o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Cały świat wstrzymał oddech. Wiadomo, kim są ofiary z Izraela

280
Podziel się

We wtorek 11 maja cały Izrael wstrzymał oddech. W godzinach wieczornych Hamas wystrzelił w stronę tego kraju 130 rakiet. Ujawniono personalia niektórych ofiar.

Cały świat wstrzymał oddech. Wiadomo, kim są ofiary z Izraela
We wtorek Hamas wystrzelił w stronę Izraela 130 rakiet. (Twitter.com)
bELBpOut

Starcia między Izraelem a Palestyną zaczęły się w nocy z poniedziałku na wtorek 11 maja. Od poniedziałku ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono ponad tysiąc rakiet. Wielu mieszkańców miast środkowego Izraela zostało zmuszonych do poszukiwania schronu. Izraelskie władze informują, że w wyniku ataków Hamasu zginęło 5 osób.

Terroryści Hamasu zainicjowali noc rozlewu krwi, wystrzeliwując dziesiątki rakiet ze Strefy Gazy, które spowodowały śmierć, liczne obrażenia i wysłały miliony Izraelczyków do schronów bombowych. Izrael zrobi wszystko, co w jego mocy, aby bronić swoich obywateli przed celowym atakowaniem przez Hamas cywilów - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela.
bELBpOuv

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela informuje na Twitterze, że "w ciągu dwóch dni [od poniedziałku- red.] wystrzelono ponad 1000 rakiet przez palestyńskie grupy terrorystyczne ze Strefy Gazy w izraelskie skupiska ludności. Pięć osób zginęło w wyniku ostrzału rakietowego w Lod, Aszkelon i Riszon-LeZion. Ponad 200 Izraelczyków zostało rannych".

Izraelskie władze informują, że w wyniku ataku rakietowym zginęła 16-letnia Nadin Awad i jej ojciec 52-letni Khalil. Izraelsko-arabska rodzina wyznania muzułmańskiego mieszkała w mieście Lod, na wschód od Tel Awiwu. Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy uderzyła w ich dom.

bELBpOuB
Terror Hamasu wymierza w Izraelczyków wszystkich wyznań. Izrael nigdy nie będzie tolerował ataków na któregokolwiek ze swoich obywateli - czytamy na profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela.

Jak donosi izraelski portal ynet.pl krewny 52-latka skarży się na brak ochrony na ich terenie. "Nie mamy dokąd pójść, jesteśmy zdani tylko na łaskę Bożą. Tu nie ma schronienia, nie ma tu nic" - mówi mężczyzna.

Sąsiad rodziny Pireus Shaaban, również wyraził oburzenie brakiem ochrony w wiosce. "Nie mamy tu żadnej chronionej przestrzeni, gdyby taka była, ta katastrofa by się nie wydarzyła. Poprosiliśmy o azyl, nie dostaliśmy pozwolenia" - mówi sąsiad.

bELBpOuC

Na nagraniach w mediach opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela widać dom 52-latka, który jest cały w dziurach, po fragmentach rakiety. Przed domem widzimy dwa zwęglone samochody. Po drugiej stronie budynku, gdzie uderzyła rakieta leżą martwe owce.

bELBpOuD

Jak podaje "Daily Mail" w środę 12 maja Rada Bezpieczeństwa ONZ ma spotkać się, aby omówić trwający kryzys między Izraelem a Hamasem. We wtorek w Londynie wybuchły protesty, gdy pro-palestyńscy starli się z policją podczas demonstracji przeciwko trwającemu konfliktowi na Bliskim Wschodzie.

Aktywiści wymachujący flagami, transparentami i plakatami z wiadomościami, w tym "Ręce precz od Jerozolimy", wyszli we wtorek na ulice w Londynie, by wzywać do zakończenia narastających niepokojów.

Do sprawy odniósł się także były prezydent USA Donald Trump, który we wtorek po południu napisał na swojej stronie internetowej, że Ameryka "zawsze będzie mocno wspierać prawo Izraela do samoobrony". Trump skrytykował jednocześnie prezydenta Joe Bidena z powodu narastającego kryzysu.

Zobacz także: Izrael odpowiada Hamasowi. Runął wieżowiec w Strefie Gazy. Nagranie świadka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELBpOuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(280)
Swój
5 miesięcy temu
A wystarczy się dogadać no ale kto później będzie kupował rakiety itp tylko biznes ludzie się nie licza
adere61
5 miesięcy temu
I teraz widac ile warta jest ta "zelazna" kopula kosztujaca MILIARDY ano tyle co papierowa ;))
Ciekawski
6 miesięcy temu
Dlaczego nikt nie pisze o ofiarach Palestynczykow? Ze jest ich 100 razy wiecej niz 7ydow? Dlaczego?
bELBpOuX
emeryt
6 miesięcy temu
A ja bym wystrzelił taką samą ilość rakiet na Palestyńczyków. Oko za oko
jak to tak
6 miesięcy temu
a co z Palestyńczykami pytam - to Żydzi okupują od 1968 roku ziemie Palestyńskie a naród palestyński zamknęli w gettach
Grześ Poznań
6 miesięcy temu
Pytanie ,skąd Hamas miał 1100 rakiet?? na allegro kupili ,nikt jakoś o to nie pyta?? kto im to sprzedał i skąd kasa była
Grześ Poznań
6 miesięcy temu
Pytanie ,skąd Hamas miał 1100 rakiet?? na allegro kupili ,nikt jakoś o to nie pyta?? kto im to sprzedał i skąd kasa była
adamo
6 miesięcy temu
Kto sieje ziarno..... a ostatni raport praw człowieka o dyskryminacji i wyniszczaniu Palestyńczyków ??
WolnyCzłowiek
6 miesięcy temu
Przestańcie wypisywać bzdury i wciskać ludziom te kłamstwa!!! Powinniście się wstydzić O2. Gdzie artykuł o tym że w strefie Gazy zginęło ponad 80 osób w tym 17 dzieci i kilkuset rannych, bombardowania budynków mieszkalnych i administracyjnych, odmowa zawieszenia broni i zapowiedź kontynuowania operacji przez izrael. Sytuacja od wielu lat wymaga interwencji ONZ jednak nikt z tym nic nie robi a okupacja i dociskanie butem do ziemi ludności arabskiej trwa w najlepsze. Nigdy nie byłem dobry z języka polskiego więc nie wiem czy to ma sens ale pokuszę się o stwierdzenie,, syndrom holokaustu". Czy to że podczas II WŚ III rzesza wyrządzała rzeczy bestialskie usprawiedliwia do podobnego postępowania? Nienawidzę fasz*zmu i nazi*mu oraz nigdy nie poprę traktowania innych mniejszości w taki sposób jak robiła to III rzesza i jak dziś robi to izrael wobec mieszkańców Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu w szczególności. Dziś jednak czasy są inne a ludzie i rządy się zmieniają więc warto zadać sobie pytanie ,,kto tak naprawdę jest tym złym? ". Jeszcze raz zaznaczam NIE POPIERAM HOLOCAUSTU ale może gdyby wąsacz skończył to co zaczął, sytuacja na Bliskim Wschodzie wyglądałaby dziś o niebo lepiej 🙃 #WolnaPalestyna
hfghgf
6 miesięcy temu
I ani słowa o tym, że to żydzi atakują Palestyńczyków. Co to za zmowa w mediach?
Wolna Palesty...
6 miesięcy temu
Wolna Palestyna!!!!!!!!!!
Stop hejt! Uc...
6 miesięcy temu
Tyle głupich ludzi, nie znających ani swojej historii, ani historii żydowskiej i wschodniej na jednym skupisku to już dawno nie spotkałem. Ludzie, co wam przeszkadza dokształcać się?! I chociaż czas od czasu włączyć mózg)
Hdrhfth
6 miesięcy temu
A co robią głowy innych mocarstw? Apelują 😂 tylko tyle potrafią...
bELBpOuP
Tatanawariata
6 miesięcy temu
Dlaczego nazywa się terrorystami Palestyńczyków którym zabrano ziemię i wciągu dekad traktowano ich jako podludzi. W tych relacjach nie chodzi o to że oni są muzułmanami, tylko o wątek bardziej historyczny odnoszący się do ich ziemi jak i wtargnięcia Żydów w latach 40 ubiegłego wieku. Żydzi nigdy nie mieli ziemi gdyż Bóg im ja odebrał. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę że wojsko i policja żydowska zawsze kopali, strzelali i znęcali się nad palestyńskimi dziećmi, uważano ich za psy. Media oczywiście myszą nadmuchać bańkę propagandy nie podając żadnych wiarygodnych informacji. To jak Kaziu z szkoły opisywał y efekt fal mózgowych na otoczenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić