Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Chińscy naukowcy przewidują, że koronawirus stanie się wirusem sezonowym

77
Podziel się

Chińscy naukowcy przewidują, że COVID-19 nie zostanie całkowicie wyeliminowany. Zamiast tego stanie się sezonowym wirusem. Podobnie jak Anthony Fauci, Chińczycy uważają, że letnie temperatury nie powstrzymają rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Chińscy naukowcy przewidują, że koronawirus stanie się wirusem sezonowym
(Getty Images)
bELzdPqZ

Według chińskich naukowców koronawirus nie zostanie wyeliminowany. Powróci jesienią tak jak grypa, a może nawet wcale nie zniknąć podczas miesięcy letnich.

COVID-19 w przeciwieństwie do SARS czasami przebiega bezobjawowo. Oznacza to, że ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa bez odczuwania jego objawów, takich jak gorączka lub kaszel. To bardzo utrudnia wykrycie osób, które są zakażone. Naukowcy dodali, że w Chinach wciąż diagnozuje się koronawirusa u osób, które nie wykazały żadnych typowych objawów.

bELzdPrb

Nie ma także dowodów na to, że koronawirus zniknie w okresie letnim. Amerykański ekspert pracujący dla Białego Domu, Anthony Fauci przypomniał, że wiele przypadków wykryto w krajach na południu Afryki. Spowolnienie i mniejsza liczba zakażeń nie jest powiązana z wzrostem temperatury, a z izolacją społeczeństwa i rygorystycznymi przepisami.

Zobacz także: Koronawirus, a klimatyzacja. Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się choroby

Naukowcy z Pekinu przeprowadzili testy, które potwierdzają tę teorie. Wirus nie jest odporny na temperatury występujące na ziemi, zaczyna reagować na znacznie wyższe i to dopiero po dłuższym czasie.

bELzdPrh

Wirus jest wrażliwy na ciepło, działa na niego 56 stopni Celsjusza przez co najmniej 30 minut. Na ziemi nie będzie tak gorąco - powiedział Wang Guiqiang, kierownik oddziału chorób zakaźnych Szpitala Uniwersytetu Pekińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bELzdPrC
KOMENTARZE
(77)
W.k.
rok temu
Kupujcie dalej produkty z Chin
loo
rok temu
- kobieto, czytasz co piszesz? Chyba jest odporny... bardzo bym prosił, żeby autorzy, czytali swoje artykuły przed emisją, bo to żenujące...
Gres
rok temu
Może nie będzie 56 stopni temp w powietrzu ale przedmioty takie jak np. Klamki, ławki mogą pod wpływem promieni słonecznych nagrzać się do tej temperatury. A wtedy wirus już może nie rozprzestrzeniać się tak łatwo
bELzdPrD
Ocoteraz
rok temu
A mnie trapi pytanie dlaczego USA ma ponad milion chorych,12 razy więcej niż Chiny, a ma 4 razy mniej ludności. Ktoś powie Chińczycy nie podali prawdziwych danych. OK. Ale jeśli je zaniżyli to nie to nie o 11 milionów 920 tysięcy osób!!! Czyżby wirus w USA szalał zanim go zdiagnozowano w Wuhan?
Fauci
rok temu
to człowiek który przekazał 3.7 mln dolarów na badania nad wirusami za czasów Obamy. Administracja Trumpa wszczęła śledztwo w tej sprawie. On sam jakiś czas temu przed tym świrusem mówił że czeka nas pandemia.
Qwas
rok temu
Nie trzeba być naukowcem, aby dojść do takich wniosków.
Oka
rok temu
W Hiszpanii a dokladniej Cordobie bedzie í 60))
no cud
rok temu
Ale odkrycie. Każdy głupi to wie.
tereferekuku
rok temu
Jak po paru miesiącach zapomną, to się znowu podsypie i tak naokoło Wojtek.
Agito
rok temu
W artykule napisano: "[...] Wirus NIE jest odporny na temperatury występujące na ziemi, zaczyna reagować na znacznie wyższe i to dopiero po dłuższym czasie.[...]" Czyli... Tak jakby, jest sobie wirus i ok. Normalna temperatura go niszczy. No chyba, że wirus zostanie podgrzany (będzie miał styczność z jakimiś wyższymi temp.), to wtenczas się aktywuje. Bardziej chyba podejrzewam, że te słowo "NIE" w zdaniu, wprowadza w błąd.
Rafi
rok temu
Ludzie,ten wirus to jedna wielka zagrywka.W Polsce statystycznie umiera 1080 osób dziennie.To w miesiącu ponad 30 tyś.
tina
rok temu
JAKIE przewidywanie?tak już jest od paru lat , ja tylko chce wiedzieć KTO GO tak podrasował, albo co.
za trudne?
rok temu
Co za wypociny ,nie maja objawow bo sa zdrowi genetycznie ,wiec zaraza sie ich ima.
bELzdPrv
JudyMikovits
rok temu
Ekspert dr Fauci to ten super człowiek,który kazał zamknąć dr Judy Mikovits za fakt głoszenia prawdy.Poszukajcie sobie info o niej ,to dr biochemii i biologii molekularnej,która 26 lat prowadziła badania min nad rakiem,opublikowała ok 51 prac naukowych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić