Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

WHO przekazała straszne wieści. Nowa epidemia. Już 172 zgony

217
Podziel się:

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegają, że w Nigerii w Afryce Zachodniej rozwija się epidemia żółtej febry. Walka z rozprzestrzenianiem się choroby jest tym trudniejsza, że kraj boryka się już z COVID-19. Poziom szczepień przeciw wirusowi także pozostaje niski.

WHO przekazała straszne wieści. Nowa epidemia. Już 172 zgony
Wirus żółtej febry pod mikroskopem (Getty Images)

Jak podano na oficjalnej stronie WHO, informacja o zgonach w wyniku – wówczas – nieznanej choroby została przekazana przedstawicielom organizacji 1 listopada. Zmarli mieszkali w regionach Enugu oraz Delta na południu Nigerii.

Chorzy doświadczali takich samych lub zbliżonych objawów. Skarżyli się na wysoką gorączkę, krwiste wymioty, drgawki, a nawet – utraty przytomności. Jeden z pacjentów miał także czkawkę i ból gardła. Dolegliwości zaczynały się po około tygodniu od zarażenia.

Epidemia żółtej febry w Nigerii. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje

Żółta febra, inaczej nazywana żółtą gorączką, jest wywoływana przez wirusa przenoszonego głównie przez komary tropikalne i subtropikalne. Walka z epidemią jest tym trudniejsza, że Nigeria boryka się jednocześnie z pandemią koronawirusa. Jednocześnie jest najbardziej zaludnionym krajem w Afryce, co wpływa na szybkość rozprzestrzeniania się chorób.

W październiku 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia przywróciła w Nigerii program szczepień przeciw żółtej febrze. Został on zawieszony w marcu tego roku ze względu na pandemię COVID-19. Mimo że w wyniku żółtej gorączki oficjalnie zmarło już 172 osób, a cena preparatu nie jest wysoka, liczba zaszczepionych pozostaje niska.

Zobacz także: Zobacz też: Komary przyniosą choroby. Powód: globalne ocieplenie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(217)
drdre
3 miesiące temu
oczywiście, kupcie nowe porcje podejrzanego żywego dna i rtęci w nowych szczepionkach . zesrałem sie ze strachu bo we wszystko uwierzyłem
Ela B.
rok temu
A komary wpuszczać ?
Kenijczyk
rok temu
Afryka prawie wcale nie ma covid bo tam nie siega TV i internet A WHO wznowiło tam swoje szczepionki czyli powrócili do działań- Afryka to zawsze był poligon doświadczalny dla producentów szczepionek..widać przecież że te 172 osoby na całą Afrykę to nic znaczącego a o lekach nic sie nie mówi tylko szczepioneczki szczepioneczki...
Gdzie logika
rok temu
W Nigerii na Covid zmarło 1420 przez rok , czyli 4 osoby dziennie. Tam jest 200mln ludzi , 5 razy więcej niż w Polsce , a nas zmarło 33000
ak47
rok temu
who powinno dostać szczepionkę kaliber 7,62 mm.. skutecznie, na wieki..
xxxxx
rok temu
spoko szczepionke już mają.
;.;dw
rok temu
straszenia cd ??? może ta prywatna organizacja zdrowia WHO Billa Gatesa , która ze zdrowiem nie ma nic wspólnego , chyba że niszczenie zdrowia !! zajmie się sobą !! a odchrzani się od EUROPY !!a Bill Gates skupi się na komputerach , bo na tym się zna !! a o medycynie czy wirusach ma takie pojęcie jak kot prezesa !! I już pewnie główkują jakie by tu znowu g....w strzykawce nam podać ??bo to on stwierdził ,że jest nas za dużo na ziemi !!
Tak, tak.
rok temu
Straszą nas nową chorobą,żebyśmy się szczepili na covid, co nas uodporni na wszystkie zarazy
tata
rok temu
Po to została zmieniona definicja pandemii
AntyWirus
rok temu
Prawda jest taka że im więcej wymyślą chorób tym więcej wirm farmaceutycznych powstaje zacierając ręce! WHO chce wsparcia finansowego lecz pytam się za co? Skoro to oni szczepionek nie wymyślają, a jak już jakąś przeoczyłem to nie słyszałem by była darmowa. Za wszystko trzeba płacić, a i tak nic z tego nie ma! WHO można porównać do naszej absurdalnej instytucji NFZ na którą płaci się krociea nic z niej nie ma bo jak człowiek zachoruje to i tak trzeba chodzić i leczyć się prywatnie wydając nie małe kwoty by nie oczekiwać w kilku miesięcznej kolejce na same badania, a co dopiero leczenie, a kaczor zamiast wziąść się za służbę zdrowia która nie kuleje tylko ma odcięte już nogi wydaje miliony na maszty do flag narodowych do walki z pandemią! Ten to sobie dopiero z Nas POLAKÓW robi pośmiewisko światowe!
8686
rok temu
No..słowo się rzeklo.. nowa epidemia już za rogiem kochani. Jak chcą tak robia
Rob
rok temu
Tak , nie wiadomo jaka jest liczba zakażonych oraz zmarłych na Covid w Afryce. Współczuję im bo większość chorób przywlekla cywilizacja białego człowieka.
Dorcia
rok temu
WHO zamiast ostrzegać to działać, a jak nie to rozstrzelać i podpalić, a nie domagają się tylko pieniędzy - co zaobrzydliwa organizacja
Yeti
rok temu
Pandemia głupich gazet i głupich redaktorów. Już nikt w to nie wierzy. Ani w to who które już chyba nie istnieje ani w pandemie. Piszcie więcej takich głupot. To pomaga obudzić innych żeby przestali czytać takie szmatławce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić