o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Chiny naciskają na USA. Chcą zakończeniu konfliktu Izraela i Palestyny

208
Podziel się

Zhao Lijian zabrał głos na temat roli Stanów Zjednoczonych w konflikcie między Izraelem a Palestyną. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin uważa, że Amerykanie utrudniają zwaśnionym stronom zawarcie pokoju. W związku z tym wystosował specjalny apel.

Chiny naciskają na USA. Chcą zakończeniu konfliktu Izraela i Palestyny
Zhao Lijian w imieniu Chin zaapelował do rządu Stanów Zjednoczonych. Chce, by Amerykanie pełnili rolę rozjemcy (Getty Images, Kyodo News/Contributor)
bEicEWqd

Rzecznik chińskiego MSZ wystosował apel do Stanów Zjednoczonych w poniedziałek 17 maja. Jak dowodził Zhao Lijian, mimo starań przedstawicieli jego kraju, nie są oni w stanie doprowadzić do zakończeniu konfliktu między Izraelem a Palestyną. Tłumaczył, że działania na rzecz pokoju utrudniają im właśnie członkowie amerykańskiego rządu.

Chiny zdecydowanie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej oraz wzywają do zaprzestania nalotów, ataków naziemnych, ostrzału rakietowego i innych działań, które pogarszają sytuację – deklarował Zhao Lijian (Al Arabiya).
bEicEWqf

Konflikt izraelsko-palestyński. Chiny wysuwają żądania wobec USA

Zhao Lijian wezwał rząd Stanów Zjednoczonych, aby nie stawał po żadnej ze stron konfliktu i wsparł Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w staraniach o załagodzenie sytuacji. Rzecznik chińskiego MSZ podkreślił, że pomogłoby to w odbudowaniu politycznego autorytetu władz Rady.

Wzywamy Stany Zjednoczone do przyjęcia na siebie odpowiedzialności i zajęcia bezstronnego stanowiska w celu wsparcia Rady Bezpieczeństwa i odegrania należytej roli w załagodzeniu sytuacji i odbudowania zaufania do politycznego rozwiązania – dowodził Zhao Lijian (Al Arabiya).
bEicEWql

Rzecznik chińskiego MSZ przedstawił także rady dla władz Izraela. Zhao Lijian domagał się, aby zaprzestali oni nękania mieszkańców Palestyny – zgodnie z rezolucją ONZ – oraz uszanowali historyczny status qui Jerozolimy, czyli miejsca świętego dla wyznawców wielu religii.

(...) Zaprzestańcie burzenia domów Palestyńczyków, wypędzania ich i rozszerzania programu osiedlania się, zaprzestańcie gróźb przemocy i prowokacji wobec muzułmanów oraz utrzymujcie i szanujcie historyczny status quo Jerozolimy – apelował do Izraela Zhao Lijian (Al Arabiya).
Zobacz także: Zobacz też: Izrael niszczy podziemne tunele w Gazie. Nagranie ze zmasowanej akcji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicEWqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(208)
Promil
miesiąc temu
Powinni palestyczykom doslac rakiet P.panc,p.lotn
Nova
miesiąc temu
W 1948 ONZ - towcy zrobili blad, powinno powstac jedno panstwo - Izrael a Arabowie powinni byc - gdzie?, jak sama nazwa wskazuje, w Arabii np: Saudyjskiej, wtedy ich bylo mniej, przeciez w Arabii zyl Mahomet, z jakiej racji Arabowie znalezli sie w Jerozolimie, przeciez to miasto Zydow a potem Chrzescijan, wiadomo, wojny, teraz powinni sie polaczyc aby bylo jedno panstwo, Izrael da obywatelstwo Palestynczykom, a US i Unia wybuduje im domki, trzeba sie jednoczyc
zoom.
miesiąc temu
Kitajce niech sie rozlicza za Tiananmen Plac masakre i wiezniow politycznych, miast dawac dobre rady innym.
bEicEWqH
RODO
miesiąc temu
Józek dostał blachę w czółko od nowego administratora na świecie !!!!
Antysystemowy
miesiąc temu
Od kiedy chiny tak się przejmują religia i autonomia ludzi żyjącej na terenach Jerozolimy co ? A sami wypedzili z Tybetu mnichów, zniszczyli klasztory, i uzurpuja sobie prawo do tych terenów. Hipokryzja pełna para
Mr.Silver
miesiąc temu
Amerykanie nigdy nie dążą do pokoju tylko do wojny. Załatwiają kredyty dla panst w bankach centralnych i tak zadłużają państwo a kasa trafia do amerykancich firm. To tzw amerykański biznes
Gosciu
miesiąc temu
Jezeli szatan rzadzi tym swiatem to doprowadzi do wojny swiatowej bo taki ma cel zniszczenie wszystkiego Niektorym sie wydaje ze jak wyszli zwyciesko z 2 wojny swiatowej to teraz ci sami mysla ze tak samo bedzie Naklamia , nagrabia i beda sie plawic w bogactwie Zaped do wzbogacenia sie zaslania im oczy Nie ma juz odwotu!!!!!
Calola
miesiąc temu
Palestyna to kolebka terrorystow, tam nie powinno byc Arabow i islamu, Palestyne i Syrie zamieszkiwali Zydzi, potem byli Chrzescijanie i dopiero pozniej Mahomet, wymyslil islam i napadal na pobliskie kraje, mordowal i sila narzucal islam, gdyby na miejscu Izraela byla Palestyna to tam bylaby bieda, wiecej ludzi i wiecej terrorystow,Izrael trzyma reke na pulsie. W Izraelu jest judaizm, tez ' pierze' ludziom muzgi, religia jest obowiazkowa, walcza i prosza kogo o pomoc? Chrzescijan, Papa Franek niech ich przekona, ze tylko s - pokoj moze nas uratowac
preczzkomuną
miesiąc temu
I mówi to przedstawiciel państwa , które zamyka w obozach miliony swoich muzułmańskich obywateli , które prześladuje chrześcijan i przedstawicieli innych wyznań. Masakra.
Ford
miesiąc temu
Żeby na świecie zaistniał pokój należałoby wyeliminować 50 najbogatszych żydów.
Sss
miesiąc temu
Zapewne nie wiecie ale Chiny uratowały nas przed wojną. Obstawili Tajwan okrętami wojennymi. Grożąc, że jeżeli Amerykanie doprowadzą do wojny w Europie to oni zabiorą im Tajwan.
co wy na to ?
miesiąc temu
Palestyna i Izrael dla swojego dobra i spokoju powinni się połączyć w jedno państwo .
007
miesiąc temu
"rady dla władz Izraela. Zhao Lijian domagał się, aby zaprzestali oni nękania mieszkańców Palestyny " i wlasciwie maja racje....
bEicEWqz
Ha ha ha!
miesiąc temu
"Chiny zdecydowanie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej". A to dobre!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić