aktualizacja 

Nie wiedzieli, że ich kręcą. Zawisł nad okopem Rosjan i zrobił zoom

Przerażająco precyzyjny strzał. Ukraińskie wojsko pokazało nagranie z drona, który zlikwidował stanowisko obronne w rosyjskim okopie. Dwóch żołnierzy usłyszało syk bomby, która spadła obok nich. Nie mieli czasu na rozglądanie się, jeden z nich podjął najgorszą decyzję w swoim życiu.

Nie wiedzieli, że ich kręcą. Zawisł nad okopem Rosjan i zrobił zoom
Nagranie z drona. Porażająca precyzja (Twitter)

Precyzja bezzałogowców wykorzystywanych przez ukraińską armię wciąż zadziwia. Najnowsze nagranie opublikowane przez stronę ukraińską pokazuje atak drona 59. Brygady Sił Zbrojnych.

Krótki film pokazuje stanowisko rosyjskiej obrony na terenie okupowanym w obwodzie chersońskim w kierunku Nikołajewa. Punkt widzenia "z lotu ptaka" oraz muzyka znana z serii "Mission: Impossible" sprawiają, że nagranie wygląda jak fragment gry komputerowej.

Pilot drona przez kilka sekund celował w rosyjskie stanowisko, gdzie znajdowało się dwóch nieświadomych niczego żołnierzy. Następnie maszyna zawisła nieruchomo w powietrzu i wypuściła ładunek wybuchowy do rosyjskiego okopu.

Rosjanie musieli usłyszeć syk bomby, ponieważ natychmiast na oślep rzucili się do ucieczki. Nie mieli nawet czasu na wzrokowe zlokalizowanie bomby, co dla jednego z nich skończyło się najprawdopodobniej tragedią.

Nagranie z drona. Rosjanin wybrał najgorszą możliwą opcję

Mężczyzna wbiegł wprost na ładunek wybuchowy. Zgięty wpół (żeby nie dosięgły go kule przeciwników), zniknął w chmurze dymu. Prawdopodobnie zginął lub został ciężko ranny.

Drugi żołnierz miał więcej szczęścia. Wybrał przeciwny kierunek niż jego kolega i dzięki temu udało mu się uciec. Internauci zwracają uwagę, że uciekając, odrzucił też swój karabin.

Zwycięstwo także w wojnie psychologicznej. Ten, który uciekł, nie będzie zbyt chętny do kontynuowania walki - uważają internauci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić