Cichanouska pokazała nowe nagranie z granicy. "Wstydzę się"

O napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo głośno. Nagranie z tego miejsca opublikowała w sieci liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. "Wstydzę się" - wyznaje otwarcie.

Cichanouska pokazała nowe nagranie z granicy. "Wstydzę się"
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Wojska Obrony Terytorialnej)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej pozostaje napięta. Gorąco zrobiło się tam chociażby we wtorkowy poranek. Straż Graniczna podała, że w stronę polskich służb rzucane były m.in. kamienie i kłody drewna.

Policja usiłowała uspokajać agresywne osoby po stronie białoruskiej. Używano między innymi armatek wodnych.

Nowe nagranie z granicy. Szczere słowa Cichanouskiej

Nowe nagranie z granicy polsko-białoruskiej wrzuciła do sieci Swiatłana Cichanouska. Na filmiku widać grupę migrantów prowadzoną przez służby reżimu Łukaszenki.

Boli mnie to, jak rozwija się sytuacja na granicy białorusko-unijnej. Wstydzę się, że służby bezpieczeństwa źle traktują migrantów, popychają ich na drut kolczasty, prowokując do starć. Dyktator robi wszystko, aby Białoruś stała się państwem wyrzutkiem. Ale Białoruś nie musi utożsamiać się z reżimem - pisze liderka białoruskiej opozycji.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto dodać, że noc z wtorku na środę na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy minęła spokojnie. - Część osób po stronie białoruskiej wróciła do poprzedniego obozu, część koczuje przy terminalu po stronie białoruskiej - podał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, cytowany przez Radio Zet.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić