oprac. Aneta Polak| 

Chwalił się zrzucaniem gniazd ptaków. Ludzie odpowiedzieli mu podczas wyborów

10

Tomasz Sielicki jako burmistrz Świebodzina (lubuskie) chwalił się strząsaniem gniazd ptaków, które osiedliły się w miejskich parkach. Pomysł wywołał oburzenie ornitologów, ale najwyraźniej nie spodobał się również mieszkańcom miasta. Okazuje się, że Sielicki przegrał w drugiej turze wyborów o włos.

Chwalił się zrzucaniem gniazd ptaków. Ludzie odpowiedzieli mu podczas wyborów
Tomasz Sielicki chciał niszczyć gniazda gawronów (Facebook, Pixabay)

Kilka tygodni temu Tomasz Sielicki – burmistrz 22-tysięcznego Świebodzina, oznajmił, że przystępuje do wiosennej akcji czyszczenia miasta z ptaków, bo te zaśmiecają miejskie parki i przeszkadzają mieszkańcom miasta w wypoczynku.

- Przywracamy Park Chopina mieszkańcom. Rozpoczynamy usuwanie ptasich gniazd oraz płoszenie młodych osobników w miejscach lęgowych metodami sokolniczymi – pochwalił się Sielicki w mediach społecznościowych. Dodał, że "w marcu odbędzie się akcja strząsania gniazd, a w kwietniu swoją pracę rozpocznie sokolnik".

Kontrowersyjną inicjatywę poparła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a burmistrz podkreślił, że działa zgodnie z prawem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strategiczny ruch czy wpadka Dudy? Ekspert: sytuacja nietypowa
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Działania Sielickiego odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internauci nie kryli oburzenia, a facebookowy post burmistrza został udostępniony ponad 1,2 tys. razy. Na wpis zareagował również wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała, który zapowiedział, że zwróci się z prośbą o zbadanie sprawy do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Sielicki tłumaczył m.in., że wypoczywającym w parku mieszkańcom miasta "spadają na głowę fekalia". Krytykę określił jako "bezrozumny hejt".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Burmistrz Tomasz Sielicki przegrał wybory samorządowe

Minęło parę miesięcy, a mieszkańcy miasta wypowiedzieli się na temat burmistrza i jego działań, oddając głos w wyborach samorządowych. Okazuje się, że Sielicki przegrał wybory na burmistrza Świebodzina. Tym został Tomasz Olesiak, jego kontrkandydat.

Jak poinformowała Agnieszka Gozdyra z Polsat News, o porażce zdecydowało ponad 20 głosów. "Demokracja jest piękna" - skwitowała dziennikarka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić