BOB| 

Co z budową trzeciej linii metra w Warszawie? Rafał Trzaskowski podjął decyzję

4

Trzecia linia warszawskiego metra zapowiadana jest od dłuższego czasu. Mieszkańcy stolicy lada dzień otrzymają informację, która z pewnością ich ucieszy.

Co z budową trzeciej linii metra w Warszawie? Rafał Trzaskowski podjął decyzję
Warszawa będzie mieć nową linię metra (Facebook)

Nadchodzi wielki przełom w sprawie metra w Warszawie. Mieszkańcy od dawna czekają na rozbudowę i wygląda na to, że w końcu się doczekają. Optymistyczne wieści przyniósł oficjalny komunikat, który został opublikowany na stronie urzędu miasta.

Powstanie trzecia linia metra w Warszawie

W czwartek 18 marca odbędzie się sesja Rady Miasta, na której zostanie podjęta decyzja o przesunięciu środków na budowę trzeciej linii warszawskiego metra. Na ten cel ma zostać przeznaczone 41 mln zł. Środki będą wykorzystanie na wykonanie odwiertów i prac geologicznych oraz hydrologicznych.

To nie była łatwa decyzja, bo sytuacja finansowa miasta jest naprawdę trudna. Warszawa musi jednak stać się nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale także wymarzonym miejscem do życia. Budowa trzeciej linii metra ma tu kluczowe znaczenie, bo komunikacja jest jedną z najważniejszych usług, jakie świadczymy naszym mieszkańcom - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Trzecia linia metra połączy Pragę-Południe z centrum Warszawy. Docelowo także z Ochotą i Mokotowem. Pierwszy etap prac ma zakończyć się do 2028 roku i będzie się składać z sześciu stacji.

Pierwszym przystankiem będzie Stadion Narodowy. Stamtąd metro będzie jechać na: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Powstanie także odgałęzienie do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

Zobacz także: Warszawa. Jubileusz Zamku Królewskiego. 50 lat temu podjęto ważną decyzję
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić