Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Co się dzieje w Rosji? Coraz więcej takich przestępstw!

W sklepach na terenie Federacji Rosyjskiej odnotowano znaczny wzrost liczby kradzieży. Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie niektórym brakuje pieniędzy na podstawowe produkty spożywcze. To jedna z przyczyn nasilenia się drobnych przestępstw.

Co się dzieje w Rosji? Coraz więcej takich przestępstw!
W Rosji wzrosła liczba kradzieży (Getty Images, Alexander Blinov)

Federacja Rosyjska od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę została ukarana niespotykanymi jak dotąd sankcjami. Z kraju wycofały się setki zagranicznych firm, a rosyjskie samoloty zostały niemalże całkowicie uziemione. Waluta bardzo straciła na wartości w krótkim okresie czasu. Sporo osób z dnia na dzień straciło pracę. Warunki życia w Rosji stały się zdecydowanie trudniejsze.

Ukraińskie media donoszą o wzroście kradzieży ze sklepów w Rosji. Niedawno informowano o ogromnych problemach z zaopatrzeniem. Teraz okazuje się, że niektórzy obywatele muszą kraść podstawowe produkty spożywcze. Szczególnie często z półek mają znikać wędliny oraz cukier. Popularnością wśród złodziei cieszą się również drogie alkohole, kosmetyki, herbata i kawa.

Szczegółowe dane dot. kradzieży w Rosji opublikował NtechLab. Z przedstawionych statystyk wynika, że od lutego do kwietnia, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, średnia liczba kradzieży na sklep wzrosła o 18 proc. Złodzieje coraz częściej wynoszą towary przez strefę kas samoobsługowych. Od rozpoczęcia wojny zanotowano wzrost tego typu grabieży aż o 34 proc.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: GGG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
Przykręć to do grzejnika, a nie będziesz przepłacać za ogrzewanie
Kolejne ostrzeżenia dla Los Angeles. Zapowiadają ponownie silny wiatr
Polak pobił rekord Guinnessa. Tylko zobacz, co zrobił
Żyje tam 36 osób. Dziś obchodzą Nowy Rok
Przechowujesz w ten sposób jedzenie w lodówce? Szybko będzie do wyrzucenia
Media: Reprezentacja Polski opuszcza PGE Narodowy. Tam będzie rozgrywać mecze domowe
Polska Akademia Nauk ma ambitny plan. Chce zagościć za oceanem
Wiele osób ma ją w domu, ale mało kto wie o jej właściwościach leczniczych
Spotkanie Putina z Trumpem. Jest stanowisko Kremla
Szuka ich policja. Wysiedli z autobusu i zaatakowali
Teoria o pożarze w Los Angeles. Wskazują na to miejsce
Wsyp do woreczka i włóż do szafy. Zapomnisz o molach odzieżowych
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić