o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Podlasie. Dramatyczne wieści spod granicy. Nie żyje 30-letni migrant

45
Podziel się

W przygranicznej miejscowości Giby na Podlasiu odnaleziono trzech obywateli Iraku. Jeden z mężczyzn nie żył. Prokuratura i straż graniczna nie chcą udzielać na ten temat żadnych informacji.

Podlasie. Dramatyczne wieści spod granicy. Nie żyje 30-letni migrant
Granicy polsko-białoruskiej pilnuje Straż Graniczna (zdj. poglądowe) (PAP, Artur Reszko)
bEKfZwet

Imigranci mili przebywać około 10 km od granicy z Litwą. To prawdopodobnie właśnie stamtąd mieli przedostać się na teren Polski. O sprawie poinformowało RMF FM.

Podlasie. Migranci znalezieni w lesie. Jeden z nich nie żył

Grupę migrantów miały zauważyć osoby postronne. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń Polsat News, policja dotarła na miejsce ok. godz. 10. W momencie przybycia funkcjonariuszy, jeden z mężczyzn – w wieku ok. 30 lat – miał już nie żyć.

bEKfZwev
Potwierdzam, że odnaleźliśmy grupę migrantów, jedna z tych osób nie żyła – powiedziała Edyta Pacuk z komendy miejskiej policji w Sejnach, cytowana przez Polsat News.

Dwie pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala. Teren na którym znaleziono migrantów nie jest objęty stanem wyjątkowym. Prokuratura i straż graniczna nie udzielają jednak żadnych informacji na ten temat.

Tego samego dnia pojawiły się także doniesienia o odnalezieniu przez straż graniczną ciał trzech migrantów. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", znajdowały się w różnych miejscach. Na miejscu ma pracować prokuratura.

bEKfZweB

Imigranci utknęli na bagnach. Służby uratowały 7 osób

Dramatyczne sceny z udziałem migrantów rozegrały się w niedzielę w gminie Michałowo. Służby uratowały grupę uchodźców, którzy utknęli bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl. Prawdopodobnie byli to obywatele Syrii i obywatel Konga.

Na bagnach utknęło ośmiu cudzoziemców, byli wycieńczeni, nie byli w stanie się wydostać. Siedem osób, w tym pięciu mężczyzn i dwie kobiety, trafiło do szpitala – opisała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka straży granicznej Anna Michalska.
bEKfZweC

Od 2 września w strefie przy polsko-białoruskiej granicy obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje części województw podlaskiego i lubelskiego, łącznie 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek rządu.

Obejrzyj także: Stan wyjątkowy na wschodzie Polski. Turyści już zmieniają swoje plany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKfZweW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
ciewkawe
4 tyg. temu
w innym artykule czytałem o rozlokowywaniu wojsk BIAŁORUSKICH przy granicy Otwarty atak, lub prowokowany z ich strony mógłby doprowadzić do konfliktu zbrojnego. Efektem byłoby ostatecznie utrata WŁADZY PRZEZ ŁUKASZENKĘ Gigantomania uniemożliwia jemu ogarnięcie konsekwecji tych działań
Derda4
4 tyg. temu
Pomaganie jest legalne. Jeśli mieszkasz w strefie przy granicy - możesz szukać ludzi w lasach i powiadamiać np. Fundację Ocalenie. Możesz dać ludziom ciepłe palto, jedzenie, wodę, apteczkę. Nie powiadamiaj straży granicznej, bo wtedy skażesz tych ludzi na śmierć na bagnach po stronie białoruskiej. Polityczne spory nas nie interesują. Jesteśmy ludźmi i imigranci to też są ludzie. Nie są gorsi od nas ani z innej gliny. Pan Bóg jest jeden a ludzie są równi. Religia panująca w Polsce jako główne hasło ma miłość bliźniego. W każdej osobie jaką spotykasz jest Pan Jezus. Nie bądź Judaszem - nie zgłaszaj uchodźców do straży granicznej, która spowoduje, że umrą.
Derda
4 tyg. temu
Pomaganie jest legalne. Jeśli mieszkasz w strefie przy granicy - możesz szukać ludzi w lasach i powiadamiać np. Fundację Ocalenie. Możesz dać ludziom ciepłe palto, jedzenie, wodę, apteczkę. Nie powiadamiaj straży granicznej, bo wtedy skażesz tych ludzi na śmierć na bagnach po stronie białoruskiej.
bEKfZweX
Katolik
miesiąc temu
@Ateidta, chcesz nas drażnić poganinie? Coś ci Katolicy zrobili?
jnbobo
miesiąc temu
...kto tu widzi dramat???? Ilu Polaków zmarło bo czekają na operacje
To wojna
miesiąc temu
Atak martwych emigrantów na Polskę.
Odessa88
miesiąc temu
No i po problemie , jednego koziego syna mniej
majka
miesiąc temu
do jakiego szpitala trafili? kto zaplaci za ich leczenie? nie ma pieniedzy na podwyzki dla pielegniarek a tu darmowa praca jeszcze?cewny gazu za ogrzewanie szaleja ludzie nie maja za co jedzenia kupic a tu jeszcze darmozjadow utrzymywac
babcia
miesiąc temu
W sprawie Afganistanu wszystkie kraje świata zawiniły. Wojny nie powinno być nigdzie a prawa człowieka trzeba respektować wszędzie. Jeżeli doszło do wojny to wysyłać osoby po 60tce, najlepiej polityków. Młodzi mają przed sobą całe życie a pociągać za cyngiel starsi też mogą i potrafią. Wojna jest mordem. Każdy ma prawo żyć w swoim kraju.
WnukAkowca
miesiąc temu
Moja Babcia tak mówiła:"Bez Boga ani do proga." Widzę że miała rację. Teraz się śmieję że się z Nią sprzeczałem o to.
smerf
miesiąc temu
I co żałobę narodową mamy ogłosić
Polak
miesiąc temu
Żaden dramat. To wesoła nowina !
Opl
miesiąc temu
MIGRANT KTO JEST?.I DODATKU MILI. KTO TO PISAŁ. ZABRAĆ TEMU KOMUŚ KLAWIATURĘ BO TO JEST ŻENUJĄCE
bEKfZweP
Opl
miesiąc temu
MIGRANT KTO JEST?.I DODATKU MILI. KTO TO PISAŁ. ZABRAĆ TEMU KOMUŚ KLAWIATURĘ BO TO JEST ŻENUJĄCE
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić