Angelika Karpińska| 

Covidowy oszust. 21-latek ze Szczecina w rękach policji

39

Policjanci zatrzymali na terenie Szczecina 21-latka, który na jednym z portali oferował fałszywe zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19. Młodemu oszustowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Covidowy oszust. 21-latek ze Szczecina w rękach policji
21-latek ze Szczecina w rękach policji.

21-letni mieszkaniec Szczecina próbował zarobić, wykorzystując pandemię koronawirusa. Na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych oferował fałszywe zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19.

Oszust sprzedawał także zaświadczenia zwalniające z noszenia maseczki ochronnej. Twierdził, że jego dokumenty są niezwykle wiarygodne i bez obaw mogą być wykorzystywane do okazywania służbom państwowym, by móc m.in. podróżować bez konieczności odbycia kwarantanny.

Mężczyzna swoją nielegalną działalność prowadził od połowy marca, jednak szybko został namierzony przez dolnośląskich policjantów. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania mundurowi zabezpieczyli sprzęt służący do umieszczania ogłoszeń w Internecie, telefon, za pomocą którego kontaktował się z klientami zainteresowanymi zakupem zaświadczeń, karty bankomatowe oraz nośniki pamięci. W toku dalszych czynności okazało się również, że nie był to pierwszy konflikt z prawem mieszkańca Szczecina, ponieważ był on już wcześniej karany za oszustwa - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu.

Oszust wykorzystywał pandemię koronawirusa. Grozi mu więzienie

Z zatrzymanym mężczyzną prowadzone są obecnie czynności procesowe. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci ze Szczecina, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności nielegalnego procederu, jakim trudnił się 21-latek. Za przestępstwo oszustwa grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Oszustwa na koronawirusa. Na co trzeba uważać?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić