Chiny odpowiedzialne za UFO? Ekspert z NASA jest prawie pewny

86

Eksperci nie są zgodni co do tego, czym są niezidentyfikowane obiekty, które wiele osób widzi na niebie. Wielu jest przekonanych, że za wszystkich stoją wrogie narody, które wysyłają swoje drony lub balony na przeszpiegi.

Chiny odpowiedzialne za UFO? Ekspert z NASA jest prawie pewny
Czym są niezidentyfikowane obiekty? (Pentagon)

Chociaż wiele osób uważa, że niezidentyfikowane obiekty latające pochodzą z kosmosu, niektórzy eksperci są zdania, że to samoloty wrogich narodów. Doktor Thomas Zurbuchen, pracujący od lat w NASA przeczytał setki raportów dotyczących UFO i stwierdził, że ta teoria może być prawdziwa. Zastanawia się, czy winne są chińskie balony szpiegowskie.

UFO to chińskie drony?

W lutym pilot amerykańskiego myśliwca podczas przelotu przez Atlantyk zestrzelił jeden z takich balonów. Ekspert powiedział, że jest to tylko jeden z wielu takich obiektów i nie należy tego ignorować, ponieważ może wyjaśniać wiele "niezidentyfikowanych zjawisk".

Nie tylko rozmawiałem z pilotami, ale rozmawiałem z osobami, które coś zaobserwowały i były naprawdę pewne. Naprawdę czułem, że powiedzieli mi swoja subiektywną prawdę. Nie kłamali, nie zmyślali. Myślę, że opowiadali mi, co widzieli — powiedział ekspert.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reakcje na śmierć Prigożyna. Mieszkańcy Moskwy mają swoje teorie

Profesor Greg Eghigian z Penn State University uważa, że wyjaśnienia wielu zjawisk są bardziej prozaiczne niż się wydaje. Wszystko zależy od rozwoju technologii, wiedzy naukowej jaką posiada ludzkość i nowych odkryć.

Jak w przypadku większości rzeczy w historii, odpowiedź leży raczej w splocie wydarzeń i trendów. Odkrycie przez astronomów tysięcy egzoplanet od lat 90. XX wieku sprawiło, że życie na innych planetach wydaje się bardziej prawdopodobne, niż wcześniej sądzono, a rozwój dronów przyczynił się do gwałtownego wzrostu liczby obserwacji UFO - powiedział cytowany przez Daily Mail.

Dr Rudolph Schild, astrofizyk z Centrum Astrofizyki w Harvard-Smithsonian, wierzy w wersję o kosmitach. Powiedział, że jeszcze w połowie lat sześćdziesiątych zaczął słyszeć pogłoski, że o ciałach istot pozaziemskich. Pentagon posiadał podobno także wraki ich statków. W specjalnym ośrodku prowadzono rzekomo dokładne badania, ale niewiele osób chciało o tym wspominać.

Krążyły pogłoski, że starszy kolega mający wspólne spotkanie z wydziałem fizyki na Harvardzie zbadał wrak i widział ciała. Kiedy go o to zagadnąłem, zdenerwował się i nie chciał już więcej o tym rozmawiać - powiedział.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić