Chirurg plastyczny myślał, że jest bezkarny. "Zapytałam, co robi"

17

Eric Salata jeszcze do niedawna był cieszącym się uznaniem chirurgiem plastycznym. Jednak lekarz z Florydy został aresztowany po tym, kiedy dwie pacjentki zgłosiły się na policję. Zeznały, że w trakcie zabiegów Salata dopuszczał się ich molestowania.

Chirurg plastyczny myślał, że jest bezkarny. "Zapytałam, co robi"
Eric Salata został aresztowany pod zarzutem wykorzystania swoich dwóch pacjentek (Getty Images, Naples PD)

Ofiarami chirurga miały być 51 i 73-latka. Młodsza z kobiet zeznała, że do napaści ze strony lekarza doszło w październiku, kiedy przechodziła zabieg w jego gabinecie w Naples w stanie Floryda.

Lekarz napastował pacjentki. Robił to w trakcie zabiegów

51-latka relacjonowała funkcjonariuszom policji, że po przybyciu na zabieg Eric Salata podał jej środek znieczulający. Dodatkowo zastosował gaz rozweselający, który miał zminimalizować cierpienie pacjentki.

Zgodnie z zeznaniem 51-latki Eric Salata – sądząc, że pacjentka jest otumaniona i nie wie, co się dzieje – zaczął ją napastować. Chirurg plastyczny przestał na chwilę, ponieważ kobieta spytała, co robi. Wtedy zwiększył ilość gazu rozweselającego oraz podał klientce środek, który później zidentyfikowała jako alkohol.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

Pod wpływem gazu rozweselającego i alkoholu 51-latka straciła przytomność. Zanim ostatecznie obudziła się i wyszła z gabinetu, odzyskiwała świadomość jeszcze dwukrotnie – za każdym razem widziała, że Eric Salata ją molestuje.

51-latka nie była jedyną pacjentką chirurga plastycznego, która zgłosiła się na policję. Swoje zeznania złożyła też 73-latka – relacjonowała, że wobec niej Eric Salata również zastosował gaz rozweselający, a kiedy stała się otumaniona i bezbronna, dopuścił się napaści.

Eric Salata jest współwłaścicielem – razem z żoną – Pura Vida Medical Spa. W dniu złożenia zeznań przez 73-latkę chirurg plastyczny został aresztowany. Wysokość kaucji wyznaczono aż na 200 tysięcy dolarów (ponad 901 tys. zł).

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić