aktualizacja 

Jak żyć? Czarnek podpowiada. "Można jeść trochę mniej"

293

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie stroni od kontrowersyjnych wypowiedzi. Sporo emocji z pewnością wywołają jego porady na przetrwanie drożyzny. "Super Express" podaje, że twierdzi, iż można jeść "trochę mniej i trochę taniej". Minister już się do tego odniósł.

Jak żyć? Czarnek podpowiada. "Można jeść trochę mniej"
Przemysław Czarnek (PAP, Tomasz Gzell)

Drożyzna mocno daje się we znaki praktycznie wszystkim Polakom. Ludzie głowią się, jak przeżyć za wynagrodzenia, które w wielu przypadkach nie wzrastają.

Tymczasem rząd najzwyczajniej na świecie rozkłada ręce. Jego członkowie nieustannie zaznaczają, że drożyznę powodują czynniki zewnętrzne. Eksperci natomiast donoszą, że punkt kulminacyjny inflacji wciąż przed nami

Jak sobie radzić w tych trudnych czasach? - Zaciśnijcie zęby i bądźcie optymistami - apelował ostatnio prezydent Andrzej Duda.

A jakie plany w obliczu drożyzny ma Przemysław Czarnek? On ujawnił, że co prawda wybiera się na wakacje, ale przygotował pewne cięcia. - Dlatego jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach - zaznaczył, cytowany przez "Super Express".

"Złota" rada Przemysława Czarnka

Minister edukacji i nauki został zapytany, czy w związku z drożyzną nie będzie decydować się na wyjścia do lokalnych restauracji.

Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej - podsumował Przemysław Czarnek.

Po publikacji "Super Expressu" Przemysław Czarnek zamieścił wpis na Twitterze. Wezwał dziennik do "sprostowania manipulacji".

Dziękuję za złote rady Super Expressowi. Zastosuję się do nich. Sam mam w planie spędzić urlop u znajomych, "pichcić" samodzielnie, spędzać miło czas, jeść nieco mniej i taniej. To mój pomysł na urlop, a nie zalecenie dla ogółu obywateli. Wzywam "Super Express" do sprostowania manipulacji - napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić