o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek. Wstrząsająca zbrodnia w Łodzi

51
Podziel się

W czerwcu 2021 roku Sąd Apelacyjny w Łodzi (woj. łódzkie) podtrzymał wyrok w sprawie Krzysztofa L., Bartosza C i Mariusza K. Nastolatkowie zostali skazani za zabójstwo 33-letniego sąsiada. Na kolejną ofiarę wytypowali 16-letniego chłopca. Do udziału w zbrodni zachęcili najmłodszego z nich.

Chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek. Wstrząsająca zbrodnia w Łodzi
Krzysztof L. i Bartosz C. usłyszeli wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Niepełnoletni uczestnik drugiego zabójstwa ma spędzić w więzieniu łącznie 25 lat. (Getty Images)
bECFmpvp

Dramat ofiar nastolatków rozegrał się na łódzkim osiedlu Stare Polesie. Jako pierwszy zginął 33-letni sąsiad Krzysztofa L. i Bartosza C., którzy w chwili dokonania zbrodni mieli zaledwie 18 lat. Jeden z chłopców tragicznego dnia obchodził "osiemnastkę", a śmierć niewinnego człowieka miała być idealnym prezentem.

Zabili dla zabawy. Krzysztof L. i Bartosz C. i ich młodszy kolega długo nie wyjdą z więzienia

33-letni sąsiad, zmęczony wspólną zabawą i zmożony wypitym alkoholem w końcu zasnął. Właśnie wtedy L. i C. zaczęli podduszać go poduszką, by finalnie wbić w szyję mężczyzny nóż, a potem patrzeć, jak się wykrwawia. W ramach makabrycznego "eksperymentu" Krzysztof dźgnął jeszcze ofiarę w brzuch.

bECFmpvr

Obaj nastolatkowie pieczołowicie posprzątali ślady swojej obecności w domu 33-latka. Przez kolejne dwa miesiące po zbrodni nie dawali po sobie poznać, że w ich życiu wydarzyło się coś "nietypowego". Niestety, poczucie bezkarności skłoniło Krzysztofa L. i Bartosza C. do wytypowania kolejnej ofiary. Tym razem do udziału zaprosili niepełnoletniego wówczas kolegę.

Zobacz także: Zobacz też: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat
bECFmpvx

16-letni Mariusz K. i jego rówieśnik skorzystali z zaproszenia L. i C. Jeden z chłopców nie wiedział jednak, że spotkanie z kolegami zakończy się dla niego okrutną śmiercią. Młodzi mężczyźni wspólnie z K. znęcali się nad nim, m.in. dusząc sprężyną, kładąc na szyi ofiary belkę czy dotkliwie bijąc. Ostatnie miało za zadanie pokazać "eksperymentalnie", czy na ciele chłopca pojawią się ślady przemocy.

Sprawcy pozbyli się ciała, jednak zrobili to na tyle nieskutecznie, że zostało odnalezione. Funkcjonariuszom policji nie zajęło wiele czasu, by wytypować podejrzanych, a także powiązać bestialskie morderstwo 16-letniego chłopca z tajemniczą śmiercią 33-latka z Łodzi.

Trudno znaleźć słowa na opisanie tego, co zrobili oskarżeni. Nie można tego zrozumieć, bo tak nie robią nawet zwierzęta. Nie zabijają dla zabawy – podsumował zbrodnie dokonane przez nastolatków prokurator (PAP).
bECFmpvy

W styczniu 2010 Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Krzysztofa L. i Bartosza C. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Ich 16-letni, w chwili popełniania drugiej zbrodni, kolega wyjdzie na wolność po 25 latach odsiadki. Mimo prób odwołania się Sąd Apelacyjny w czerwcu 2010 roku ostatecznie podtrzymał dotychczasowe wyroki. Jedyną różnicę stanowi okres, po jakim K. będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe – 15 zamiast 20 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFmpvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(51)
Wariat z budz...
2 miesiące temu
Nawet jak skazani na dożywocie wyjdą na warunkowe zwolnienie czeka ich jeszcze DZIESIĘĆ lat dozoru kuratora sądowego. W razie odwołania warunkowego zwolnienia powrót na minimum 5 lat do więzienia. Nie mówiąc o tym że bez szkoły i doświadczenia zawodowego za to z wyrokiem dożywocia wciąż na karku łatwo pracy nie znajdą.
Olo
2 miesiące temu
Kara śmierci nic nie zmieni, bo mamy dowody na to że w krajach gdzie jest kara śmierci, są morderstwa. Natomiast więzienia powinny być takie, jak w krajach azjatyckich, tzn prycza, czarna kawa i kromka chleba, żeby więzienie nie było " hotelem" z wygodami i dodatkowo powinni pracować na swoje utrzymanie jak każdy obywatel. Do najcięższych prac żeby dostać ciepły posiłek. Bez tv, netu, wygód itd. Zachowywali się jak zwyrodnialcy, to będą żyć i tak bpowinni być traktowani dzień po dniu, żeby mieli świadomość co zrobili I oczywiście BEZ możliwości wyjścia z więzienia. Zamknąć i klucz wyrzucić do toalety.
dobrodziej
3 miesiące temu
No to maja zapewnione dożywotnio darmowe sanatorium z darmowym wiktem i opierunkiem, ogrzewaniem, oświetlaniem, opieką lekarska szelkowskich specjalistów, co miesięczne sex odwiedziny, towarzystwo, bibliotekę, sport , kąpiele z wymiana bielizny osobistej, miękką koje, opiekunów by im się nic nie stało i świeże powietrze na spacerze by nie wspomnieć o telewizorze, radiu i nadzorze psychiatrycznym i czystość w celi oraz posiłki lepsze niźli szpitalne.. Żyd nie umierać!
bECFmpvT
adam
3 miesiące temu
Należy wrócić do KS aby raz na zawsze wyeliminować morderców ze społeczeństwa.
Che
3 miesiące temu
Katolickie dzieci, katolickich rodziców w katolickim kraju. I wszystko jasne.
Ksenofob
3 miesiące temu
Oczywiście wszyscy chłopcy są imigrantami, najpewniej ciemnej karnacji i niechrześcijańskiego wyznania, po przecież żaden Polak - katolik by tak nie postąpił, nieprawdaż?
dziki kraj
3 miesiące temu
polska - stan upośledzonego umysłu
ola
3 miesiące temu
Dożywocie dla sprawców i też ich rodziców.
franek
3 miesiące temu
jakie wyjdzie...jakie wyjdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!dozywotnia praca w kamieniolomach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jakie warunkowe przedterminowe zwolnienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ziober do roboty!!!!!!!!!!!!
maxxx
3 miesiące temu
teraz rozumiem w jakim celu co wymyślono gilotyne:D:D:D:D
~~Nick
3 miesiące temu
Tylko Kara śmierci dla takich bandytów, ewentualne wykonanie w podobny sposób jak robili to swoim ofiarom ani grama litości
TYLE
3 miesiące temu
JEDNA KARA CZAPA I ZAKOPAĆ TO NAWET NIE JEST PRODKUTCZŁOWIECZO PODOBNY
mat
3 miesiące temu
jakiego koloru skóry i wyznania byli nazirasiści co tu niedawno szczekali na somalijczyka we francji ?
bECFmpvL
mat
3 miesiące temu
a uczciwy bezdomny nie ma co jeśc i gdzie spać nie mówiąc o kąpieli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić