Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Izrael. Ojciec właśnie żegnał 5-letniego syna. Wtedy spadły rakiety

286
Podziel się

Jedną z ofiar ataku rakietowego na Izrael został 5-letni Ido Avigal. Schronił się w ufortyfikowanym pomieszczeniu wraz z rodziną, jednakże przez okno przebił się odłamek rakiety, który go zabił. Dwa dni później inny atak rakietowy przerwał jego pogrzeb.

Izrael. Ojciec właśnie żegnał 5-letniego syna. Wtedy spadły rakiety
Zabity 5-latek. (Twitter.com)
bEUStHlx

Izrael był wstrząśnięty śmiercią 5-letniego Ido Avigala z Sederot (południowy Izrael). Chłopiec zginął w środę w ataku rakietowym. Został zabity odłamkiem, który przebił okno ufortyfikowanego pomieszczenia, w którym schronił się z matką i siostrą. Kobiety zostały ranne.

Pogrzeb chłopca odbył się dwa dni później w Kirjat Gat na południu Izraela. W trakcie uroczystości na miasto spadły pociski wystrzelone przez Palestyńczyków. W efekcie żałobnicy musieli szukać schronienia.

bEUStHlz

"Dopóki jesteś ze mną, jesteś chroniony"

Syreny zabrzmiały, gdy ojciec Ido, Asaf Avigal, kończył modlitwę, w której przepraszał za to, że nie ochronił swojego syna.

Kilka dni temu zapytałeś mnie: "tato, co by się stało, gdyby zabrzmiała syrena i nagle by nas nie było?". Powiedziałem ci: "dopóki jesteś ze mną, jesteś chroniony". Skłamałem - powiedział w poruszających słowach ojciec 5-latka.
bEUStHlF

Media publiczne w Izraelu twierdzą, że moment wystrzelenia rakiety był wyraźnie ukierunkowany na zakłócenie pogrzebu. Wcześniej miasto Kirjat Gat nie było częstym celem ataków Hamasu.

Bojownicy ze Strefy Gazy kontynuują ostrzał rakietowy w kierunku Izraela. Całkowita liczba pocisków wystrzelonych w ostatnim czasie przekroczyła 2000. Dodatkowo wysyłają drony z materiałami wybuchowymi.

bEUStHlG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUStHma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(286)
Wodnik
7 miesięcy temu
Też chcę się zapytać,dlaczego nie mówicie o ofiarach po stronie palestyńskiej.To Palestyńczykom zabiera się ziemię,domy,mieszkania,przesiedla.
Jkl
7 miesięcy temu
A ile palestyńskich dzieci zginęło w wyniku ataku tych okupantów w za ciasnych beretach, to już nie napiszecie???
Rys
7 miesięcy temu
Każda śmierć jest straszna, ale kto zaczął pierwszy strzelać? Dlaczego arabowie zwani mylnie Palestyńczykami (Palestyna jest żydowska) nie respektują postanowień pokojowych z 1993 r.? Wysiedlenia nie zawsze są niezgodne z prawem (część dotyczy bezprawnie zajętych domów, opuszczonych przez żydów po wojnie w 1967r., część to skutek działalności terrorystycznej). W 1967 r. po wojnie wszczętej przez Egipt problem arabów/palestyńczyków dotyczył około 200 000 ludności, obecnie ponad 3 000 000, a ziemi nie przybywa i będzie coraz gorzej. Polityka Hamasu jest obliczona na całkowitą eliminację Izraela i żydów niezależnie od kosztów własnych. Wielu arabów/palestyńczyków ma dość tej wojny, biedy, strachu o życie, ale nie są w stanie nic zrobić przeciwko terrorystom z Hamasu oraz indoktrynacji mułłów. Tak się użalamy nad biednymi arabami ale u siebie mieć ich nie chcielibyśmy..., co nie znaczy, że nie należy czynić wszystkiego by zapanował tam pokój.
bEUStHmb
edytka
7 miesięcy temu
I co mnie to obchodzi?Żydzi to nie ludzie!
Jedyne prawdo...
7 miesięcy temu
,,polskie niezależne media" cenzurują komentarze
hmmm
7 miesięcy temu
Arabów trzeba wreszcie utemperować!
Świetny Piotr
7 miesięcy temu
Żydzi w końcu się doigrali. Trzeba było najeżdżać Palestyńczyków, zabierać im ziemię, domy, robić codziennie naloty i ostrzały? Karma wraca. Jeżeli nie zmądrzeją teraz, to w niedalekiej przyszłości państwo Izrael przestanie istnieć. Nie ma szans na utrzymanie się agresywnego państwa pomiędzy dużo większymi krajami, z którymi są w permanentnym konflikcie. Żydzi opamiętajcie się! Taka polityka wiedzie Was ku zagładzie! Już doprowadziliście do tego, że nigdzie na świecie za Wami nie przepadają. Filosemitów jest niewielu, za to antysemitów mnóstwo. Czy to przypadek? Czy słyszeliście, żeby funkcjonowało pojęcie antyrusycyzm, antygermanizm, antyanglizm, antypolonizm w pojęciu globalnym? Często nawet takich słów nie ma w większości języków. Zdarzają się takie przypadki gdzieś na pograniczach, natomiast w ujęciu globalnym nie ma. Nigdy Was nie zastanawiał ten fenomen? Że to w Was jest coś takiego, co wywołuje negatywne reakcje otoczenia, a nie, że każde otoczenie jest złe.
edi
7 miesięcy temu
ma Polacy ratowalismy im zycie narazajac zycie swoich wlasnych rodzin, a oni czynia z nas ofiar holokaustu - oprawcow i mowia i ,,polskich obozach smierci..a antysemityzm podobno pijemy z mlekiem matki...to zgotowac potrafil czlowiek - czlowiekowi.... podziekowanie ...za ocalenie
tghj
7 miesięcy temu
taka prostacka sponsorowana judajska fałszywa propaganda przynosi odwrotny skutek, rozumni ludzie zdaja sobie sprawe jaka jest rzeczywistość, żydzi próbują jak najszybciej wszelkimi metodami odebrać ziemie sąsiadom i pozbyc sie Palestyńczyków póki maja wsparcie usa, co zabawne usa działa na swoją niekorzyść
Andrzej
7 miesięcy temu
Ile rodzin z Palestyny straciło dach nad głową???? Ile dzieci z Palestyny zginęło ????? Dlaczego o tym się nie mówi ??????
un.
7 miesięcy temu
Z dniem, kiedy ameryka przestanie być gwarantem tego sztucznego tworu zwanym izrael, świat arabski odbierze co swoje.
Zwz
7 miesięcy temu
Kto sieje wiatr ten zbiera burze. Napiszcie coś więcej w WP jak wygląda życie zwykłych dzieci palestyńskich. Jak chodzą do szkoły, jak się bawią, jaką mają opiekę medyczną, czy żyją w poczuciu bezpieczeństwa, jak widzą swoją przyszłość, ilu z nich jest sierotami i dlaczego. mam nadzieję, że kiedyś młode pokolenie Żydów skończy z tą obłędną polityką siły, przemocy i podporządkowania fanatyzmowi religijnemu ortodoksów.
prof socjo
7 miesięcy temu
Palestynczycy pop prostu nie daja się wysiedlic ze swoich domów, przez tzw wymyslony leszy naród wybrany ( oszustwo goni oszustwo ). To Izrael jest okupantem wracajac po 2000 latach na ziemie z którego uciekli i usiłujac zniszczyc naród palestynski który tam jest prawie 2000 lat. Polacy tez bronoili sie przed Niemcami którzy ich wyrzucali z ich domów. A bzdura wymyślona że to naród wybrany gadajacy na codzień z bogiem to ogłupianie innych przez socjotechików żydowskich dwa tysace lat temu . Czuemu nikt nie płacze nad kilkudziesiat dzieci palestynskich , a nad jednym dzieckiem izrelskim ? Kazda smiec jest niepotrzebna ale miejcie choż na grosz obiektywizmu.
bEUStHlT
ojciec
7 miesięcy temu
mlode zycie , szybko zgaslo , takie memento : tam tez gina dzieci i po tamtej stronie tez serce peka matkom i ojcom ...nie ma gorszego cierpienia od zamkniecia oczu wlasnemu dziecku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić