aktualizacja 

Ciągnął psa za autem. Były senator PiS skazany. Taki dostał wyrok

153

Były senator PiS Waldemar Bonkowski usłyszał wyrok skazujący w związku z oskarżeniem o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. 62-latek ciągnął za samochodem przywiązanego do haka psa.

Ciągnął psa za autem. Były senator PiS skazany. Taki dostał wyrok
Waldemar Bonkowski został skazany za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. (PAP, YouTube)

W marcu ubiegłego roku jeden z kierowców nagrał szokujące zdarzenie. Jadące przed nim auto ciągnęło za samochodem przywiązanego do haka psa. Okazało się, że za kierownicą auta siedział Waldemar Bonkowski. Były senator PiS początkowo wszystkiego się wypierał, jednak ostatecznie policjanci odnaleźli zwłoki psa na jego posesji.

62-letni mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Bonkowski nie przyznał się do winy. "To jest totalna pomyłka, oskarżenie pani prokurator to jest absurd, bo zostałem oskarżony o szczególne znęcanie się nad zwierzętami. Bo jeśli chciałaby pani prokurator wytoczyć mi jakieś oskarżenie, to może tylko z kodeksu wykroczeń o nieumyślne spowodowanie śmierci psa. Gdybym ja chciał się znęcać nad zwierzętami, to mógłbym to zrobić na swojej posesji, na odludziu, bo w promieniu 1,5 kilometra ode mnie nikt nie mieszka" - mówił przed sądem Bonkowski pod koniec stycznia. (cyt. przez RMF FM)

Były polityk przekonywał, że nie ciągnął psa za samochodem, a jedynie go prowadził.

Były senator PiS skazany

Jak podaje RMF FM Sąd Rejonowy w Kościerzynie uznał Waldemara Bonkowskiego za winnego zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Były polityk został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Ponadto sąd zakazał Bonkowskiemu posiadania psów przez najbliższe 5 lat i nałożył na niego obowiązek składnia kuratorowi sprawozdań z odbywanej kary. Dodatkowo były senator PiS ma zapłacić 20 tysięcy złotych nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny. Bonkowski zapowiedział już, że będzie się odwoływał od wyroku.

Waldemar Bonkowski to znany na Kaszubach polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Długi weekend majowy. Jaka będzie pogoda?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić