Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Świat czeka nowa wojna? Niepokojąca przepowiednia sprzed 800 lat

308
Podziel się:

Powinniśmy przygotować się na to, że wkrótce kolejne państwa będą w stanie wojny. Tak przynajmniej wynika z przepowiedni, która powstała 800 lat temu, której autor miał trafnie przewidzieć ostatnie wydarzenia, w tym – pandemię koronawirusa.

Świat czeka nowa wojna? Niepokojąca przepowiednia sprzed 800 lat
Zgodnie z przepowiednią sprzed 800 lat niedługo wybuchnie wojna między USA i Iranem. (Getty Images, Spencer Platt , Staff)

Przepowiednia, zgodnie z którą świat wkrótce czeka nowa wojna, pochodzi z książki "Yalkut Yishayau". Mimo że jej publikacja miała miejsce w 1939 roku, autor dowodził, że opiera się na "Yalkut Shimoni", XIII-wiecznym żydowskim zbiorze komentarzy do Biblii.

Przepowiednia z Yalkut Yishayau. Świat czeka kolejna wojna?

Jak podaje Daily Star, zgodnie z przepowiednią do wojny dojdzie między Iranem a Arabią Saudyjską. Będzie ona miała rzekomo miejsce jeszcze przed zakończeniem pandemii koronawirusa.

W konflikt między oboma państwami wmieszają się Stany Zjednoczone. W konsekwencji rozpocznie się globalny konflikt, który – zgodnie z treścią przepowiedni – przyniesie światu "wielką walkę i ciemność". Negatywne skutki wojny ma dotkliwie odczuć m.in. Izrael.

Król Persji sprowokuje króla Arabii, a król Arabii pójdzie do Edomu, aby otrzymać od nich radę. A król Persji pójdzie i zniszczy cały świat, a wszystkie narody świata będą drżeć i wpadać w panikę, padać na twarze i odczuwać skurcze jak przy porodzie, a Izrael zadrży i wpadnie w panikę i zapyta: "Gdzie pójdziemy?" – cytuje treść przepowiedni Daily Star.

"Królestwo Persji" ma oznaczać Iran, a enigmatyczny "Edom" – Stany Zjednoczone lub "Zachód" w ogólnym rozumieniu. Jako datę rozpoczęcia konfliktu autor przepowiedni wskazał koniec panującej na świecie plagi, utożsamianej przez interpretatorów z pandemią koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Polacy wierzą w czary? [Waszym Zdaniem]
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(308)
Gisela
11 miesięcy temu
Koniec świata już następuje.Bogate Niemcy latają z brakami w uzębieniu,przepowiedział komunista Senator Gisi już przed 20 Laty w Bundestagu.
M1306
2 lata temu
Na pewno przepowiednia się spełni
Nastrodamus
2 lata temu
Największą plagą teraz to jest pis i jego rządy.
Wang
2 lata temu
A Baba Wanga?
Bocieq
2 lata temu
Ta „bruszura sprzed 800 lat” okaże się zapewne planem Illuminatów/Masonerii, realizowanym od ponad 100 lat.
Dzieć
2 lata temu
A Izraela wtedy nie było ,już nic nie rozumiem
klops
2 lata temu
a nie przewidzieli czasu 1939 - 1945???....hmm dziwne
123
2 lata temu
wojna to będzie jak Tfusk wróci do kraju na białym koniu
lolo
2 lata temu
Co ciekawe przepowiednia już kilka razy się sprawdziła.
robol
2 lata temu
Jarek upadnie i to będzie koniec Świata
wen kroy
2 lata temu
Coś mi się wydaje że Nostradamus przewidział koniec świata wtedy gdy wszyscy ludzie na ziemi będą nosić maski na twarzy.
Twój nick
2 lata temu
To już przepowiednie Sybilli nie są aktualne ??? Tyle razy miały się spełnić, że to chyba kolejna ściema
KIER.
2 lata temu
wszystkie przepowiednie są tłumaczone jako przepowiednie po zaistniałym fakcie czyli JEDNA WIELKA LIPA naciaga się fakty do treści!!!!
Europejczyk
2 lata temu
"Koniec Świata" już nastał... Duchowego i Moralnego, teraz tylko musi się dopełnić fizyczna eliminacja grzesznych ludzi. Tylko Polska pozostanie ocalona
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić