o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Tajwan. Jest specjalne oświadczenie Chin do USA

42
Podziel się

Zhao Lijian wystosował specjalny komunikat, którego adresatem był amerykański rząd. Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie krył niezadowolenia z powodu polityki, jaką Stany Zjednoczone prowadzą wobec Tajwanu. Padły słowa o "imperium hakerów".

Tajwan. Jest specjalne oświadczenie Chin do USA
Zhao Lijian zwrócił się do amerykańskiego rządu. Rzecznik chińskiego MSZ poruszył temat Tajwanu (Getty Images, 2016 Kyodo News)
bESpwrPF

Przyczyną wystosowania oświadczenia przez chińskie MSZ była ustawa uchwalona przez rząd Stanów Zjednoczonych. Precyzuje ona stosunki amerykańsko-tajwańskie i – jak zarzucał Zhao Lijian – jednocześnie łamią dotychczasowe ustalenia Chin i USA dotyczące tego regionu.

Spór o Tajwan. Rzecznik MSZ Chin zwraca się do rządu Stanów Zjednoczonych

Jak podaje CGTN, według rzecznika chińskiego MSZ Stany Zjednoczone postawiły własne wewnętrzne prawo nad międzynarodowe zobowiązania. Tym samym, podkreśla Zhao Lijian, są one nieważne.

bESpwrPH

Kwestią, która została poruszona w ustawie uchwalonej przez Amerykanów, dotyczy m.in. cyberataków. Anne Neuberger, zastępczyni asystenta prezydenta Joego Bidena i zarazem zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA ds. cybernetycznych i wschodzących technologii, oświadczyła, że zgodnie z ustawą Tajwanu jest zdolny obronić się przed atakami, w tym hakerskimi.

Zgodnie z ustawą o stosunkach z Tajwanem zapewniamy, że Tajwan jest w stanie bronić się samodzielnie, w tym przez atakami w cyberprzestrzeni – cytuje Anne Neuberger portal CGTN.
bESpwrPN

Zhao Lijian odniósł się także do wypowiedzi Anne Neuberger. Rzecznik chińskiego MSZ dowodził, że jednym z państw, które specjalizują się w atakach hakerskich, są właśnie Stany Zjednoczone.

Jak wszyscy wiemy, to Stany Zjednoczone są znanym imperium hakerów – podkreślał Zhao Lijian (CGTN).
Zobacz także: Zobacz też: Amerykańskie wojsko na Morzu Południowochińskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpwrQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
CNNNC
1 tyg. temu
Szczepicie sie chinskim ladem ?
abcd
1 tyg. temu
A Chiny to taki uczciwy,szlachetny,przyjazny obywatelom,nie wtrącający się w ich sprawy,prowolniościowy rząd i och i ach..!!
Lider Batman
1 tyg. temu
Interesem Polski jest mieć jak najlepsze stosunki z Chinami , bo ostateczne słowo co do losów Polski będą mieć właśnie Chiny nie NATO i UE, oraz nie USA. Chiny bronią tego kto ma szacunek do Chin. Cała ta gadka o łamaniu praw człowieka w Chinach jest jedną wielką lewacką agitacją. Chiny mają własną politykę która jak wszyscy widzimy daje dobrobyt chińskim obywatelom. Nie ma tam żadnej pomarańczowej , ani tęczowej hołoty. Ludzie pracują na swój dobrobyt, a kraj w przeciągu 10 lat stał się potęgą światową pod względem militarnym i gospodarczym. Polska i Chiny powinni zawrzeć sojusz o współpracy gospodarczej i obronnej jak najszybciej bo to wcale nie koliduje z byciem członkiem NATO i UE gdy ma się na uwadze pokój i rozwój gospodarczy , a nie zakusy wojenne.
bESpwrQj
jprdl
1 tyg. temu
"ustawa uchwalona przez rząd Stanów Zjednoczonych" - Od kiedy to rząd uchwala ustawę?
Xpamob
1 tyg. temu
Niemcy mogli się zjednoczyć to dlaczego Tajwan nie moze wrócic do macierzy ? Dlaczego Koreańczycy też nie mogą ? bo tam miesza USA .
pela
1 tyg. temu
Chyba sie facet pomylił jednym z najwiekszym chakerskim panstwem jest Rosja wiec o czym pn mowi teraz zeby Chinom sie podlizac zaczeli sciagac z Chin chakerów i robic Ameryce swinstwo widzicie na Polskiej granicy co robia i do tego klamiac beszczelnie ze to robia Polacy zrobili z nich szczury ale odwet bedzie dla nich straszny
Majonez Pozna...
1 tyg. temu
HIT KIT !! NIHIL NOVI bo takie sa skutki, gdy Ktoś słowem i argumentem nieprzemyślanym szafuje i podstawowych zasad logiki nie stosuje ??? POziom amerykańskiej dyplomacji o POmstę do Nieba woła bo dzisiaj jest to POziom z ławek przedszkola !!!!
Majonez Pozna...
1 tyg. temu
NIHIL NOVI bo takie sa skutki, gdy Ktoś słowem i argumentem nieprzemyślanym szafuje i podstawowych zasad logiki nie stosuje ??? POziom amerykańskiej dyplomacji o POmstę do Nieba woła bo dzisiaj jest to POziom z ławek przedszkola !!!!
R55
1 tyg. temu
Amerykanie są specjalistami od ustaw, wystarczy przypomnieć ustawę 447 wymierzonej przeciwko Polsce o zwrocie mienia pozbawionego spadkobiercy
chinhack
1 tyg. temu
Raz widziałem jak chińczycy próbowali ukraść dane z komputera mojej znajomej. Jak zobaczyłem ich metodę to mi ręce opadły. Zebrali wszystkie dane, spakowali w 50 MB plik i próbowali wysłać do siebie. Takiej perfidnej kradzieży danych to w życiu się nie spodziewałem. Cyrk.
Marek
1 tyg. temu
Jankesi doprowadza do wojny zeby tylko nie stracic tego niezatapialnego lotniskowca.
Frk
1 tyg. temu
W Chinach mniejszości chrześcijańskie są prześladowane, kościoły palone a i przypadki egzekucji i morderstw, to chory kraj którego przywódca jest psychicznie chory, będzie wojna zobaczycie
Jagoda
1 tyg. temu
Chinolski plastik nie wraca do domu w celu utylizacji.
bESpwrQb
menago od wce...
1 tyg. temu
Pracowałem w Chinach od 2012 do 2014 i od 2016 do 2018.W różnych prowincjach. Na zadupiu,zakatrupią cię za... buty, a ciało będzie leżało na ulicy.. Policja... przecież jest rodzina, jutro, albo kiedy go sobie zabiorą. Chiny to przrażająca karykatura cywilizacji. Najszybsze komputery na świecie, skanują rozmowy, pocztę, ulice, a oni i tak nic nie wiedzą.. W 2015 zamachy w stylu ostrzelania posterunku lub lokalnego,, administatora,, były codziennie, prasa to opisywała, zdarzało się jak bodajże w lipcu że obrzucono granatami i podłożono miny budynek państwowy. W 2018 prasa i tv milczały, nie było już strzelanin. Ludzie tam pracują w nieludzkich warunkach, a i chinczycy eksportują te WARUNKI na swoich sąsiadów w Azji. O co chodzi z Tajwanem.. A o kilka zaledwie fabryk produkujące mikroprocesory i pamięci oraz dyski to ponady 70 procentPRIDUKCJI ŚWIATA. BEZ TEGO ŚWIAT KWICZY NA ŁASCE CHINCZYKÓW.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić