Cudzoziemiec zrobił to z figurką Matki Boskiej. Grozi mu 5 lat więzienia

405

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali sprawcę uszkodzenia zabytkowej figurki Matki Boskiej, umieszczonej w kaplicy za kościołem przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie. Podejrzanym okazał się 38-letni obywatel Tadżykistanu. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej, obrażenia uczuć religijnych oraz uszkodzenia mienia.

Cudzoziemiec zrobił to z figurką Matki Boskiej. Grozi mu 5 lat więzienia
. (Policja)

Kapliczka z figurką od lat była miejscem spotkań mieszkańców dzielnicy Wilanów, którzy gromadzili się przy niej w trakcie nabożeństw. W połowie kwietnia br. doszło do jej zniszczenia na szkodę Klasztoru Bernardynów.

Wyrwanie figurki z cokołu oraz oderwanie głowy od całości to elementy, które wskazywały na celowe działanie sprawcy. Wartość poniesionych strat została oszacowana na kwotę 2 tys. złotych - relacjonuje asp. Iwona Kijowska.

Funkcjonariusze pionu prewencyjnego oraz kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów wspólnie pracowali nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Skutecznie prowadzone działania policjantów oraz wnikliwe obserwacje doprowadziły kryminalnych do ustalenia podejrzanego, którym okazał się 38-letni obywatel Tadżykistanu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 45 metrów i 43 centymetry głębokości. Niesamowity obiekt pod Warszawą

Zebrany przez mokotowskich funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej w postaci figurki Matki Boskiej, a następnie jej uszkodzenia czym obraził uczucia religijne innych osób.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do uszkodzenia figurki, opisując przebieg zdarzenia. Twierdził, że po prostu uderzył figurkę, nie przewidując, że się rozbije.

W tym przypadku mokotowska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 38-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Czynności w sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić