Informacja zelektryzowała leśników. To była prawda. Pokazali nagranie

100

Leśniczy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne w Bieszczadach zauważył małego i wyczerpanego niedźwiedzia bez matki. Zwierzę było atakowane przez wilki i mogło zginąć. Na szczęście niedźwiadkowi udało się udzielić pomocy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Informacja zelektryzowała leśników. To była prawda. Pokazali nagranie
Leśniczy uratował małego niedźwiedzia (Facebook)

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 stycznia. Nad rzeką, tuż przy domostwach w Teleśnicy (woj. podkarpackie), zaobserwowano małego i osłabionego niedźwiedzia. Jak czytamy na profilu Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne na Facebooku, informacja o tym "zelektryzowała" leśników.

Leśniczy bezskutecznie próbował odnaleźć jego matkę. Zamiast tego znalazł tropy, które wskazywały, że niedźwiedź był atakowany przez wilki. Na śniegu znajdowały się ślady krwi. Wyczerpany niedźwiadek zdołał uciec do potoku.

Utknął nad wezbraną rzeką. Próbował wspiąć się na urwisty brzeg - ale nie dał rady. Obserwacja zwierzęcia wskazała na to, że jest wychudzony, mocno osłabiony oraz ma problemy z chodzeniem - ciągnie tylne łapy. Jego los wydawał się przesądzony...trzeba było działać - relacjonuje na Facebooku Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Niedźwiadek był atakowany przez wilki. Udało się go uratować

W porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska postanowiono schwytać niedźwiadka i udzielić mu pomocy. Leśnikom przy pomocy pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ustrzykach Dolnych udało się złapać zwierzę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niedźwiedź trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Zadeklarowano, że jeśli tylko jego stan na to pozwoli, wróci do środowiska naturalnego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Oko w oko z żubrami. Świąteczne spotkanie ze stadami na Podlasiu i w Bieszczadach

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić