Takie wykształcenie ma Olejnik. Z wrażenia opadną wam szczęki

203

Monika Olejnik od lat pozostaje jedną z najbardziej szanowanych polskich dziennikarek. Jednak nawet jej najbardziej oddani widzowie często nie zdają sobie sprawy, że nie ukończyła wyłącznie studiów związanych ze swoim zawodem. Dostała się na znaną i prestiżową uczelnię. Takiego kierunku się nie spodziewaliśmy!

Takie wykształcenie ma Olejnik. Z wrażenia opadną wam szczęki
Monika Olejnik jest absolwentką znanej i prestiżowej polskiej uczelni (AKPA, Podlewski)

Solidny warsztat dziennikarski Moniki Olejnik sprawia, że nie dziwi nas fakt, iż jest absolwentką dziennikarstwa. Co jednak zaskakujące, Olejnik ukończyła ten kierunek podyplomowo – na Uniwersytecie Warszawskim – jednak pierwotnie szykowała się do wykonywania zupełnie innego zawodu.

Monika Olejnik – wykształcenie. Jakie studia skończyła dziennikarka?

Monika Olejnik zdecydowała się na studia na kierunku zootechnika. Wybór świeżo upieczonej studentki padł na znaną stołeczną uczelnię – Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

Dziennikarka nie kryje dumy z powodu ukończenia tak znakomitej uczelni. Przekonali się o tym m.in. widzowie jednej z audycji prowadzonych przez Monikę Olejnik, w której między nią a gościem – posłem Zbigniewem Girzyńskim – doszło do ostrej wymiany zdań.

Zobacz także: Zobacz też: Monika Olejnik broni wolnych mediów: "Najważniejsze, żeby widzowie mieli wybór"

Monika Olejnik dopytywała Zbigniewa Girzyńskiego o kompetencje dra hab. Jana Majchrowskiego do wypowiadania się w sprawie przeszłych wyborów. Poseł ostro odpowiedział dziennikarce, wypominając jej wykształcenie zootechnika. Ta natychmiast pokazała, że jest dumna z tego, co osiągnęła w trakcie studiów w SGGW.

Ja rozumiem, że pani, jako zootechnik, przyznaje pieczątkę politologa lub konstytucjonalisty. (…) Jak ktoś jest prawnikiem, to jest prawnikiem. I koniec – powiedział Zbigniew Girzyński (Fakt).
Chciałam powiedzieć, że jestem magistrem inżynierem zootechnikiem. Chciałabym powiedzieć, żeby pan przestał obrażać moją szkołę, SGGW, szkołę z tradycjami. Chciałam jeszcze panu powiedzieć, że skończyłam studia podyplomowe na dziennikarstwie. Niech pan mnie nie obraża, dobrze? – odpowiedziała natychmiast Monika Olejnik (Fakt).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić