o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Morawiecki ogłosił decyzję

129
Podziel się

W piątek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz prof. Andrzeja Horbana, Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19. Szef rządu poinformował m.in. o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Morawiecki ogłosił decyzję
Konferencja prasowa z dn. 30.10. (Kancelaria Premiera)
bEabTrIR

Mateusz Morawiecki podczas transmitowanego przez media wystąpienia rozwiał wszelkie wątpliwości związane ze Wszystkimi Świętymi. Jest to dzień, podczas którego tysiące Polaków idą na cmentarze, aby zapalić znicz na grobach, a także powspominać bliskich w gronie rodzinnym. Premier Morawiecki wyznał, że tego dnia planował odwiedzić grób swojego ojca, Kornela Morawieckiego.

Premier razem z rządem zdecydował jednak, aby na 1 listopada zamknąć cmentarze. Była to trudna decyzja. Cmentarze będą nieczynne przez cały weekend.

bEabTrIT
Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Podjęliśmy decyzję, by w dni od 31 października do 2 listopada cmentarze były zamknięte - ogłosił premier.
Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - dodał.

Jest jednak wyjątek. Jeśli pomiędzy 31.10 a 2.11 na danym cmentarzu zaplanowano pogrzeb, wówczas uroczystość ta może się odbyć.

bEabTrIZ

Zasady pracy biurowej również uległy zmianie. Wszyscy, którzy nie muszą pracować w miejscu pracy, powinni pozostać w domu. Premier apelował, aby wykonywać obowiązki zdalnie. Przez najbliższe dwa tygodnie, rozpoczynając od najbliższego poniedziałku, pracownicy administracji publicznej otrzymali pozwolenie na pracę online.

Jest to nakaz do administracji publicznej i apel do przedsiębiorców. (...) Proszę o pracę zdalną - mówił Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki apelował do seniorów, aby pozostali w domach. Podkreślał, aby dziadkowie nie spotykali się z wnukami. Mówił o statystykach wśród chorych po 70. roku życia. Jednoznacznie wynika z nich, że wśród starszych osób we wskazanym wieku ryzyko zgonu na COVID-19 jest bardzo duże. Zaapelował, aby wszystkie sprawy, jakie mają do załatwienia, przez najbliższe dwa tygodnie delegowali życzliwym sąsiadom, rodzinie lub znajomym. Wszystko po to, aby nie wychodzili z domów.

bEabTrJa

Póki co nauczanie stacjonarne w szkołach podstawowych, w klasach 1-3, pozostaje. Jednak istnieje szansa, że wraz z rozwojem pandemii się to zmieni.

Jak poinformował szef resortu zdrowia, opieką zostaną teraz także objęci m.in. pacjenci bez objawów. Również ci, których objawy nie są nasilone. Pomóc w tym mają pulsoksymetry.

Prof. Andrzej Horban powiedział natomiast, że ludzie, którzy przeszli chorobę COVID-19, nie wymagają ponownego testowania. Jak stwierdził - ponowne zachorowanie na koronawirusa im nie grozi, bowiem są już na niego odporni.

Jeśli natomiast chodzi o branże takie jak fitness czy gastronomia, a także wiele innych, najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii, premier zapowiedział, że trwają prace nad tarczą branżową. Tarczą, która ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać kryzys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEabTrJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(129)
Hipokryzja
7 miesięcy temu
Jak oni wszyscy kłamią! To się w głowie nie mieści, jak można tak oszukiwać naród polski. Raz mówią, że ci co przeszli covida to wcale ich nie uodparnia i niektórzy zachorowali jeszcze raz a teraz, że kto już chorował to nie zachoruje, raz, że maseczki nic nie dają(Szumowski w radiu RFM) a za chwilę, że trzeba je nosić. W kwietniu, maju pozamykali nas w domach, gdzie właśnie zostaliśmy pozbawieni tak zdrowotnych promieni słonecznych, dzięki którym mogliśmy uzupełnić witaminę D, która to wzmacnia nasz układ odpornościowy. Czy jeszcze ktoś wierzy w to co mówi rząd??? Bo ja nie.
Jan
7 miesięcy temu
A w Warszawie impra na całego.
fen
7 miesięcy temu
Bog dla ludzi to swiadomosc ich wlasnego ja. Wewnetrzny glos, ktory chce dla nich dobrze, chce ich przetrwania. Wiara to swiadomosc w ludzkich glowach, ze cos im pomoze, ze cos ich wspiera w trudnych chwilach i nadzieja ze cos jest po smierci. Obrazowanie Boga nie ma sensu, koscioly nie maja sensu. Bog jest w was, to glos waszej podswiadomosci. Reszta to czyste klamstwa i manipulacja ze strony ludzi i Kosciola wykorzystujacego wasza niewiedze
bEabTrJv
Bronek
7 miesięcy temu
Nic bardziej głupiego, niż podjęcie takiej bezsensownej decyzji. Przecież po tym zakazie nastąpią dni powszednie i społeczeństwo zrobi wszystko odnowa po swojemu. Rząd powinien jedynie apelować o rozwagę, to byłoby bardziej efektywne. My nie lubimy stawiania nam wyłącznie nakazów i zakazów. W szczególności przy tak ważnych dla Polaków świętach.
sprawiedliwy
7 miesięcy temu
na sztywną cele ich wrzucic.pozdrawiam. p.s za danie w pape okularnikowi jest wiekszy wyrok.ehh
Wojtek
7 miesięcy temu
Zamknęli też niebo i piekło ? To poważna decyzja z uwagi na prowadzoną gospodarkę. Wygasza ogień w piekle na czas korony to trzeba dać im dodatki na utrzymanie interesu.
Maa
7 miesięcy temu
A Jarek już był na cmentarzu?
stanlej4
7 miesięcy temu
Jestem kilkanascie razy w roku na cmentarzu. Nie przeszkadza mi pseudo zakaz. Wrecz przeciwnie bo tam cyrki odchodzą. Ciekawe czy w tym roku pedofile mieli by terminale platnicze.
Mat
7 miesięcy temu
cmentarze stop Czyli maski to wielka ściema !!!!!!!!!!!!!!!
ela
7 miesięcy temu
tu chodzi o szczepionki,o nic innego plan trzeba wykonac,gra musi toczyc sie do konca wg. scenariusza
ela
7 miesięcy temu
to skandal nad skandale
ela
7 miesięcy temu
obluda w zywe oczy i pulsometry niech sobie sami zaloza .
Burza
7 miesięcy temu
Hamstwo zemsta za protesty i tyle zapalmy świece w oknach.... Tak nie może być nie dajmy się trzeba coś z tym zrobić
bEabTrJn
DLACZEGO ????
7 miesięcy temu
Dlaczego wy się tak mścicie na Polakach panie Morawiecki ??????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić