Co zrobić z nadmiarem świętych obrazków? Znany ksiądz komentuje

444

Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiedział na pytanie internautki dotyczące nietypowego problemu. Co zrobić, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru świętych obrazków czy innych dewocjonaliów? Duchowny wytłumaczył w mediach społecznościowych, jak należy zachować się w tak kłopotliwej dla katolika sytuacji.

Co zrobić z nadmiarem świętych obrazków? Znany ksiądz komentuje
Duchowny zabrał głos w sprawie świętych obrazków (TikTok, Ks. Piotr Jarosiewicz)

Gromadzenie dewocjonaliów jest powszechnym zjawiskiem wśród katolików. Rozmaite figurki czy obrazy z wizerunkami świętych można znaleźć niemal u każdej osoby wierzącej. Problem pojawia się, gdy nie mamy miejsca na przechowywanie kolejnych przedmiotów związanych z wiarą. Wyrzucenie tego typu rzeczy do śmietnika może wydawać się dość problematyczne. Co powinno się zrobić w takiej sytuacji?

Zagwozdkę podobnej natury miała jedna z internautek. Posiadaczka kolekcji obrazków z wizerunkami świętych chciała pozbyć się części z nich, jednak nie wiedziała, w jaki sposób. O poradę w tej kwestii poprosiła na TikToku znanego księdza Piotra Jarosiewicza. Duchowny rozwiał wątpliwości kobiety w jednym z opublikowanych filmów.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Rozwiązanie problemu internautki okazało się banalnie proste. Ks. Piotr Jarosiewicz w jednym z opublikowanych na TikToku filmów wytłumaczył, że najlepiej zapakować niechciane obrazki lub inne przedmioty związane z wiarą i zanieść je do kościoła. Autor zapewnił, że duchowny lub kościelny zajmą się przekazanymi rzeczami.

Internauci podziękowali księdzu za odpowiedź na zadane pytanie. Wśród komentujących znalazły się osoby, które potwierdziły, że zanosiły swoje rzeczy do świątyni w przeszłości. Jeden z użytkowników stwierdził jednak, że trzy parafie nie przyjęły od niego tego typu przedmiotów.

Miałem kiedyś podobny przypadek, to z kwitkiem odesłali mnie z trzech kościołów. W każdym z nich proboszcz mówił, że nie może zbierać takich rzeczy - skomentował internauta.
Robiłam tak w przeszłości i faktycznie ten sposób działa - potwierdziła słowa księdza inna komentująca.
Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić