o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Chiny naciskają na USA. Chcą zakończeniu konfliktu Izraela i Palestyny

208
Podziel się

Zhao Lijian zabrał głos na temat roli Stanów Zjednoczonych w konflikcie między Izraelem a Palestyną. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin uważa, że Amerykanie utrudniają zwaśnionym stronom zawarcie pokoju. W związku z tym wystosował specjalny apel.

Chiny naciskają na USA. Chcą zakończeniu konfliktu Izraela i Palestyny
Zhao Lijian w imieniu Chin zaapelował do rządu Stanów Zjednoczonych. Chce, by Amerykanie pełnili rolę rozjemcy (Getty Images, Kyodo News/Contributor)
bEEmitkR

Rzecznik chińskiego MSZ wystosował apel do Stanów Zjednoczonych w poniedziałek 17 maja. Jak dowodził Zhao Lijian, mimo starań przedstawicieli jego kraju, nie są oni w stanie doprowadzić do zakończeniu konfliktu między Izraelem a Palestyną. Tłumaczył, że działania na rzecz pokoju utrudniają im właśnie członkowie amerykańskiego rządu.

Chiny zdecydowanie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej oraz wzywają do zaprzestania nalotów, ataków naziemnych, ostrzału rakietowego i innych działań, które pogarszają sytuację – deklarował Zhao Lijian (Al Arabiya).
bEEmitkT

Konflikt izraelsko-palestyński. Chiny wysuwają żądania wobec USA

Zhao Lijian wezwał rząd Stanów Zjednoczonych, aby nie stawał po żadnej ze stron konfliktu i wsparł Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w staraniach o załagodzenie sytuacji. Rzecznik chińskiego MSZ podkreślił, że pomogłoby to w odbudowaniu politycznego autorytetu władz Rady.

Wzywamy Stany Zjednoczone do przyjęcia na siebie odpowiedzialności i zajęcia bezstronnego stanowiska w celu wsparcia Rady Bezpieczeństwa i odegrania należytej roli w załagodzeniu sytuacji i odbudowania zaufania do politycznego rozwiązania – dowodził Zhao Lijian (Al Arabiya).
bEEmitkZ

Rzecznik chińskiego MSZ przedstawił także rady dla władz Izraela. Zhao Lijian domagał się, aby zaprzestali oni nękania mieszkańców Palestyny – zgodnie z rezolucją ONZ – oraz uszanowali historyczny status qui Jerozolimy, czyli miejsca świętego dla wyznawców wielu religii.

(...) Zaprzestańcie burzenia domów Palestyńczyków, wypędzania ich i rozszerzania programu osiedlania się, zaprzestańcie gróźb przemocy i prowokacji wobec muzułmanów oraz utrzymujcie i szanujcie historyczny status quo Jerozolimy – apelował do Izraela Zhao Lijian (Al Arabiya).
Zobacz także: Zobacz też: Izrael niszczy podziemne tunele w Gazie. Nagranie ze zmasowanej akcji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEmitlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(208)
Promil
4 miesiące temu
Powinni palestyczykom doslac rakiet P.panc,p.lotn
Nova
4 miesiące temu
W 1948 ONZ - towcy zrobili blad, powinno powstac jedno panstwo - Izrael a Arabowie powinni byc - gdzie?, jak sama nazwa wskazuje, w Arabii np: Saudyjskiej, wtedy ich bylo mniej, przeciez w Arabii zyl Mahomet, z jakiej racji Arabowie znalezli sie w Jerozolimie, przeciez to miasto Zydow a potem Chrzescijan, wiadomo, wojny, teraz powinni sie polaczyc aby bylo jedno panstwo, Izrael da obywatelstwo Palestynczykom, a US i Unia wybuduje im domki, trzeba sie jednoczyc
zoom.
4 miesiące temu
Kitajce niech sie rozlicza za Tiananmen Plac masakre i wiezniow politycznych, miast dawac dobre rady innym.
bEEmitlv
RODO
4 miesiące temu
Józek dostał blachę w czółko od nowego administratora na świecie !!!!
Antysystemowy
4 miesiące temu
Od kiedy chiny tak się przejmują religia i autonomia ludzi żyjącej na terenach Jerozolimy co ? A sami wypedzili z Tybetu mnichów, zniszczyli klasztory, i uzurpuja sobie prawo do tych terenów. Hipokryzja pełna para
Mr.Silver
4 miesiące temu
Amerykanie nigdy nie dążą do pokoju tylko do wojny. Załatwiają kredyty dla panst w bankach centralnych i tak zadłużają państwo a kasa trafia do amerykancich firm. To tzw amerykański biznes
Gosciu
4 miesiące temu
Jezeli szatan rzadzi tym swiatem to doprowadzi do wojny swiatowej bo taki ma cel zniszczenie wszystkiego Niektorym sie wydaje ze jak wyszli zwyciesko z 2 wojny swiatowej to teraz ci sami mysla ze tak samo bedzie Naklamia , nagrabia i beda sie plawic w bogactwie Zaped do wzbogacenia sie zaslania im oczy Nie ma juz odwotu!!!!!
Calola
4 miesiące temu
Palestyna to kolebka terrorystow, tam nie powinno byc Arabow i islamu, Palestyne i Syrie zamieszkiwali Zydzi, potem byli Chrzescijanie i dopiero pozniej Mahomet, wymyslil islam i napadal na pobliskie kraje, mordowal i sila narzucal islam, gdyby na miejscu Izraela byla Palestyna to tam bylaby bieda, wiecej ludzi i wiecej terrorystow,Izrael trzyma reke na pulsie. W Izraelu jest judaizm, tez ' pierze' ludziom muzgi, religia jest obowiazkowa, walcza i prosza kogo o pomoc? Chrzescijan, Papa Franek niech ich przekona, ze tylko s - pokoj moze nas uratowac
preczzkomuną
4 miesiące temu
I mówi to przedstawiciel państwa , które zamyka w obozach miliony swoich muzułmańskich obywateli , które prześladuje chrześcijan i przedstawicieli innych wyznań. Masakra.
Ford
4 miesiące temu
Żeby na świecie zaistniał pokój należałoby wyeliminować 50 najbogatszych żydów.
Sss
4 miesiące temu
Zapewne nie wiecie ale Chiny uratowały nas przed wojną. Obstawili Tajwan okrętami wojennymi. Grożąc, że jeżeli Amerykanie doprowadzą do wojny w Europie to oni zabiorą im Tajwan.
co wy na to ?
4 miesiące temu
Palestyna i Izrael dla swojego dobra i spokoju powinni się połączyć w jedno państwo .
007
4 miesiące temu
"rady dla władz Izraela. Zhao Lijian domagał się, aby zaprzestali oni nękania mieszkańców Palestyny " i wlasciwie maja racje....
bEEmitln
Ha ha ha!
4 miesiące temu
"Chiny zdecydowanie potępiają przemoc wobec ludności cywilnej". A to dobre!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić