aktualizacja 

Córka, matka i babcia zatrzymane na gorącym uczynku. Usłyszały zarzuty

248

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Szczytnie zatrzymali trzy kobiety w wieku od 34 do 89 lat, które kradły kosmetyki w drogerii na terenie miasta. Córka, matka i babcia usłyszały zarzuty, przyznały się do winy i złożyły wyjaśnienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Córka, matka i babcia zatrzymane na gorącym uczynku. Usłyszały zarzuty
Córka, matka i 89-letnia babcia kradły perfumy. (Policja)

Policjanci ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w drogeriach znajdujących się na terenie miasta. Pod koniec grudnia 2022 r. dwie nieznane kobiety udały się do dwóch drogerii znajdujących się w Szczytnie. Wzięły z półek sklepowych perfumy, a następnie nie płacąc za nie, wyszły ze sklepów.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Straty oszacowano na ponad 1300 złotych. W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ze Szczytna ustalili, że jedna z tych kobiet, miesiąc później (28.01.2023 r.) wspólnie z inną kobietą dokonały kolejnych kradzieży w drogerii oraz w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jaka pensja dla nauczycieli? Biedroń podał kwotę

Wówczas łupem złodziejek padły nie tylko perfumy, ale również kosmetyki, ubrania i zabawki dziecięce. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili personalia kobiet. To 34-latka, jej 57-matka oraz 89-letnia babcia. 34- i 57-latka to mieszkanki województwa mazowieckiego, a 89-latka to mieszkanka powiatu szczycieńskiego.

Wszystkie kobiety zostały zatrzymane. Łączna wartość start sięga prawie 2 200 złotych. Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały i złożyły wyjaśnienia. Okazało się, że na pomysł z kradzieżą wpadła najmłodsza z kobiet. W grudniu 2022 roku na darmowe zakupy udała się ze swoją 89-letnią babcią, a w styczniu br. ze swoją 57-matką.

O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić