Czarny dzień na polskiej granicy. Znaleziono zwłoki czterech osób

210

Kolejne tragiczne doniesienia ze strefy przygranicznej z Białorusią. Straż graniczna poinformowała o znalezieniu zwłok trzech osób. Czynności w sprawie prowadzi już prokuratura. Wcześniej pojawiły się informacje o odnalezieniu w pobliżu granicy ciała 30-letniego obywatela Iraku.

Czarny dzień na polskiej granicy. Znaleziono zwłoki czterech osób
Straż Graniczna odnalazła zwłoki łącznie czterech migrantów (zdj. poglądowe) (PAP, Artur Reszko)

To jeden z najczarniejszych dni na polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze odnaleźli zwłoki łącznie czterech cudzoziemców. Ciała zostały znalezione w różnych miejscach.

Dramatyczne informacje spod granicy. Znaleziono cztery ciała

O znalezieniu zwłok trzech osób poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna. Na miejscu pracować ma już prokuratura. Śledczy zajmą się ustaleniem przyczyn zdarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie jedyna drastyczna informacja tego dnia ze strefy przygranicznej. Wcześniej pojawiły się doniesienia, że służby odnalazły w lesie koło Gib na Podlasiu trzech migrantów z Iraku. Jeden z mężczyzn w momencie przybycia funkcjonariuszy miał już nie żyć.

Potwierdzam, że odnaleźliśmy grupę migrantów, jedna z tych osób nie żyła – powiedziała w rozmowie z Polsat News Edyta Pacuk z Komendy Miejskiej Policji w Sejnach.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy, zmarły miał ok. 30 lat. Pozostałe dwie osoby trafiły do szpitala. Śledztwo w sprawie śmierci obywatela Iraku prowadzi prokuratura w Suwałkach.

Imigranci na bagnach. Uratowały ich służby

Kolejne wieści na temat migrantów płyną z gminy Michałowo w woj. podlaskim. Odnaleziono tam 7 osób, które utknęły na bagnach. Migranci byli wycieńczeni i nie mieli siły dłużej iść.

Dwie kobiety i pięciu mężczyzn trafiło do szpitala, wymagają pomocy lekarskiej. Opieki medycznej nie wymagała jedna kobieta, jest w naszej placówce – stwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska, cytowana przez Radio Zet.

Do jednej z kobiet wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Migrantka w stanie hipotermii została przetransportowana do szpitala. Pozostałych cudzoziemców zabrały karetki pogotowia.

Obejrzyj także: Episkopat wezwał do pomocy uchodźcom na granicy. Biedroń: Bardzo to doceniam

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić