Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Chiny i COVID-19. "Rodziny zmuszone do życia w metalowych kontenerach"

191
Podziel się

Chiny brutalnie reagują na choćby minimalne zagrożenie rozprzestrzenienia się koronawirusa wśród narodu. - Rodziny są zmuszone do życia w metalowych kontenerach - podaje red. portalu The Sun. COVID-19 to ogromne zagrożenie, ale czy taki obóz to nie przesada? - Nie ma to nic wspólnego z wyważonym podejściem do restrykcji, co ma miejsce w krajach europejskich - twierdzą internauci.

Chiny i COVID-19. "Rodziny zmuszone do życia w metalowych kontenerach"
Kadr z wideo niezidentyfikowanego autora (The Sun)

W Chinach rząd nie ma litości dla zakażonych. Jak podaje red. The Sun, w Shijiazhuang wybudowano olbrzymi obóz dla chorych na COVID-19. Ma mieć powierzchnię bagatela 108 akrów.

Obóz to kompleks budynków. Wśród nich są niewielkie kontenery, nazwane przez red. portalu "ciasnymi, metalowymi pudełkami". W każdym z nich mieszkają zarażeni koronawirusem.

"Zero COVID-19". Chiny nie mają litości

Pandemia to poważna sprawa. Wiemy o tym doskonale. Wszelkie restrykcje wydają się więc być uzasadnione. Należy ograniczać społecznościom przebywanie w dużych skupiskach, nakazywać noszenia maseczek w konkretnych okolicznościach, a także prosić o regularne mycie rąk i o używanie żeli antybakteryjnych. Przede wszystkim jednak trzeba namawiać do szczepień.

Czy jednak tak srogie restrykcje w Chinach nie są przesadą? Obecna tam sytuacja to podejście tzw. "zero COVID". Nie ma to nic wspólnego z wyważonym podejściem do restrykcji, co ma miejsce w innych krajach.

W metalowych kontenerach mają bowiem znajdować się nawet osoby, które, jak podaje The Sun, boją się, że zostały narażone na zakażenie koronawirusem, choć niekoniecznie wynik testu wskazuje w ich przypadku wynik "pozytywny". W Chinach kompleks ten prezentowany jest dumnie, co zagranicznych obserwatorów niepokoi.

Jak natomiast ludzie transportowani są na teren obiektu? Ma się to odbywać przy użyciu autobusów, które niejednokrotnie widzieli mieszkańcy na drodze. Wypełnione po brzegi jeżdżą do jedynego przystanku w całej podróży.

To Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) miała podjąć decyzję o wybudowaniu kompleksu tymczasowych schronów dla zakażonych, odizolowanych pieczołowicie od reszty społeczeństwa.

Chiny zwariowały na punkcie COVID-19? Całe miasto zamknięte z powodu 2 zakażonych

O tym, że Chiny przesadzają, może świadczyć jeden z przykładów reakcji rządu na 2 zachorowania (wariant Omikron), które pojawiły się w Anyang w ostatnim czasie. Miasto zostało zamknięte. Szybko podjęto decyzję o lockdownie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(191)
M1306
1 tyg. temu
Chiny wiedzą co robią
ksiadz wasz ...
1 tyg. temu
straszne !! i rozdaja prezerwatywy
dzuma
1 tyg. temu
bardzo dobrze tak nalezy zawsze zwalczac epidemie
Wolna Polska
2 tyg. temu
Co, nadal twierdzicie że obozy FEMA to teoria spiskowa ?
Co teraz
2 tyg. temu
Koronawirus. Wiemy, gdzie będą trafiać Polacy z podejrzeniem choroby. Kontenery do izolacji --> skopiujcie ten tytuł i przeczytajcie sami, że w Polsce będzie tak samo. To się dzieje naprawdę. Dosłownie obozy F e m a.
daniel
2 tyg. temu
Wszystkich nas to czeka. W Chinach i Rzeszy Niemiecko Austriackiej prędzej, w Europie później
midkar
2 tyg. temu
Obozy FEMA już w akcji.
Marco
2 tyg. temu
Chiny są odpowiedzialne za Covid a ,że są światową gospodarką to pociągają za sznurki dajac w łape kazdemu ,ktory sie zgodzi na taki cyrk..Ja tylko sie dziwie,ze ludzkosc jest tak glupia ,ze pozwala sobie na to.Tylko garstka rządzi danym krajem.Wystarczy obrocic losy 1 panstwa aby reszta poszla za ciosem.Na chwile obecną mozna przyklaskac HISZPANI ktora bedzie traktowac Srovid jak grype
Janek
2 tyg. temu
W USA miliony zyja w takich kontenerach na codzien i nikt sie nie skarzy
wkurzony
2 tyg. temu
teraz ludzi do blaszakow a przeciez z chin przyszla zaraza to co chca
Teddy(1)
2 tyg. temu
Czy to wam nie przypomina nazistowskich obozów śmierci? Człowiek chory, o innych poglądach, innej narodowości lub wyznania musi zostać odizolowany i w razie potrzeby zlikwidowany.
int
2 tyg. temu
Wraca Mao.
wefr
2 tyg. temu
czy żel antybakteryjny działa na wirusy?
Ola
2 tyg. temu
To są domki celebrydzkie. Na Zanzibarze w gorszych mieszkali i sobie chwalili, a tu narzekają choć każdy klimę ma a nie dziury w ścianach. U nas też powinni mieszkać w takich po powrocie z zagranicy i to każdy co się włóczy po świecie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić