aktualizacja 

Chiny ponownie otwierają Zakazane Miasto dla zwiedzających. Wprowadzono pewne ograniczenia

0

Chiny. Od najbliższego piątku turyści będą mogli znowu zwiedzać słynne Zakazane Miasto. Ponad trzymiesięczny zakaz wstępu spowodowany był panującą na świecie epidemią koronawirusa. Nie obejdzie się jednak bez spełnienia pewnych warunków.

Koronawirus w Chinach. Pekin ponownie otwiera Zakazane Miasto dla zwiedzających.
Koronawirus w Chinach. Pekin ponownie otwiera Zakazane Miasto dla zwiedzających. (Getty Images)

Z powodu panującej pandemii, turystyka w ostatnich tygodniach praktycznie zamarła. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto miejsca publiczne, zwykle tłumnie odwiedzane przez zwiedzających. Zawieszono także większość połączeń międzynarodowych.

Ostatnio pojawiają się jednak decyzje o odmrażaniu niektórych obszarów gospodarki. Kolejne państwa proponują rozwiązania, które umożliwią stopniowe powracanie do normalności, starając się jednocześnie nie narażać na ponowny przyrost liczby nowych przypadków. Na takie kroki zdecydowały się już między innymi Chiny.

Zakazane Miasto zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających 1 maja

Wprowadzone zostaną jednak pewne ograniczenia, przedstawione na stronie Muzeum Pałacowego. Zgodnie z nowymi zasadami wymuszonymi przez pandemię, dzienny limit zwiedzających obniżono do 5 tys., w porównaniu z 80 tys. osób, które zwykle odwiedzały to miejsce. Turyści będą mieli także obowiązek noszenia maseczek ochronnych i przedstawienia kodu zdrowotnego w specjalnej aplikacji.

Zobacz także: Wzruszający przekaz z Chin. Nagrali wiadomość do Polaków

W Chinach nie przybywa już zakażonych koronawirusem. Ostatnio media informowały, że w szpitalach w mieście Wuhan, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, nie ma już żadnej osoby chorującej na COVID-19.

Chiny były pierwszym państwem na świecie, gdzie pojawił się niebezpieczny wirus. Sytuację w państwie zdołano stopniowo opanować, wirus jednak rozprzestrzenił się w innych częściach świata powodując śmierć tysięcy osób. Wiele państw zarzuca Chinom narażenie świata na niebezpieczeństwo z powodu zbyt późnego przekazania informacji o stanie epidemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić