Kamil Durczok zmarł o 4:23. Ujawniono opis jego ostatnich chwil

1713

Śmierć Kamila Durczoka to wielki szok dla opinii publicznej. Dziennikarz chciał zrealizować jeszcze kilka projektów, ale nie zdążył. "Super Express" ustalił, co działo się przed śmiercią byłego szefa "Faktów" TVN.

Kamil Durczok zmarł o 4:23. Ujawniono opis jego ostatnich chwil
Znamy szczegóły śmierci Kamila Durczoka (East News)

Nad ranem we wtorek w szpitalu w Katowicach zmarł Kamil Durczok. Do szpitala został przyjęty dzień wcześniej. Jak przekazała Joanna Chłądzyńska, rzeczniczka placówki, stan dziennikarza określano jako bardzo ciężki. Kamil Durczok zmarł o godzinie 4:23 "w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".

Dziennikarz od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2002 r. okazało się, że cierpi na białaczkę. O chorobie powiedział na telewizyjnej antenie. W kolejnych latach przyznał, że cierpi na chorobę alkoholową i depresję.

Jego stan zdrowia pogarszał się już wiosną tego roku. W maju Kamil Durczok trafił do szpitala. Informował o tym na swoim Twitterze. Jak wówczas relacjonował, przetoczono mu krew.

Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", przyczyną zgonu był obfity krwotok wewnętrzny. "Wątroba i trzustka mu wysiadły. On już pluł krwią. Wiedział, że jest z nim źle. Poddał się. Nie kontynuował leczenia. Wybrał alkohol" - powiedziała gazecie osoba z bliskiego otoczenia dziennikarza.

Kamil Durczok karierę dziennikarską rozpoczynał jako radiowiec, jednak późniejszych latach związał swe losy ze światem telewizji. Od 1993 r. był w Telewizji Polskiej, gdzie pracował w lokalnym śląskim oddziale TVP w Katowicach.

W 2006 r. został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów", najważniejszego programu informacyjnego stacji. Pracował tam przez dziewięć lat do 2015 r. Potem związany był z telewizją Polsat News. Dziennikarz uruchomił także portal Silesion.pl, którego został wydawcą i redaktorem naczelnym.

Pogrzeb Kamila Durczoka w piątek

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 19 listopada o godzinie 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie, skąd pochodził 53-latek. Jak dowiedział się "Super Express", Durczok zostanie skremowany i pochowany we wspólnym grobie z ojcem.

Zobacz także: Kim Dzong Un pokazał się publicznie od ponad miesiąca. Zdjęcia z placu budowy miasta przy granicy z Chinami
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić