Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Brutalne morderstwo Polki. Rodzina wyznaczyła nagrodę

31
Podziel się:

Do wstrząsającej zbrodni doszło w styczniu w Starogardzie Gdańskim. Niesłysząca 62-letnia kobieta, Ewa Orłowska, została zamordowana w swoim mieszkaniu. Od zbrodni minęło kilka miesięcy, jednak sprawca wciąż pozostaje na wolności. Teraz, jak podano w programie "Interwencja" w Polsat News, synowie pani Ewy wyznaczyli nagrodę za pomoc w ujęciu podejrzanego. To 10 tysięcy dolarów.

Brutalne morderstwo Polki. Rodzina wyznaczyła nagrodę
Brutalne morderstwo Polski. Rodzina wyznaczyła nagrodę (Facebook)

Ewa Orłowska ostatni raz widziana była żywa w sobotę 29 stycznia 2022 roku. Sąsiedzi zaniepokoili się jej dłuższą nieobecnością i wezwali policję. Po przybyciu służb na miejscu okazało się, że kobieta nie żyje. Leżała na łóżku przykryta kocem.

Kobieta pod koniec zeszłego roku w internecie poznała o dwadzieścia lat młodszego od siebie mężczyznę - Abdenoura Djabriego. Przyjechał do pani Ewy pod koniec stycznia i zamieszkał w jej mieszkaniu.

Powiedział, że pochodzi z Algierii, ale zamieszkuje od dłuższego czasu we Francji, dokładnie w Marsylii. Stamtąd przyjechał autokarem do Polski, to było 13 stycznia. Po tygodniu zaczął mówić o ślubie. Początkowo to nie było takie namawianie, tylko takie wypytywanie, czy chce - opowiadał Karol Orłowski, syn zamordowanej, w programie "Interwencja".
Zobacz także: Antarktyda. Spełnia się czarny scenariusz naukowców

Po jakimś czasie 40-latek stał się agresywny, miał poniżać i bić partnerkę. Pewnego dnia sąsiadów pani Ewy zaniepokoiło szczekanie i wycie jej psa. Kobieta nie otwierała drzwi, dlatego na miejsce wezwano policję i straż pożarną. Gdy służby przybyły na miejsce, okazało się, że kobieta została zamordowana.

Kobieta przeszła piekło

Pani Ewa miała wiele obrażeń na całym ciele. Stwierdzono urazy głowy, złamany nos i szczękę. Mężczyzna katował ją aż do śmierci, być może narzędziem, które syn Ewy Orłowskiej znalazł w kuchni.

Jak podkreślają dziennikarze "Interwencji", kilka tygodni po zabójstwie za Abdenourem Djabrim rozesłany został list gończy. Wydano też Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna objęty został tzw. czerwoną notą Interpolu.

Poszukiwany pojawił się w internecie, był aktywny na swoim profilu 19 czerwca. Logował się z Hiszpanii. - Oni wysłali list do Królestwa Hiszpanii, że taka osoba jest poszukiwana. Tylko wszystko byłoby fajnie, gdyby nie pomylili jego imienia. I to nie raz, nie dwa, tylko kilkakrotnie - tłumaczy syn zamordowanej.

Jak podano w "Interwencji", synowie pani Ewy wyznaczyli nagrodę za pomoc w ujęciu podejrzanego. W zamian za informację o tym, gdzie jest Abdenour, oferują 10 tysięcy dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Nemeczek
5 dni temu
Od zbrodni minęło kilka miesięcy... Prawie rok.
EUropejczyk
7 dni temu
A nie miał wizy turystycznej z Algierii do Mińska wcześniej a później jakaś "Ostaszewska" przeprowadzała go przez zieloną granicę do Polski? A nie było tej z kołtunem na głowie i źlamdaniem:AHMMED, CHODŹ, BĘDZIESZ MÓGŁ ..przejść nielegalnie przez granicę z Polską.
TED
7 dni temu
A taki był fajny, beżowy....
Abc
7 dni temu
No jak to się mogło stać :)
Fszawicka
1 tyg. temu
Poseł Franek z platformy, to nawet z reklamówką biedronki biegał pod Białoruską granicę, żeby Polacy ich wpuszczali do Polski, a on miał dla nich kanapeczki swojskiej roboty. To i może przedostał się dzięki niemu....? Któż to wie?
Ehhh
1 tyg. temu
A zaraz i tak będziecie wypisywać, jak to trzeba pomagać biednym śniadym panom na granicy i zaspokajać ich wszelkie potrzeby "ze zrozumieniem" - oj, bo przecież oni tacy "bidni", zapłacili przecież tylko po pare setek, czy tysięcy euro/dolarów za bilety i wizy turystyczne na białoruś - i oni tylko ciepła i "jedzonka" chcą... 🥲🥲🥲
Ders
1 tyg. temu
Znam takie co z Egiptu "Włochów" przywoziły
Bob
1 tyg. temu
Ale naiwna a synowie? Nie interesowało się matką? Dopiero po śnierci?
Gryzlak
1 tyg. temu
Może nagrodę trzeba obiecać naszej policji Znają imię i nazwisko mordercy i nie mogą go złapać
patryk
1 tyg. temu
babusia chciala jeszcze skakac na kiju przyjechal z Marsylii specialnie Arab autobusem i tak sie kocza znajomaosci na fB
imigrant
1 tyg. temu
Szukała wrażeń?
Lol
1 tyg. temu
Dlaczego komenarze mi nie wchodzą?
Masakra
1 tyg. temu
Babusia zatracila instynkt samozachowawczy
Masakra
1 tyg. temu
Babusia zatracila instynkt samozachowawczy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić