Angelika Karpińska| 

COVID-19. Chińska szczepionka w Polsce? Głos zabrał rzecznik rządu, Piotr Müller

9

Niektóre kraje, jak np. Węgry, zdecydowały się na zakup chińskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Czy preparat trafi również do Polski? Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu Piotr Müller.

COVID-19. Chińska szczepionka w Polsce? Głos zabrał rzecznik rządu, Piotr Müller
Piotr Müller o szczepionce z Chin (Pexels)

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda odbył telefoniczną rozmowę z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego poruszył m.in. kwestię zakupu przez Polskę chińskich szczepionek przeciwko COVID-19.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że Polska podejdzie do chińskiej szczepionki dużo ostrożniej niż Węgry, które jako jedyne w UE dopuściły do użytku rosyjskie i chińskie preparaty.

Czekamy aż zostaną przeprowadzone stosowne badania, zobaczymy jak wygląda sytuacja w krajach, które te szczepionki zastosowały - powiedział Müller w TVN24.

Piotr Müller o szczepionkach: Trzeba szukać alternatywy

Rzecznik rządu przyznał jednak, że trzeba szukać alternatywy wobec podmiotów, które obecnie dostarczają szczepionki.

Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby szukać różnych możliwości. To jest pewien rodzaj mobilizacji wobec podmiotów, które już w tej chwili dostarczają szczepionki. Nie może być tak, że Pfizer, Moderna, AstraZeneca i inne firmy, które produkują szczepionki na COVID, mają poczucie, że są monopolistami na tym rynku - dodał Piotr Müller.

Zobacz także: Prof. Simon o ofiarach koronawirusa

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić