COVID-19. Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę

0

Szczepionka na COVID-19 stała się obecnie swego rodzaju towarem luksusowym. Zamożni ludzie z całego świata gotowi są wydać fortunę, by nie czekać w kolejce i jak najszybciej przyjąć swoją dawkę. Doprowadziło to rozwoju tzw. turystyki szczepionkowej. Sprawdźcie, na czym polega to szczególne zjawisko.

COVID-19. Turystyka szczepionkowa rośnie w siłę
Turystyka szczepionkowa staje się coraz popularniejsza (PAP, Leszek Szymański)

Szczepionka przeciwko COVID-19 w obecnych czasach jest jedyną szansą dla świata na powrót do normalności. Według najnowszych danych koronawirus spowodował śmierć już ponad 2,2 mln osób na całym świecie, a liczba ta nieustannie wzrasta. Szczepionek jednak wciąż jest za mało, a kolejki do punktów szczepień przerażająco się powiększają.

Szczepionki na COVID-19 dla najbogatszych

Rozwiązaniem ma stać się "turystyka szczepionkowa". Według hiszpańskiego dziennika "ABC" zamożni Hiszpanie wykupują sobie wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w szczególności do Dubaju, obejmujące szczepionkę na koronawirusa. Szczepienia organizowane są przez kliniki małych emiratów.

Na doniesienia odpowiedziała ambasada ZEA w Madrycie. Poinformowała, że szczepionki są dostępne jedynie dla obywateli kraju, a program szczepień znajduje się pod surową kontrolą tamtejszego rządu.

Sytuację skomentowała także Hiszpańska Federacja Agencji Podróży. CEAV zapewnia, że w biurach podróży w Hiszpanii nie ma żadnych oficjalnych ofert „urlopu ze szczepionką”. Zapowiada jednak, że gdy wszyscy mieszkańcy Dubaju zostaną zaszczepieni, ten typ turystyki rzeczywiście może zacząć funkcjonować.

Turystyka szczepionkowa coraz popularniejsza

Drogie pakiety turystyczne all inclusive ze szczepionką proponował wcześniej prywatny brytyjski klub. Luksusowa oferta obejmowała trzytygodniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu, kamerdynera oraz dwie dawki szczepionki, to wszystko za 55 tys. euro od osoby.

Podobną ofertę promowała też m.in. agencja turystyczna w Indiach. W ofercie znalazła się czterodniowa wycieczka z Bombaju do Nowego Jorku z wliczoną szczepionką za około 2000 dolarów. Od środy, gdy rząd brytyjski zatwierdził szczepionkę, biura podróży w Indiach podobno otrzymują zapytania od osób, które chcą jak najszybciej wyruszyć Wielkiej Brytanii – donosi na Twitterze dziennikarz z Seulu, Raphael Rashid.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Polska szczepionka przeciw COVID-19. Cena zaskakuje
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić