o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Jest się czego bać. Naukowiec z Wuhan ostrzega ludzkość

205
Podziel się

Dr Shi Zhengli, która jest światowej sławy wirusologiem i kieruje badaniami nad nietoperzami w Instytucie Wirusologii w Wuhan, twierdzi, że po świecie krążą "bliscy krewni" wirusa SARS-CoV-2. Dlatego ludzie powinni być przygotowani na kolejną pandemię koronawirusa.

Jest się czego bać. Naukowiec z Wuhan ostrzega ludzkość
Dr Shi Zhengli, która pracuje w laboratorium w Wuhan
bDTrIGCZ

Wybitna chińska naukowiec nie ma dla ludzkości dobrych wieści. Twierdzi, że nietoperze znajdujące się w przygranicznych regionach południowych i południowo-zachodnich Chin są nosicielami kolejnych koronawirusów, które mają zdolność przenoszenia się na ludzi.

Niebezpieczne koronawirusy w Azji Południowej

Dr Shi Zhengli z Instytutu Wirusologii w Wuhan zaznacza, że "bliscy krewni" SARS-CoV-2, prawdopodobnie krążą również poza Chinami.

bDTrIGDb
Powinniśmy ich szukać nie tylko w Chinach, ale także w krajach południowoazjatyckich - podkreśla, cytowana przez "Guardiana".

Zdaniem wirusolog to właśnie nietoperze są naturalnym rezerwuarem koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Twierdzi jednak, że wirus najprawdopodobniej został przeniesiony na ludzi przez inne zwierzę. Żywiciel pośredni nie został jeszcze zidentyfikowany. Ekspertka dodaje, że SARS-CoV-2 mógł istnieć "przez bardzo długi czas", zanim został wykryty.

bDTrIGDh

Jak dotąd zespół kierowany przez dr Zhengli nie wykrył koronawirusa u hodowlanych i dzikich zwierząt z okolic Wuhan, od których pobrano próbki. Wirusolog twierdzi, że ​​jeśli żywicielem pośrednim był łuskowiec, jak sugerują niektórzy naukowcy, to możliwe, że do transmisji wirusa doszło poza Chinami. Wszystkie łuskowce, które docierają do Chin, są bowiem przemycane z innych krajów azjatyckich, w tym z Indii.

Jest całkiem możliwe, że początkowa transmisja międzygatunkowa nie miała miejsca w samym Wuhan lub w jego pobliżu. Może nawet nie wydarzyło się to w prowincji Hubei, chociaż oczywiście istnieje ogromna liczba zwierząt do przetestowania, aby to ustalić - komentuje prof. Edward Holmes, wirusolog z Uniwersytetu w Sydney.
Jesteśmy prawie pewni, że łuskowce zaraziły się wirusem, prawdopodobnie od nietoperza podkowiastego, po przywiezieniu do Chin - twierdzi natomiast prof. David Robertson, który bada wirusy na Uniwersytecie w Glasgow.
bDTrIGDi

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Andrzej Horban przwiduje datę "końca pandemii koronawirusa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrIGDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(205)
Ford
4 miesiące temu
Co roku mnóstwo ludzi chorowało, choruje i będzie chorować. Tylko że obecnie jest to medialnie nagłaśniane, a także w ten sposób jest tłumaczona nieudolność służby zdrowia. W tej chwili większość zgonów wcale nie jest spowodowana koronawirusaem,tylko brakiem opieki pozostałych pacjentów. Większość lekarzy zrobiła sobie wakacje a zarabia nawet lepiej niż przed tą całą pseudo pandemią. Najśmieszniejsze jest to, że gdy przyjmują prywatnie, to już pandemii nie ma. NFZ i cała reszta powinny być zlikwidowane, a obywatele powinni być ubezpieczeni gdzie im się podoba. Bo to co się teraz dzieje, to zwykłe draństwo.
Mario123
4 miesiące temu
Jeszcze niedawno pani wirusolog uciekła z kraju a teraz się znalazła z nowymi wieściami
Nike
4 miesiące temu
Przestańcie eksperymentować !! To nie będzie kolejnego zagrożenia dla ludzi
bDTrIGDD
Pip
4 miesiące temu
Tresura ludzi. Ile zapłacono pani wirusolog za zwiastowanie nowej pandemii. Macie satysfakcję z ludzkiego strachu. Oby w końcu ludzie zaczęli mądrzeć
Marko
4 miesiące temu
Ta szanowna pani wirusolog powinna siedzieć za covida a nie bredzić dalej dziwne że w mieście w którym jest laboratorium wybuchła epidemia to więcej niż oczywiste że wyhodowali to razem z takim jednym bilem od okienek
Najnowsze komentarze (205)
vova
4 miesiące temu
Dlaczego są zamknięte przychodnie czyżby lekarze tam pracujący byli na wakacjach
Pipi
4 miesiące temu
Przed nami 6 trudnych lat. Nie kłóćmy się. Bądźmy mili i wyrozumiali dla bliznych. bądźmy razem.bebilo 333
bociek
4 miesiące temu
My mamy lepszych lekarzy profesuruf np Glut !
kara
4 miesiące temu
Atomowymi bombami ukarać Chiny Ludowe.
...
4 miesiące temu
Ile można paplać o tej plandemi
Katarzyna
4 miesiące temu
Siedzimy w tym czymś od bardzo dawna. Tylko teraz to jest pokazane i mówione Wyraźnie i głośno. Kochani ludzie z krajów Europy i świata. Karmieni byliście kłamstwami od bardzo dawna. Kłamstwa historyczne Kłamstwa naukowe Klamstwa szkolnictwa od początku do końca studiów Klamstwa religijne Klamstwa i zaciemnianie polityczne Klamstwa radiowe i telewizyjne Klamstwa masmedia Klamstwa i fałszowanie prawdy o waszym istnieniu i pochodzeniu Klamstwa Duchowe i nie wiem co jeszcze wymienić. Klamstwa pogodowe. Wszystkim sterują Zakłamani Imperatorzy od wielu pokoleń po dziś dzień. Ja nie będę wymieniać tu żadnej ani żadnego z Was. Ludzie jesteśmy w jednym wielkim laboratorium naukowym. Przykro mi.
Nikt
4 miesiące temu
Czego jeszcze sie czepicie
eeh
4 miesiące temu
A świstak siedzi i zawija w te sreberka.
bDTrIGDv
olo
4 miesiące temu
Uzjadliwić wirusa zakazić nim ludzi i na tym zarobić i to dużo. Genialne, powinni miec nominacje do Nobla w biznesie, co tam przekrety SKOK czy Amber Gold
wisia
4 miesiące temu
kiedy skończycie wciskać kit z tą "naukowiec" bo od kwietnia to leci, ten sam artykuł. Ciemny lud tego nie kupuje!To Pfizer miał główną siedzibę w Wuhan i takie są fakty.O tym napiszcie!
Kanis
4 miesiące temu
Nietoperze jak i inne ptaki żyją na ziemi do milionów lat. Jakoś nie szkodziły. Teraz, w XXI wieku, stały się śmiertelnym zagrożeniem. Wciskacie ludziom kit podparty rzekomym autorytetem. Wirusy to dzieło ludzi a nie ptaków. Nietoperz nie potrafi mówić a więc się nie obroni.
Zenek
4 miesiące temu
Nadal nic nie wiemy i prędko się nie dowiemy. Ja podejrzewam labortorium.
fakty
4 miesiące temu
w mojej rodzinie zachorowali: synowa, oboje jej rodzice obie babcie, jedna zmarła, druga po przejściu łagodnym covida po 2 tygodniach miała zawał serca....przeżyła. Synowa w drugim tygodniu po wyzdrowieniu zasłabła podczas prowadzenia auta. Tętno 160 bez wysiłku. Badania nic nie wykazały.
pfff
4 miesiące temu
Ściema... cała ta opowiastka to ŚCIEMA
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić