o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

COVID-19 zabija księży w Polsce. Jednego dnia zmarło aż trzech

313
Podziel się

Rzecznik diecezji opolskiej potwierdził, że nie żyje trzech duchownych chorych na COVID-19. Wszyscy księżą zmarli tego samego dnia – w niedzielę 22 listopada. Poinformowano, kiedy odbędą się ich pogrzeby.

COVID-19 zabija księży w Polsce. Jednego dnia zmarło aż trzech
Ksiądz Ryszard Michalik z parafii w Chróścinie Opolskiej (Parafia Chróścina)
bDBhHQlN

Jak informuje rzecznik diecezji opolskiej, zmarli księżą to ks. dr Zygmunt Nabzdyk, ks. Ryszard Michalik oraz ks. Józef Wojtasek. W chwili śmierci mieli kolejno 90, 57 oraz 67 lat.

Koronawirus w Polsce. Trzej księża zmarli tego samego dnia

Ks. dr Zygmunt Nabzdyk w 2008 roku przeszedł na emeryturę. Planowo zostanie pochowany w sobotę 28 listopada o godzinie 13. Ostatnie pożegnanie duchownego odbędzie się w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Prudniku.

bDBhHQlP

Ks. Ryszard Michalik, najmłodszy ze zmarłych, od 2016 r. pełnił posługę w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 27 listopada o godzinie 1 w  kościele parafialnym, w którym spędził ostatnie lata.

Najwcześniej, bo już w czwartek 26 listopada, zostanie pożegnany ks. Józef Wojtasek. Pogrzeb 67-letniego duchownego zaplanowano o godz. 11:00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance.

bDBhHQlV

To już kolejne przypadki śmierci księży zarażonych koronawirusem. Do masowych zachorowań wcześniej doszło m.in. w Domu Księży Seniorów w Radomiu w woj. mazowieckim. Zachorowało aż 11 emerytowanych duchownych, z czego jeden zmarł.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie testów antygenowych do POZów. Adam Niedzielski komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBhHQlW
bDBhHQmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(313)
Jacek
2 miesiące temu
Ostatnio czytałem łzawą relację o policjancie zmarłym na kowid, teraz o księżach. A dlaczego nie o pani Jadzi ze sklepu osiedlowego, która też ostatnio zmarła. Co prawda nie na kowid, nie była też konsekrowana, ani nie miała pałki teleskopowej. Czyżby tu tkwiła różnica..?
galwan
2 miesiące temu
Błąd w informacji. Umiera zwykły Kowalski. Ci księża zostali wezwani do domu Pana w trybie nagłym.
Lekarz
2 miesiące temu
Jak to jest ze kogoś chorego na covid wpuszczają do kościoła a w kwietniu zwykłego pogrzebu nie wpuszczali Są równi i rowniejsci
bDBhHQmr
Tirak
2 miesiące temu
Wierzyli w Boga poszli do boga żadne zmartwienie
rfl
2 miesiące temu
który to ksiądz mówił ,że oni mają święte ręce i koronawirus ich się nie tyka ?
Najnowsze komentarze (313)
Inka
2 miesiące temu
Każdy zmarły umieszczony jest w statystykach kowidowych, więc nie silmy się na głupie komentarze
zet
2 miesiące temu
Nasz ksiądz mówi ,że wystarczy ubrać maseczkę i iść do kościoła , wtedy jest się bezpiecznym
Moher z Borów
2 miesiące temu
Nasz "batman" też grzmi z ambony że żadnego wirusa nie ma a nas broni stwórca, bo mu spadły wpływy z niedzielnych i nie tylko mszy, a raty za wypasione auto trzeba płacić.
NERD
2 miesiące temu
Po prostu jedna impreza jedna noc
1234
2 miesiące temu
raz! dwa! trzy! Mało ich!
Radekgast
2 miesiące temu
Bóg zesłał covid aby ukarać księży, ponieważ prawo sobie nie radzi. Wiadomo za co. Dzieciaki jest coraz bezpieczniej :).
NicoToscanii
2 miesiące temu
Ponoć Covid jest powiązany z Pruszkowem.
Jam Ci
2 miesiące temu
Ciekawe komentarze, aż miło się czyta
bDBhHQmj
O Mój Boże
2 miesiące temu
wy już na prawdę nie macie o czym pisać ?
WAB
2 miesiące temu
No to co z tym konsekrowaniem ? ŚCIEMA ????
Miki
2 miesiące temu
Szkoda, że ludzie zapomnieli o bańkach lekarskich. Znaczna część ludzi się po prostu boi, reszta uważa je za relikt przeszłości i nie wierzą w ich skuteczność. I nawet nie wiedzą jak bardzo się mylą! Ten cały covid to po prostu ciężka postać grypy, antybiotyki na grypę nie pomagają ale bańki mogą, a przynajmniej warto spróbować!
Zlecenie
2 miesiące temu
Przeciez to nie są natuarlne smierci, podobnie jak smierc Kudlinskiego ktory oberwal od policjantow gazem po oczach kilka dni wczesniej. Podobnie aktorka Agnieszka Fatyga ktora pomagala Kudlinskiemu, zmarla nagle (spiaczka cukrzycowa) a wpisano jej kowida.Podobnie ksieza, nie covid przyczyna smierci! Umierają dobrzy, prawi ludzie, szubrawcy dalej cieszą sie zyciem ! Pan Bóg uto wszystki widzi i upomni się, pomsci kazdego ze swoich sług !!
leszek
2 miesiące temu
przecież oni mają konsekrowane dłonie i są to dłonie Boga Jedynego,całując dłonie kapłana całujesz dłonie Boga
Katoliczka
2 miesiące temu
Żałosne! Przykre..., że można tak "żartować" po czyjejś śmierci!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić