aktualizacja 

Ciężarówka zgubiła ładunek. Kierowca "oszukał przeznaczenie" na A4

28

Na jednym z odcinków autostrady A4 w kierunku Krakowa doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Przyczepa ciężarówki przewożącej ciężki ładunek nagle otworzyła się, a ten wypadł na drogę. Mogło dość do tragedii.

Ciężarówka zgubiła ładunek. Kierowca "oszukał przeznaczenie" na A4
Ładunek wypadł z ciężarówki (YouTube)

Polscy kierowcy od wielu lat korzystają z autostrad i dróg ekspresowych, jednak pomimo to, nadal dochodzi do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Kanał STOP CHAM opublikował na YouTube wideo, które udowadnia, że niektórzy przewoźnicy ciężkich materiałów nie wiedzą, jak dobrze je zabezpieczyć. Nagranie może być przestrogą dla innych kierowców.

12 stycznia na jednym z odcinków autostrady A4 w kierunku Krakowa doszło do scen rodem z serii "Oszukać przeznaczenie". W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Oglądając wideo, na początku nic nie zapowiada nadchodzącego incydentu. Przed nagrywającym jechał samochód ciężarowy, który przy wjeździe na ekspresówkę doprowadził do bardzo niebezpiecznej "niespodzianki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek na "krótkiej liście" prezesa. "Człowiek wybitny"

Pod koniec jazdy po łuku naczepa ciężarówki niespodziewanie się otworzyła. Na nagraniu wideo widać, jak na drogę wysypał się piach, a następnie wypadły blaszane elementy sporych rozmiarów. Na szczęście do zdarzenia doszło w momencie, kiedy obok nie przejeżdżały inne samochody. Gdyby było inaczej to sytuacja mogłaby mieć tragiczne konsekwencje.

"No ładunek pięknie zabezpieczony"

W ostatnich sekundach nagrania widać, że na autostradzie powstał prawdziwy tor przeszkód. Usunięcie elementów spowodowało zapewne spore utrudnienia. Wideo zostało skomentowane przez internautów. Zwrócili oni uwagę, że niewiele brakowało do tego, by na drodze wydarzyła się tragedia

No ładunek pięknie zabezpieczony, szczęście w nieszczęściu, że nikt nie ucierpiał - napisał internauta.
Ale farta miał ten, co jechał lewym chwilę wcześniej - stwierdził komentujący.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić