aktualizacja 

Zgroza w Korei Północnej. Zginęły 4 tysiące żołnierzy

470

Szacuje się, że nawet kilka tysięcy koreańskich żołnierzy mogło umrzeć z powodu koronawirusa w specjalnych, covidowych obozach. Ponoć od początku roku 2020 przez obozy te przewinęło się łącznie nawet 50 tys. zakażonych żołnierzy.

Zgroza w Korei Północnej. Zginęły 4 tysiące żołnierzy
Zdj. ilustracyjne. Armia Korei Północnej. (Getty Images, Eric Lafforgue, Art In All Of Us, Corbis)

Oficjalnie w Korei Północnej wciąż nie ma ani jednego chorego na COVID-19. Tymczasem prawda najwyraźniej jest inna. Z każdym tygodniem kolejne źródła pokazują skutki pandemii, które ta dotąd wywołała w Korei Północnej.

Według źródła, na które powołuje się Express UK, w Korei Północnej od początku roku tysiące żołnierzy zmarło na COVID-19, próbując dojść do zdrowia w specjalnych obozach covidowych. Ponoć tego typu obozów w Korei Północnej jest nawet kilkanaście. Zostały one wybudowane po to, aby odizolować chorych od reszty społeczeństwa.

Express UK, wciąż powołując się na nieznane źródło, twierdzi, że nawet ponad 4 tys. żołnierzy zmarło na COVID-19. Podano bardzo szczegółowe dane, zgodnie z którymi wśród tych 4 tys. jest: 2800 żołnierzy piechoty, 460 lotników i 920 marynarzy.

Armia utworzyła ponoć aż 17 obozów, w których przebywają chorzy. Nie wiadomo, w jakich warunkach są tam przetrzymywani. Przypuszcza się, że te mogą być naprawdę bardzo słabe.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić