowała czujność

Oszust przekazał dalej, że połączy 26-latkę z działem technicznym. Oprócz tego przyznał, że kobieta powinna zainstalować specjalną aplikację, która często jest wykorzystywana przez oszustów bankowych. Jeżeli zainstalujemy taką aplikację, wówczas przestępca widzi wszystko, co robimy na smartfonie, czy komputerze.

bEKmrSGR
Otrzymuje on także pełną kontrolę nad naszym kontem bankowym. Kradzione są dostępne tam środki finansowe, mogą również z naszego konta zostać zaciągnięte kredyty - dodał Sawicki.

Na szczęście mieszkanka Piaseczna zachowała głodną głowę i nie dała się zwieść złodziejowi. W czwartek Komenda Stołeczna Policji opublikowała całe nagranie z próby oszustwa.

Zobacz także: Agresywny antyszczepionkowiec atakuje reportera Wirtualnej Polski
bEKmrSHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
aga
miesiąc temu
"zachowała głodną głowę "-tego nie znałam.
Bankowiec
miesiąc temu
Nie rozumiem, dlaczego nie podajecie nazwy tej aplikacji. Przecież powinno się ostrzec ludzi, żeby takiej aplikacji nie instalowali.
Val
miesiąc temu
głodną czy raczej chłodną
bEKmrSHn
sede
miesiąc temu
slychac ze to jakis ukrainiec albo ruski.maja taki charakterystyczny styl mowienia....Bank SA.......nie ma takiego banku...kaza montowac link sledzacy......Tylko baran sie na to godzi a wystarczy zadzwonic do banku na info i zapytac czy to prawda.
lipko
miesiąc temu
wschodni akcent, kto sie nabierze?
roco
miesiąc temu
facet ma wschodni akcent
123
miesiąc temu
"zachowała głodną głowę" ? Litości kogo zatrudniacie?
falvco
miesiąc temu
no teraz tsue oskarży tą Panią oraz Policję o zabranianie demokratyczney europeyskiey wolności i demokracji do robienia czego się chce ... i skaże ich na karę eutanazji zgodną z pe, ue i tsue
Sierczyński
miesiąc temu
"Na szczęście mieszkanka Piaseczna zachowała głodną głowę" Gdyby głowa mieszkanki Piaseczna była najedzona złodziej pieniążki by miał.
rob
miesiąc temu
im się wydaje że my nie słyszymy ich akcentu, myślę że tak samo jest na zachodzie z naszym akcentem mimo dobrego znajemności języka
rob
miesiąc temu
ewidentnie słuchać akcent wschodni
Krystian
miesiąc temu
Na całe szczęście nie miała wtedy głowy najedzonej, bo dałaby się oszukać.
ERYK ANTYKLER...
miesiąc temu
POLICJA i TAK NIE ZNAJDZIE OSZUSTÓW.
bEKmrSHf
On4
miesiąc temu
Chciał Ją okraść, bo był głodny. Nie dała się, bo co dwie głodne głowy....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić